wordt op kosten aannemer hersteld 19 'Na de oplevering blijven altijd wel dingen hangen' Analyse Kamer van Koophandel komt later PvdA pleit voor verleggen van N59 bij Zierikzee hijskraan naar boven, nieuwe sedumbeplanting komt volgende week MÊ I 1 Officiële start verkoop biobenzine dinsdag 1 december 2009 'Mê. Na tweeënhalf jaar klagen en onderzoeken wordt het lekke dak van het gemeente huis Schouwen-Duiveland gerepareerd. De kosten van 46.000 euro vallen onder de garantie. door Ton van den Nouweland In een gang staat een lekbak. Verschillende plafonddelen zijn verwijderd en in de vloer bedekking eronder zitten bruine kringen. Half december moet het allemaal voorbij zijn. Dan is het dak van een kleine 400 vierkante meter groot op de twee de etage rond de lichtkap boven de centrale hal gerepareerd. „Dat het lekte, ontdekten we in 2007", legt projectleider openbare werken Hans Verkaart uit. „Toen zijn aan de dakrand twee lekken gerepareerd. Maar dat bleek niet voldoende. In september 2008 is de beplanting met een zuig- wagen van het dak gehaald en is de aannemer een groot onderzoek begonnen. Daarbij werden repete rende sneetjes in de rubber dakbe dekking ontdekt. Dat duidt erop dat er met een scherp voorwerp op het dak is gewerkt. Vermoede lijk heeft iemand drainageplaten zitten snijden. De ribbels van die platen zie je terug in het patroon van de sneetjes. De lekken zijn op gespoord door rook onder het dak te blazen." Hoewel het gemeentehuis in 2001 werd opgeleverd, is het dak pas in 2007 gaan lekken. Verkaart: „Dat komt door krimp en rek. Die sneetjes waren niet helemaal door het materiaal. Pas na veel keren krimpen en uitzetten breekt het dan ineens open." Het water heeft zich vervolgens op enkele plaatsen verzameld en is uiteindelijk door uitsparingen in de betonvloer naar binnen geko men. „Met doorhangende plafond platen, natte vloerbedekking en schimmel op de wanden als ge volg. In de kabelgoten tussen pla fond en vloer is ook water geko men, maar dat heeft verder geen schade aan apparatuur veroor zaakt", aldus Verkaart. Na wat voorbereidende werkzaam heden gisteren, gaat vanochtend de reparatie van start. Daarvoor Het lekke dak is niet het eni ge gebrek aan het gemeen tehuis van Schouwen-Dui veland. Eerder waren er klachten over het datanetwerk in het ge bouw en ook een lekkage was er al eerder. „Er blijven altijd wel dingen han gen na een oplevering," zegt pro jectleider openbare werken Hans Verkaart. Over het algemeen heerst tevredenheid over de centra le huisvesting van de gemeente aan de Laan van St. Hilaire in Zie- rikzee. Vijf jaar geleden werd een kleine lekkage bij een dakrand gerepa reerd. Ernstiger waren de proble men met het datanetwerk. Door een slechte kwaliteit kabels waren computers in werkruimten on bruikbaar. De gemeente stapte in wordt een kraan geplaatst bij de in gang van het Gemeentearchief Verkaart: „De oude dakbedekking gaat er af evenals de grindzakken, die als ballast op het dak staan. Vervolgens gaat de nieuwe dakbe dekking naar boven. Die wordt meteen gelegd en moet dan ook waterdicht zijn want voor woens dag wordt regen verwacht. Don derdag of vrijdag komt het dak bij wijze van test onder water te staan. We moeten zeker weten dat het dicht is voordat in week 50 de sedum-beplanting er op gaat." Het werk wordt uitgevoerd door Lukasse Dakbedekkingen uit Goes. In totaal is met schade en herstel 46.000 euro gemoeid. De gemeen te hoeft hiervan niets te betalen, want hoofdaannemer Bouwcombi natie Schouwen-Duiveland heeft bij de oplevering in 2001 tien jaar garantie op het dak gegeven. De combinatie is inmiddels opgehe ven. De Heijmans Groep is mo menteel aansprakelijk. Verkaart: „Die zal er een onderaannemer op aanspreken. Maar uiteindelijk is het aan de verzekeringsmaatschap pij om uit te maken wie betaalt. De gemeente blijft daar buiten." J/. Vanwege lekkages zijn op de tweede etage van hèt gemeentehuis plafond platen verwijderd. Eronder staat een lekbak. juni 2008 naar de rechter om de herstelkosten hiervan vergoed te krijgen. Het twintig miljoen euro kostende gemeentehuis werd in het najaar van 2001 opgeleverd en in maart 2002 geopend. Meest in het oog springend in het ontwerp van Tho mas Rau 8c Partners uit Amster dam is het titanium waarmee de gehele buitenwand is bekleed. Nog voor de opening klaagden GroenLinks, WD, CDA en Chris tenunie over de 'hobbelige' tita- niumplaten. Het gemeentehuis was ook een van de eerste openba re gebouwen met een isolerend dale van vetplantjes (sedum). Het Schouwse gemeentehuis kreeg vorig jaar het AA Plus-keurmerk, de hoogste waardering voor duur zame bouwwerken. De sedum-dakbeplanting is een van de in het oog springende kenmerken van het duurzame gemeentehuis. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het sociaal-econo misch profiel voor Schouwen-Dui veland laat nog even op zich wach ten. De Kamer van Koophandel zou dit jaar een analyse van de ge meente presenteren, maar de ge sprekken tussen deze organisatie en de gemeente Schouwen-Duive land zijn nog niet afgerond. ■t De kans is klein dat dat dit jaar nog gebeurt, geeft een woordvoer- f der van de Kamer van Koophan- del aan. Zijn organisatie stelt voor elke gemeente in Zeeland zo'n so ciaal-economisch profiel op, met daarin gegevens over de ontwikke ling van bevolking, arbeidsmarkt en bedrijvigheid. Het rapport is niet zomaar een opsomming van feiten en cijfers, maar wil bouwste nen aandragen voor het so ciaal-economisch beleid van ge meenten. De handelskamer mikt op de ontwikkeling van (stimule rend) beleid in het licht van de ge meenteraadsverkiezingen van 2010. De analyses van Goes en Hulst zijn inmiddels overhandigd. Volgende week staat de overhandi ging van het Vlissingse rapport op de rol. De overige Zeeuwse ge meenten volgen later. Eerder heeft de KvK zich ook al gebogen over alle gemeenten in West-Brabant. NIEUWERKERK - Burgemeester Ge rard Rabelink geeft donderdagoch tend kwart voor .12 het officiële startsein voor de verkoop van bio benzine op Schouwen-Duiveland. Tankstation Prins in Nieuwerkerk is de eerste leverancier van dit pro duct in deze regio. Het gaat om hEis biobenzine dat voor 85 pro cent uit Euro 95 en voor 15 pro cent uit hydrous bio-ethanol be staat. De biobenzine zou een re ductie van 10 procent C02-uit- stoot betekenen ten opzichte van gewone benzine. Bio-ethanol kan uit suikerriet en andere natuurlijke grondstoffen worden gemaakt. Het Nieuwerkerkse tankstation is kortgeleden grondig verbouwd. ZIERIKZEE - De Partij van de Ar beid heeft het verkiezingsprogram ma vastgesteld en gepresenteerd. Geen uitputtend epistel waarin al le beleidsterreinen besproken wor den maar de partij heeft er voor ge kozen om drie thema's te benoe- •men. Aan deze drie thema's zijn telkens tien actiepunten gekop peld. De socialisten pleiten voor een 'vinger-aan-de-pols-groep' die re gelmatig in overleg gaat met de di rectie van de Admiraal de Ruyter- ziekenhuizen. Inzet is het behoud van goede medische zorg op Schouwen-Duiveland. Om de wijk Malta in Zierikzee te verlossen van verkeerslawaai, pleit de partij voor het verleggen van de N59 (de Rijksweg) naar het noorden. Omdat dat niet op korte termijn te realiseren is wil de par tij zo snel mogelijk de bussen uit de wijk weren. De partij wil verder het onderne mersklimaat versterken door op beurzen te gaan staan en ook moet gezocht worden naar manie ren om het winkelbestand in Zie rikzee op peil te houden. De 'harde horeca' moet uit het cen trum van Renesse worden gehaald en Schouwen-Duiveland moet de eerste gemeente zijn waar elek trisch gereden wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35