zeeland 123 Aanleg N57 binnen Veerse grens La Dolce Vita Cruise***** ■SSsass A J Parken taboe in nachtelijke uren Üff/age prijfS GIMBRÈRE MODE BOBBE MODE Museum blij met karrenwiel uit late Middeleeuwen WEGEN Nieuwe verbinding moet eind 2011 klaar zijn complete 8-daagse cruise Exclu Slechts 40 plaatsen per datum nu v.a. boek online of bel 020 - 66 22 222 dinsdag 1 december 2009 kapelle - Een aantal openbare, parkachtige locaties in de gemeen te Kapelle wordt tussen een uur na zonsondergang en 's ochtends zeven uur tot verboden gebied ver klaard. Dat hebben burgemeester en wet houders besloten naar aanleiding van voortdurende overlast. Het gaat in totaal om vier locaties; park Ambachtsherenwegeling en park Eliwerve in Kapelle, de speel tuin in plan Zuidhoek en het her tenkamp in Wemeldinge. Al sinds medio 2008' vinden daar volgens het college 'ongewenste en soms onacceptabele gedragingen en acti viteiten' plaats. Het gaat om een combinatie van hinder, overlast en vandalisme. In sommige gevallen is er, door aanwezigheid in groeps verband, sprake van 'bedreigend gedrag naar derden'. Ook wordt vuurwerk afgestoken, worden er vuurtjes gemaakt en wordt er hard op scooters gereden. De huidige situatie kan volgens B en W niet langer worden getole reerd, ook omdat de inzet van bij zondere opsporingsambtenaren (boa's) en/of de politie tot nu toe geen resultaat heeft. Vaak zijn zij na een melding te laat ter plekke. In de activiteiten zit geen patroon, behalve dan dat het met name 's avonds, 's nachts en in het week einde gebeurt. De vier parken lig gen niet echt in het zicht. MIDDELBURG V L I S S I N G E N www.gimbreremode.com S door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - Drieëntwintig jaar nadat de eerste notitie over de N57 naar Den Haag is gestuurd, is bij Serooskerke een begin gemaakt met de aanleg van het Veerse deel van de weg. Midden in een weiland bij de Wat- telseweg tussen Serooskerke en Ga- pinge kreeg het moment een offi cieel tintje. De uiterst opgewekte Middelburgse wethouder Frank Streng, en de wat sceptische Veer se wethouder Jan Bostelaar groe ven het eerste deel van de grond af waar straks de nieuwe weg komt. Aan het Middelburgse deel van de weg is al een paar jaar gele den begonnen. Het werk vordert gestaag. Over an derhalve week wordt de bypass bij Nieuwland (de A58) opgeheven. En de tunnel onder het Kanaal door Walcheren heeft inmiddels het diepste punt bereikt. Alle re den voor Streng om opgewekt te zijn. Hoewel Bostelaar blij is dat de weg er eindelijk komt, zijn er nog een paar losse eindjes die zijn voorzichtige houding verklaren. Zo moet er nog een oplossing ge- vónden worden voor manege de Gouden Reijers in Serooskerke, die straks een deel van de buiten- bak kwijtraakt en klem komt te zit ten tussen twee grote wegen. Er is nog bezorgdheid over de rotonde en het geluidsscherm die bij Vrou wenpolder komen. Bostelaar hoopt dat de nieuwe weg zo wordt ingepast en aange kleed dat het zicht met aan de ene kant de molen in Serooskerke en aan de andere kant de Oosterkerk in Middelburg, landschappelijk blijft. En verder moet er nog een Noordelijke Rondweg Serooskerke komen. Maar volgens Streng komt dat allemaal hartstikke in orde. Dat geldt ook voor de problemen met de tunnel in Serooskerke, die smaller leek te worden dan ge dacht. „Het wordt een soort 30-ki- lometerzone waar de fietsers op de rijbaan rijden. Voor voetgan gers komt er een trottoir." De nieuwe N57 wordt eind 2011 ge opend. Volgens Hans Jager van Rijkswaterstaat heeft het project momenteel twee jaar vertraging opgelopen, maar wordt er nog een jaar ingelopen met de uitvoering. GOES - Een karrenwiel uit begin zestiende eeuw is de trotse aanwinst van Historisch Museum De Bevelanden in Goes. Het museum krijgt het wiel in bruikleen van de provincie en de Stichting Cul tureel Erfgoed Zeeland (SCEZ). Het karrenwiel werd vorig jaar gevonden bij archeologisch onder zoek op de Poel II, ten westen van de Elvis Pre- sleylaan in Ouverture. Daar werd een acht meter diepe sleuf gegraven voor een nieuwe watergang. Het wiel lag op de bodem van een tonput (verbe terde waterput), waar ook resten aardewerk uit de eerste helft van de zestiende eeuw lagen. SCEZ heeft het wiel gerestaureerd. Het is het der de karrenwiel uit de late Middeleeuwen dat in Zeeland is gevonden. foto Willem Mieras Vertrek april t/m oktober. Wegens groot succes terug in ons reisaanbod! Stip Reizen heeft in nauwe samenwerking met de toprederij Costa Cruises wederom tegen de allerbeste condities beslag gelegd op een aantal hutten op de s-sterren Costa Concordia. Ook dit jaar vaart dit schip de zogenaamde "La Dolce Vita"-route: Italië (Napels en Sicilië), Tunesië (Tunis), Spanje (Palma de Mallorca en Barcelona) en Frankrijk(Marseille) worden daarbij aangedaan. Bijzonder bij deze reis is dat de vliegreis vanuit Rotterdam per eigen exclusieve charter van Stip Reizen direct naar Genua is inbegrepen, waardoor geen lange transfer nodig is! Exclusief voor deze cruise reserveerden wij 40 plaatsen per week tegen zeer aantrekkelijke prijzen; er is dus beperkt plaats op deze fantastische cruise... Zie stipreizen.nl/crccc *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39