Zeeland PZC I r jeugdhonk Noordgouwe terug bij af SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 25 LEEFBAARHEID Groep inwoners gaat opnieuw nadenken over ontmoetingsplaats Drempels in de strijd tegen hardrijders Zeeuwland kijkt kritisch naar koopgarantregeling almanak Rechts Lek dak gemeentehuis wordt op kosten van aannemer hersteld Br:-,- - - - Dinsdag 1 december 2009 Zeeuwse brandweer maakt burgers bewust van risico's Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland NOORDGOUWE - Een groep inwo ners van Noordgouwe gaat op nieuw bekijken of er in het dorp een plek voor de jeugd gevonden kan worden. „Wat mij betreft maken we pas op de plaats en beginnen van nul af aan," zei Jeffrey van Doorenmalen van woningbouwvereniging Zeeuwland gisteravond in de druk bezochte vergadering van de dorpsraad. Burgemeester Gerard Rabelink zegde toe terug te komen naar de dorpsraad als de bewoners- groep samen met Zeeuwland en de gemeente een oplossing heb ben bedacht voor de impasse waar in het dorp verkeert. Een aantal jongeren heeft met het Welzijns huis het plan opgevat om een jon- gerenplek in te richten in een zaal tje van de voormalige school naast het dorpshuis. Maar een aantal buurtbewoners bood daartegen, ook gisteravond, stevig verzet. Zij vrezen overlast door brommers en luidruchtige jongeren 's avonds op straat. Bovendien, zo zeiden boze buurtbewoners, hangt er een groep oudere jeugd rond, die niet uit Noordgouwe komt en de zaak terroriseert. Rabelink droeg een aantal voorwaarden aan waarop het jeugdhonk toch bij het dorps huis kon komen. Zo zou die loca tie slechts een jaar op proef wor den gebruikt, zou de nog aan te stellen wijkagent Noordgouwe prioriteit krijgen, zouden de buurt bewoners onmiddellijk aangifte ifioeten doen van overlast en zou Zeeuwland zich inzetten om de zaak in goede banen te leiden. Maar dat mocht niet baten. „Ik heb toch sterk het vermoeden dat het dorpshuis de plek wordt. Je kan hier zeggen wat je wil, maar er wordt gewoon niet geluisterd", zei een vrouw. Ook Van Dooren malen gaf aan dat de huurders rond het dorpshuis het gevoel heb ben niet te worden gehoord. Toen ook Ad Dekker, jeugdvertegen- woordiger in de dorpsraad, vertel de dat het hem niet uitmaakt waar het jeugdhonk precies komt zo lang het er maar komt, was het pleit beslecht. „We beginnen op nieuw", concludeerde Van Dooren malen. Alle opties in Noordgouwe zijn weer open, inclusief de om streden plek bij het dorpshuis. NIEUWERKERK - Het werk aan de Stolpweg in Nieuwerkerk is van start gegaan. Gister ochtend zijn de graafmachines begonnen met het slopen van de oude verkeersremmers. Daarvoor in de plaats komen drie verkeers drempels. Die komen op een zodanige af stand van elkaar te liggen dat automobilisten gedwongen worden om zich te houden aan de maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. Uit metingen is gebleken dat op de Stolpweg één op de twee automobilisten te hard reed. Als de reconstructie klaar is, gaat de gemeen te controleren of de nieuwe verkeerssituatie vruchten afwerpt. De reconstructie kost 30.000 euro en moet vrijdag klaar zijn. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Esme Soesman zierikzee - Woningbouwvereni ging Zeeuwland neemt de koop garantregeling onder de loep. „We moeten kijken tot hoever we gaan. Wat de kritische grens is", meldde Zeeuwlanddirecteur Antoine de Ceuster gisteravond tijdens de ver gadering van de verenigingsraad. Hij verwijst daarmee zowel naar het aantal woningen dat via koop garant wordt verkocht als naar de hoogte van de korting. Met de in maart 2008 ingevoerde formule kunnen mensen met maximaal 25 procent korting een woning van Zeeuwland kopen. Bo vendien geeft Zeeuwland een te rugkoopgarantie. Door de korting loopt Zeeuwland echter belangrij ke inkomsten mis. Bovendien loopt Zeeuwland een groot risico als mensen massaal besluiten hun huis in de verkoop te zetten. Zeeuwland is volgens deze rege ling verplicht de woningen binnen drie maanden terug te kopen. Ook Zeeuwland zelf wordt in de gaten gehouden. Onder de toe hoorders waren oud-bestuurders Leo van Gastel, Ger Dijkstra en Leen Becu. Alert op oneffenhe den, want de misstanden in ver goedingen - bij de top van woning corporaties en recent politie - ver gen een kritische blik. Met de kos ten van De Ceuster zit het volgens de Raad van Commissarissen ove rigens goed. Voorzitter Ton Deur- loo: „We doen daar niet geheim zinnig over. Het staat allemaal in het jaarverslag. We voldoen aan de Izeboud-norm (max. 250.000 euro bruto per jaar - red.)." Op de sportredactie van deze krant werkt een verslaggever die zijn zor gen over de samenleving niet onder stoelen of banken steekt. Liever niet te veel hoofddoekendjel- laba's en minaretten in zijn thuis stad Terneuzen. Islamisering, daar krijgt hij de kriebels van. „D'r zitten ook vast wel goeie tussen, maar ik heb er nog niet veel gezien", luidt zijn gevleugelde uitspraak. Tot het moment dat zijn collega's hem confronteerden met zijn toch wel rechtse ideeën. 4 Sindsdien houdt hij wijselijk zijn mond, wanneer het onderwerp weer wordt aangesneden. „Ik zeg maar niks meer." Dat een gevoelige snaar is geraakt, bleek gisteren wel toen een collega bijna tegen hem botste en zei dat hij wel rechts moest houden. Een grote zucht volgde. „Ik bén toch rechts!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33