PZC Aanvalslust Hoogerland niet beloond Voetbalbond KNVB onderzoekt twee verdachte duels in Jupiler League flHTGKWl 27 28 VERKIEZING Robert Gesink gekozen tot Wielrenner van het Jaar Dinsdag 1 december 2009 Klaas Jan Huntelaar neemt revanche Tip? sport@pzc.nl Bess a mem an door Koen de Vries DEN BOSCH - Johnny Hoogerland had er zo op gehoopt. „Als ik wiel renner van het jaar word, zou dat schitterend zijn", zei de wielren ner uit Yerseke gisteren voordat hij pompoensoep zou gaan eten tij dens het verkiezingsgala in de pres tigieuze Orangerie in Den Bosch. Kort voordat de borden van het hoofdgerecht op tafel kwamen, was de 26-jarige wielrenner een il lusie armer. Niet zijn naam kwam uit de enveloppe van minister Ca- miel Eurlings, maar die van Ro bert Gesink. Hij werd uitgeroepen tot Wielrenner van het Jaar 2009. De Raborenner verlengde daar mee zijn titel met een jaar. Jan Raas blijft daardoor de enige Zeeuw die zich wielrenner van het jaar mag noemen. De inwoner van 's-Heerenhoek kreeg de titel in 1983 met de daarbij behorende Gerrit Schulte Trofee. Hoogerland was favoriet bij de lezers van de website www.wielerland.nl, die ook mee mochten stemmen. Niet zijn goede resultaten vonden zij het belangrijkst, maar de manier waarop hij die behaalde. De ren ner van Vacansoleil viel aan tot hij erbij neerviel. De Club 48, de vereniging van 114 prominente wielrenners die de ver kiezing voor de 53e keer organi seerde, besliste echter anders. Die koos voor Robert Gesink. Volgens de reglementen geeft - wanneer de stemmen staken - de voorkeur van de Club de doorslag. De verdeeldheid in de Club, ge noemd naar het jaar waarin Gerrit Schulte wereldkampioen op de weg werd, was behoorlijk groot, verklapte Goesenaar Kees Bal na af loop. Bal was één van de vier Zeeuwen die een stem in het kapit tel hadden. De anderen waren Jo de Roo, Keetie Van Oosten-Hage en Jan Raas. Laatstgenoemde maakte geen gebruik van zijn stem recht. „Het was heel spannend. Jo hnny heeft echt meegedaan", ver Wielrenner Robert Gesink (I) ontvangt de Gerrit Schulte Trofee uit handen van minister Camiel Eurlings. klapte Bal. Hijzelf had op Hooger land gestemd en niet alleen omdat hij ook Zeeuw is. „Johnny heeft wat in de wielerwereld teweegge bracht. Met zijn aanvallende ma nier van rijden heeft hij de sport veel goed gedaan." Jo de Roo had voor Lars Boom ge kozen, de derde genomineerde. Waarom niet voor Hoogerland? „Als er geen tv zou bestaan, zou nog steeds niemand Johnny Hoo gerland kennen", vond De Roo. „Hij heeft fantastisch aanvallend gereden, maar de uitslagen van Lars Boom en Robert Gesink wa ren natuurlijk wel beter." Zo dacht de winnaar Robert Ge sink er ook over. „Ik begrijp dat Jo hnny bij het publiek heel populair is. Maar als je veel wilt winnen, moet je slimmer rijden. Dat is saaier, maar dat moet dan maar." Johnny Hoogerland was vanzelf sprekend teleurgesteld. „Natuurlijk baal ik een beetje. Het zou niet goed zijn als dat niet zo was. Maar foto Dolph Cantrijn/ANP ik ga gewoon verder waar ik geble ven was. Ik ga veel in Spanje trai nen' Revanchegevoelens heb ik niet. Ik ben toch al helemaal gefo cust op komend seizoen. Wie weet, zit ik dan over een jaar hier weer." ^'e v'éeo op www.pzc.nl/sport l'.'l'.'i'.'H ilJmt ZEIST - De KNVB heeft twee wed strijden in de Jupiler League aange merkt als verdacht wegens mogelij ke gokpraktijken. Dat heeft direc teur betaald voetbal Henk Kesler van de KNVB gisteren na de na jaarsvergadering van de profsectie in Zeist bekendgemaakt. Hij wilde de duels niet met naam en toenaam noemen. Ook kon hij niet zeggen of het om wedstrijden uit de huidige competitie gaat. „Met de hulp van politie en justi tie verrichten we momenteel on derzoek naar beide wedstrijden", liet Kesler weten. „Onze directeur bedrijfsvoering Bert van Oostveen is daar namens de KNVB mee be zig. We hebben ook de Europese voetbalunie UEFA ingeschakeld. Deze organisatie heeft toegang tot tal van monitorsystemen en gokba- rometers, die vooral op Azië zijn afgestemd. In januari verwachten wij meer mededelingen te kunnen doen." Kesler benadrukte dat het om een complexe materie gaat. „Een wed strijd kan om welke reden dan ook verdacht zijn, maar wie is de verdachte? Zonder verdachte heb je geen zaak." Verder maakte de KNVB gisteren bekend dat het af wil van de ge heimhoudingsplicht inzake de (fi nanciële) status van een profclub. Daartoe is een reglementswijzi ging in voorbereiding, die tijdens de voorjaarsvergadering van de profsectie volgend jaar in stem ming wordt gebracht. „Van de nieuwe openheid moet onder meer een preventieve wer king uitgaan", legde Henk Kesler uit. „Voor de supporters en de sponsors bijvoorbeeld is het be langrijk om te weten dat hun club voorlopig geen gekke dingen kan doen met geld." De KNVB mag nu nog niet de na men van clubs naar buiten breng en die zich door financiële proble men in categorie 1 van het licentie reglement bevinden. V - Aanmelden kan op www.hz.nl HogeschoolZeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27