Lek dak gemeentehuis Welzijnshuis aan de slag met activiteiten sozen REPARATIE Vierhonderd vierkante meter dakbedekking vandaag met Heksje Lilly in filmtheater fiZi Ingang school na brand weer open Ria Geluk voorzitter van Water Natuurlijk Strijd Krabbe-trofee beleeft eerste lustrum Uitreiking prijs voor patiëntvriendelijkheid MEEST GELEZEN Collecte Alzheimer brengt 2242 euro op Snertwandeltocht door Flakkeese natuur Nieuwjaarsduik Westenschouwen schenkt geen soep dinsdag 1 december 2009 18 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland is druk be zig de activiteiten van de eilandelij- ke ouderensozen in kaart te breng en. Onder de sozen is een enquête uitgezet. Dat meldde Mels Hoogen- boom van het Schouwen-Duive- landse Welzijnshuis gisteren tij dens de vergadering van de senio renraad Schouwen-Duiveland. Aanleiding voor de inventarisatie is de voorgenomen wijziging van het gemeentelijk subsidiebeleid. Clubs en verenigingen moeten voortaan hun meerwaarde voor de samenleving aantonen om nog in aanmerking te komen voor sub sidie. Voor samen met elkaar thee drinken wordt geen gemeentegeld meer beschikbaar gesteld. Daarom is het nu volgens de seniorenraad voor ouderensozen zaak projecten op poten te zetten waar ze nog wel subsidie voor kunnen krijgen. Niet alleen belangrijk voor het voortbestaan van de ouderenso zen, maar ook voor de dorpshui zen op het eiland waar veel oude rensozen hun bijeenkomstenhou- den. In de visie van de senioren raad reden genoeg om de oude rensozen aan te sporen activiteiten programma's op poten te zetten. Daarbij moet niet alleen worden gekeken naar de korte maar ook naar de lange termijn. De seniorenraad ziet voor de oude rensozen een belangrijke rol weg gelegd voor wat betreft de bestrij ding van eenzaamheid onder ouderen en zou ook graag zien dat de gemeente in haar 'concept-nota eenzaamheidsbestrijding' de oude rensozen met name noemt. ZIERIKZEE De kinderfilm Heksje Lilly draait woensdag in fiZi. Deze film, over een tienjarig meisje en het grappi ge draakje Hector, is Nederlands ge sproken. De filmvoorstelling be gint om 14 uur. Vrijdag 4 (20.30 uur) en zondag 6 december (14.00 en 19.30 uur) draait de thriller Man nen die vrouwen haten. Gebaseerd op het eerste boek van de Millen niumreeks van StiegLarsson. BURGH-HAAMSTEDE Na een maandenlange verbouwing wordt vrijdag de nieuwe entree van cbs Onder de Wieken in Burgh-Haamstede feestelijk in ge bruik genomen. Leerlingen en leerkrachten van de christelijke basisschool hebben moeten improviseren omdat de schade hersteld moest worden na dat begin september brand heeft gewoed bij de voordeur. ZIERIKZEE Ria Geluk uit Capelle is voorzitter van het nieuw gevormde bestuur van Water Natuurlijk Zeeland; de waterschapspartij die opgericht is op initiatief van een aantal natuur- en recreatïeorganisaties. De rest van het bestuur bestaat uit Adri Paauwe (vice-voorzitter), Vera van Bavel (secretaris), Maaike Walraven (penningmeester) en Tamme Seijn- stra (bestuurslid). WESTERSCHOUWEN Nederlands beste vissers strijden zaterdag op het strand bij Wester- schouwen om de Krabbe-trofee. De viswedstrijd beleeft het eerste lustrum. De wedstrijd is toeganke lijk voor zowel individuele vissers als korpsen van maximaal vijf per sonen. Namens magazine Zeehen- geïsport wordt de Zilveren Mustad- haak beschikbaar gesteld. Opgave: 0111-651401/651301/65 4181. DIRKSLAND Burgemeester Servaas Stoop van Dirksland reikt vanmiddag de Pau lina van Weel Patiëntvriendelijk- heidsprijs uit in het restaurant van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland. Stoop is voorzitter van de jury van de cliëntenraad; het initiatiefnemende orgaan. www.pzc.nl SA' 1Wijziging voor zwangere vrouw 2. Dak gemeentehuis Zierikzee lekt 3. Auto in de sloot TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE De collecte voor Alzheimer Neder land heeft op Schouwen-Duiveland 2242 euro 30 opgebracht. Landelijk hebben 25.000 collectanten meege werkt. Het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek, voor lichting, hulp en belangenbeharti ging. Mensen die zich ook willen inzetten voor Alzheimer Neder land kunnen bellen met Simon Gons via 0111-401522. OUDDORP De erwtensoep staat zaterdag klaar in Ouddorp voor de deelnemers aan de twaalfde Ouddorpse snert wandeltocht. Er zijn tochten van 10, 25 en 35 kilometer uitgezet. De ze voeren langs mooi gelegen na tuurgebieden en de langste afstan den voeren ook over het strand en het nieuwe Flaauwe Werk. De rou tes zijn 'uitgepijld'. Meer informatie via 0187-681789 of info@ouddorpaanzee.nl westenschouwen - De Ouddorp- se nieuwjaarsduik heeft onlangs het Unox-predikaat 'serieuze duik 2010' ontvangen. De Nieuwjaars duik Westenschouwen draagt die titel dit jaar niet, omdat er bij de grootste duik van Zeeland geen soep wordt geschonken. Wel worden - waarschijnlijk - oranje Unoxmutsen uitgedeeld. Het streven van de organisatie van de Westenschouwse duik is om het een gratis evenement te laten zijn, licht Jeroen Rotte toe. Omdat daarvoor alle steun van onder meer de naburige strandpaviljoens nodig is, probeert de organisatie hen geen brood uit de mond te sto ten. „Ik weet helemaal niet of dat zo zou werken, maar die discussie willen we ook helemaal niet aan gaan." De inschrijving is net ge start. Sensatie tijdens de duik bij de rotonde vorig jaar. foto Dirk-Jan Gjeltema Medewerkers van Lukasse Dakbedekkingen uit Goes zijn aan het werk op het gemeentehuis van Schouwen-Duive land. Vandaag wordt het dak vervangen. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34