zeeland 121 Tevredenheid over vervoer van leerlingen Nieuwe website over Reynaert de Vos Collecte Dierenbescherming Zeeland ook dit jaar weer een topopbrengst! TAXIVERVOER Contracten drie jaar verlengd Eerste geslaagden Opvang en Verzorging bij calamiteiten Cultuurprijs voor de Hulster Buutreedners Politie zoekt schrijver van getuigenbriefje Midwinteractie van de middenstand Koren zingen op Adventszangavond Jan Colsen exposeert in La Vie en Rose Ideeën en inzet nodig voor Koninginnedag dinsdag 1 december 2009 hulst - Intergemeentelijk project Land van Reynaert heeft een nieu we website, die geïntegreerd is in de website van Toerisme Waas land. Het bestaande webadres blijft behouden maar leidt de sur fer nu naar Reynaerts nieuwe 'vos senhol'. Op de nieuwe website staat informatie over de samenwer king tussen gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen en Vlaande ren op Reynaertgebied, maar ook over Reynaertroutes, -souvenirs en -activiteiten. De nieuwe site kwam er na een brainstormsessie, waarvan de con clusie luidde dat de site verouder de informatie bevatte en te weinig bezoekers kreeg. Door de site on der te brengen op die van Toeris me Waasland wordt gemikt op meer toevallige bezoekers. www.landvanreynaert.com Met maar liefst 350 collectanten heeft de Dierenbescherming Zeeland dit jaar een collecteopbrengst gerealiseerd van 33048.43 euro. Een topprestatie om trots op te zijn! Dit geld kunnen we hard gebruiken voor het inzetten van onze dieren ambulance voor noodsituaties, het aanpakken van dierenmishande ling en -verwaarlozing en het organiseren van voorlichtingsactiviteiten bij u in de buurt. Een duurzame invulling van welzijn, gezondheid en integriteit van ieder dier. Dat is waar we voor staan! door Eugène Verstraeten terneuzen - De ouders en verzor gers van kinderen die gebruikma ken van het Leerlingenvervoer in Zeeuws-Vlaanderen zijn dik tevre den over de wijze waarop het ver voer plaatsvindt. Dat blijkt uit een enquête die vervoerder Taxi De Zwart heeft uitgevoerd. Van de vierhonderd uitgedeelde vragenlijsten zijn er 180 geretour neerd. Wat betreft de aspecten reis tijd, comfort in de taxi, op tijd op school komen, op tijd thuiskomen en de veiligheid zegt gemiddeld zo'n negentig procent van de ouders of verzorgers tevreden of neutraal te zijn. Dat percentage ligt nog hoger als het gaat om de manier waarop de chauffeur met de kinderen omgaat, de manier waarop de chauffeur ouders te woord staat en de rijstijl van de chauffeur. Van ouders die ervaring hebben met klachten beoordeelt 85 pro cent de afhandeling van de klacht door de chauffeur als 'redelijk tot zeer goed'. Ruim 71 procent vindt de afhandeling door de vervoerder 'redelijk tot goed' en voor de ge meente ligt dat op 82,5 procent. In het begin van het schooljaar 2008-2009 waren er veel klachten. Taxi De Zwart geeft aan dat dit on der meer te maken had met de on ervarenheid van chauffeurs met deze kinderen. Met name werd er geklaagd over de communicatie van de vervoerder met de ouders. Ouders vonden dat ze niet op tijd geïnformeerd werden bij wijzigin gen. Een terugkerende klacht is het vervoer naar de Korczak- school. Dit schooljaar zijn er aan zienlijk minder klachten ontvan gen dan vorig schooljaar. Volgens het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsverband Collec tief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen heeft Taxi De Zwart oog voor ge constateerde knelpunten en is het bedrijf bereid ze op te lossen. Het algemeen bestuur ziet dan ook geen redenen om de overeen komst, die 31 juli 2010 afloopt, op te zeggen. Besloten is het contract met drie jaar te verlengen. Dat geldt ook voor de contracten voor de uitvoering van het WMO- en Vraagafhankelijk Taxivervoer. Dit vervoer wordt verzorgd door Taxi De Zwart en de combinatie van Taxicentrale Oostburg, Taxi Se- gers en Taxi Grenszicht. Scoop heeft in opdracht van de Zeeuwse gemeenten een WMO-enquête uit gevoerd en de waardering voor de vervoersvoorzieningen was een 7,8. Verhalen over weigeren van rit ten door vervoerders zijn bij het Samenwerkingsverband niet be kend. Het aantal klachten ligt be neden de tien per maand. Er zijn bij het samenwerkingsverband tot nu toe drie bezwaren ingediend van reizigers die het niet eens wa ren over de afhandeling. TERNEUZEN - In het Rode-Kruisgebouw in Terneuzen hebben gisteravond 37 vrijwilligers hun diploma 'Op vang en Verzorging bij calamiteiten' gekregen. Het zijn de eerste cursisten in Zeeland die dit nieuwe landelijke certificaat van het Rode Kruis halen. „En daar zijn we ontzettend trots op", zegt Corry de Ruyter van het dis- trictsbestuur Zeeuws-Vlaanderen. Tot nu toe was er geen uniforme opkleiding voor op vang en verzorging. De vrijwilligers werden in de ver schillende afelingen voor hun taak opgeleid. Vanaf vol gend jaar moeten alle vrijwilligers het landelijke diplo ma hebben. „De hulpverlening wordt meer =gestructu- reerd", zegt De Ruyter. „Bij een grote calamiteit, waar dan ook in Nederland, krijgt iedereen straks dezelfde opvang en kunnen mensen van de verschillende afdelin gen overal naadloos worden ingezet." foto Peter Nicolai HULST De Stichting Hulster Buutreedners krijgt dit jaar de culturele prijs van de gemeente Hulst. Wethouder Frank van Driessche bracht de stichting daar gisteravond van op de hoogte. De prijs is aan de stich ting toegekend omdat de Buutreed ners al 26 jaar lang een belangrijke bijdrage leveren aan het Hulster culturele leven. De cultuurprijs be staat uit een oorkonde, een Reynae- rtbeeld en een geldbedrag. HULST De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval dat zondag plaats vond op de Absdaalseweg in Hulst. Daar is tussen 14.45 uur en 16.45 uur een voertuig tegen een gepar keerde auto gebotst. Het slachtof fer vond bij terugkomst een briefje onder de ruitenwisser met daarop het kenteken van de vermoedelijke dader. De politie gaat ervan uit dat het briefje geschreven .is door een getuige en is nu naar diegene op zoek. Hij of zij wordt gevraagd te bellen naar 0900-8844. HULST Klanten die winkelen in Hulst krij gen vanaf vandaag tot en met 27 de cember bij iedere tien euro aan in kopen een lot waarmee ze kans ma ken op diverse prijzen. Dit lot kan, voorzien van naam en adres, wor den ingeleverd bij de 75 deelnemen de winkeliers. De notaris verricht dinsdag 19 januari om 13.00 uur de trekking in het 's Landshuis. Alle prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. TERNEUZEN In de Levensbron aan de Sloelaan in Terneuzen wordt zaterdag 12 de cember een Adventszangavond ge houden. Aan deze avond doen het Jeugdkoor Benjamin en het Jonge renkoor Matthitha uit Terneuzen mee. Ook de gemengde zangvereni ging 'Met Hart en Stem' uit Terneu zen treedt op. Het koor telt zo'n tachtig leden in alle leeftijden. De koren zijn zowel afzonderlijk als gezamenlijk te beluisteren. Er is ook veel samenzang. Aanvang 19.30 uur en de toegang is gratis. HULST De Hulster kunstenaar Jan Colsen exposeert tot en met 3 januari in de galerie van La Vie En Rose, één van de panden in het Kunstkwar tier te Hulst. De selectie bevat een aantal kopieën van oude meesters uit de 15e, 16e en 17e eeuw, waaron der Rembrandt, Holbein en Mem- ling. Verder is er eigen werk te zien. De galerie is 's zaterdags en 's zon dags open van 13.00 tot 17.00 uur. middelburg - Alle verenigingen worden betrokken bij de organisa tie van Koninginnedag in Middel burg. Of ze nou ideeën indienen of de handen uit de mouwen ste ken. „We hebben de inzet van alle Middelburgers nodig", benadrukt burgemeester Koos Schouwenaar. En dan bedoelt hij niet alleen de mensen in de stad, maar ook in de omringende dorpen Arnemuiden, Nieuw- en Sint loosland en Sint Laurens. Schouwenaar was daar om aangenaam verrast over de gro te opkomst - enkele tientallen mensen - op de informatiebijeen komst gisteravond in het stadskan toor. Daar legde de gemeente uit wat er allemaal nodig is om er een indrukwekkend feest van te ma ken. Tot 7 december kan iedereen idee- en indienen voor activiteiten op het 'feestterrein' in het centrum van Middelburg. Alle festiviteiten in de wijken en dorpen gaan ook gewoon door, benadrukte Schou wenaar. De koningin gaat 30 april eerst een uur naar Wemeldinge, van 10 tot 11 uur. Zij en haar familieden wor den om 12 uur verwacht in Middel burg, waar ze een uur lang mee feesten. Ze komen aan op het Damplein, gaan dan naar de Abdij en lopen via Koorkerkhof en Nieu we Burg naar de Markt. Ze eindi gen rond' 13.00 uur in het stadhuis. Het definitieve programma wordt begin april bekendgemaakt. www.middelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23