De Okkernoot doet 't i8l Voormalig stadhuis voorlopig beschermd Bezwaren tegen Staats- Spaanse Linie afgewezen Rechts Soos voor ouderen in De Warande Erfgoedwinkel open om cadeaus te kopen Hokie Joint speelt in Porgy Bess Vipers eerste band voor Graauwrock Drie dagen Kerstfair in Grote Kerk Terneuzen Meditiatie en concert met harp in studiehuis almanak Ér dinsdag 1 december 2009 door René Hoonhorst AARDENBURG - Het voormalige stadhuis van Aardenburg mag voorlopig niet worden verbouwd of gesloopt. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed onderzoekt of het stadhuis een monumenten status verdiend. De dienst doet dat op verzoek van de Bond Heemschut en het Cuy- pers Genootschap. Net als de Actie groep Behoud Stadhuis Aarden burg dringen beide cultuurhisto rische verenigingen aan op be houd van het eerste na de Tweede Wereldoorlog herbouwde stad huis in de streek. De voorstanders van de monumentenstatus wijzen op de stedenbouwkundige waarde en de beeldbepalende functie aan de Markt. Ze stellen dat het ge bouw geïnspireerd is op kleine, 'We hebben constant een wachtlijst. Mensen wonen hier blijkbaar graag.' Ans van Rooijen, bestuurder van De Okkernoot vroeg-zeventiende eeuwse stadhui zen en dat het 'sober, sierlijk en monumentaal is'. Een woordvoer der kon gisteren nog niet zeggen of de Rijksdienst voor het Cultu reel Erfgoed dezelfde mening is toegedaan. Deskundigen van de dienst raadplegen onder meer de gemeente Sluis en de Raad voor Cultuur. „Voordat die adviezen bin nen zijn en de minister een besluit kan nemen, kunnen we een jaar verder zijn. Zo lang er nog geen be sluit is genomen, mag het gebouw niet worden gesloopt", verklaarde zegsman Dolf Muller. Wethouder Maria le Roy meldt dat de gemeen te het gebouw ook als monument kan verkopen. „We moeten een be slissing nemen over waar het cultu reel centrum moet komen. De ge meenteraad heeft besloten dat voor de verkiezingen te doen." SINT JANSTEEN Stichting Welzijn Hulst nodigt alle ouderen uit de buurt uit om don derdagmiddag naar de Warande in St. Jansteen te komen. Wekelijks wordt daar de ouderensoos georga niseerd. Ditmaal is George Sponselee te gast. Hij vermaakt het publiek met het vertellen van enkele streekver halen. De toegang is gratis. Aan vang 14.30 uur. GROEDE Het Vlaemsch Erfgoed, het erfgoed- straatje in Groede, is vóór Sinter klaas en Kerstmis extra geopend. Komende donderdag en vrijdag gaat de winkel van de Slijkstraat open tussen 13.00 en 17.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 14.00 uur. In de Kerstweek opent de erf goedwinkel de deuren op 22 en 23 december (13.00 tot 17.00 uur) en 24 december (10.00 tot 13.00 uur). TERNEUZEN De Engelse bluesband Hokie Joint geeft vrijdag een concert in Porgy Bess in Terneuzen. Vorig jaar pre senteerde de vijfmansformatie on der leiding van zanger Jojo Burgess en mondharmonicaspeler Giles King haar eerste cd The Way It Goes. Het concert begint om 21.30 uur, toegang 15 euro. Studenten en mid delbare scholieren krijgen twee eu ro korting. GRAAUW Graauwrock is erin geslaagd om de Belgische band The Vipers vast te leggen voor de editie op 13 mei. De band trad recent nog op in de voor programma's van Status Quo en Deep Purple. The Vipers gingen in 1972 uit elkaar, maar traden in 1994 tijdens de Gentse Feesten voor het eerst weer op. De band speelt zo wat alle klassiekers uit de hardrock- geschiedenis. TERNEUZEN Coördinatie Management Ter neuzen houdt van 18 tot en met 20 december een Kerstfair in de Grote Kerk in de Terneuzense Noord straat. Er exposeren verschillende kunstenaars. Bezoekers kunnen er bij verschillende stands met siera den, woonaccessoires en bloemen allerlei ideeën opdoen voor hun kerstinkopen. Verder is er muziek en een hapje en een drankje. SINT JANSTEEN Harpiste Anna van Avalon geeft donderdag 10 december een avond vullend harpconcert met geleide meditaties voor stichting De Vier Windrichtingen. De bijeenkomst vindt plaats in het studie- en vergaderhuis naast de kerk in Sint Jansteen en begint om 19.30 uur. De kosten zijn vijftien eu ro. Vooraf inschrijven is verplicht; dat kan via 0114-319399. Tip? redactie@pzc.nl Die verslaggever van de sportredac tie steekt zijn zorgen over de samenle ving niet onderstoelen of banken. Liever niet te veel hoofddoeken, djel- laba's en minaretten in zijn thuis stad Terneuzen, vindt hij. Islamise ring, daar krijgt hij de kriebels van. „D'r zitten ook vast wel goeie tussen, maar ik heb er nog niet veel gezien", luidt zijn gevleugelde uitspraak. door René Hoonhorst Tot zijn collega's hem confronteerden met zijn toch wel rechtse ideeën. Sindsdien houdt hij wijselijk zijn mond als het onderwerp weer wordt aangesneden. „Ik zeg maar niks meer." Dat een gevoelige snaar is ge raakt, bleek gisteren toen een collega bijna tegen hem botste en zei dat hij wel rechts moest houden. Een grote zucht volgde. „Ik bén toch rechts!" MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten hebben bezwaren tegen de her inrichting van een gebied rond het Grote Gat bij Oostburg afgewezen. Het dagelijks provinciebestuur ziet geen bezwaar in gedeeltelijke re constructie van de forten Nijevelt en Spek en Brood en de aanleg van een 'knuppelpad' over het Gro te Gat om een rondwandelingetje mogelijk te maken. Francois Babijn overlegt nog met een aantal mede-bezwaarmakers, maar gaat er al vanuit dat hij naar de Raad van State stapt. Hij blijft van mening dat de plannen van de Dienst Landelijk Gebied handen vol met geld kosten en de gemeen schap niets opleveren. Het idee dat toeristen en streekbewoners de Staats-Spaanse linie als attractie zien, is volgens hem uit de lucht gegrepen. Hij hoopt dat de Raad van State ontvankelijker is voor zijn argumenten. „We zijn intus sen ook beter voorbereid. Zo we ten we dat voor de ophogingen van de vestingwerken vervuilde grond wordt gebruikt." GS menen dat de voorgestelde wer ken een aanwinst voor de streek zijn. De vrees voor waardedaling van omliggende huizen deelt het dagelijks provinciebestuur niet. MEEST GELEZEN 1. Automobilist botst op politieauto 2. Informatie naar politie stokt 3. Problemen Terneuzen met C2000 EN VERDER Stem op de stelling 'bomenkap in Zeeuws-Vlaanderen is te massaal' op pzc.nl/regio/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Ans van Rooijen, bestuurder van De Okkernoot, kijkt uit naar de verbouwing van het complex. „Het is logisch dat bewoners een beetje meer ruimte willen. Nu zit bezoek vaak op een rijtje op het bed." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20