Jeugd vindt zich oppervlakkig 2 en 3 4 en 5 8 en 9 OPVOEDING Ouders hebben nauwelijks aandacht om hun kinderen zelfbeheersing bij te brengen Praktij'kexamen bromfietsers uitgesteld verder Zwitserland vroeg bedolven onder sneeuw Johnny Hoogerland grijpt naast titel Wielrenner van het Jaar Koeien naar de kapper Hoog water houdt Tureluur in vorm Is de vrije achterom van je nieuwe huis wel zo vrij? Zonnige dag Plastic boterkuipje wordt fleecetrui De grens tussen declareren en graaien DINSDAG 1 december 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 283 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Het nieuws ligt op straat WALCHEREN DEN HAAG - Nederlandse jongeren vinden zichzelf oppervlakkig. Zij zijn weinig betrokken bij de sa menleving, niet geduldig, niet spaarzaam en niet milieubewust. Bijna de helft heeft geen respect voor gezag, zoals politie en lera ren, en kan niet omgaan met te genslag. Uiterlijk, genieten, mer ken en netwerken vinden zij het belangrijkste in het leven. Ook de meeste ouderen denken DEN BOSCH - Robert Gesink (23) is gisteravond in Den Bosch gekozen tot Wielrenner van het Jaar. Leef tijdsgenoot Lars Boom en Johnny Hoogerland (26) uit Yerseke had den het nakijken. Gesink krijgt de ereprijs als aanmoediging om in 2010 nog meer te laten zien. De zo over de jongere generatie. Dit blijkt uit een gisteren gepubliceerd onderzoek van bureau Motivac- tion, dat 25 jaar bestaat. Daarin komt tevens naar voren dat een meerderheid van de bevolking de opvoeding van tegenwoordig te vrij vindt en ingewikkelder dan vroeger. Ouders hebben het beste met hun kinderen voor, zijn bezorgd en le ren ze voor zichzelf op te komen. Raborenner werd gekozen door de lezers van het blad Wieier Magazi ne en de oud-profs verenigd in de Club 48. Bij de vrouwen ging de eretitel naar Marianne Vos. pagina 27: aanvalslust Hooger land niet beloond Zij zijn niet streng, hebben weinig tijd en nauwelijks aandacht om hun kinderen zelfbeheersing bij te brengen. Dat is ook de mening van de jongeren zelf De onderzoekers kenmerken jon geren als de grenzeloze generatie. Zij stellen dat de samenleving de jeugd en zijn toekomst verwaar loost door de gebrekkige over dracht van waarden. Deze groep jongeren is vermoedelijk de eerste MIDDELBURG - Officier van justitie M. Overmeer eiste gisteren een cel straf van twaalf jaar tegen een Vlis- singer (54) voor de moord op Ilon- ka Toth (42). Volgens haar heeft hij, met voorbedachten rade, vorig jaar juli de vrouw om gebracht. De man, die verliefd op haar was, zou haar tot tweemaal toe op haar hoofd hebben geslagen met een in de geschiedenis die het niet be ter zal krijgen dan hun ouders. Steeds meer jongeren groeien op in éénoudergezinnen. Dit komt door echtscheidingen, sterfte en soms is het een bewuste keuze van de moeder. Dit blijkt uit het gisteren gepresenteerde jaarlijkse rapport van de Landelijke Jeugd- monitor van het programmaminis terie Jeugd en Gezin en het Cen traal Bureau voor de Statistiek. In marmeren grafrand. De volgende dag werd ze gevonden. De officier haalde een DNA-onderzoek aan waaruit zou blijken dat er een kans is van minder dan een op dui zend dat iemand anders dat moordwapen heeft gehanteerd. pagina 25: Tunnelvisie bij onder zoek dood van Toth' 2008 groeiden 616.000 kinderen op in een éénoudergezin; in 2000 waren dat er 495.000. Seksueel geweld komt voor bij een kwart van de meisjes tussen de 15 en 25 jaar. Bij de jongens is dit 4 procent. Het aantal jongeren dat zeifin aan raking komt met politie en justitie is in 2008 min of meer stabiel ge bleven. De jaren daarvoor nam dat aantal jaarlijks toe. BUNNIK - Het bromfietsrijbewijs wordt uitgesteld naar in ieder ge val maart volgend jaar. Een woord voerder van brancheorganisatie Bo- vag bevestigde dit gisteren. De be doeling was om het rijbewijs per januari van het komende jaar in te voeren. De brancheorganisatie heeft haar leden geïnformeerd. De woordvoerder spreekt van .een 'vervelend bericht' voor de rij schoolhouders. „Ze hebben brom mers gekocht en instructeurs opge leid. Het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen (CBR) en rij schoolhouders staan klaar." DE Nederlandse jongeren zijn niet oppervlakkig reageer op www.pzc.nl UW reacties: 573 Politiechefs moeten buitensporige declaraties terugbetalen Bij uw mening van maandag was de lengte van de balkjes omgedraaid. Onze excuses eens 97% j^neens 3% 1irr"—r TT TTHrVfitlülWIH MUI i I Zeeland: 2, 3, 1 7 t/m 25; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Beurs: 10; Me ningen: 11; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 26; Sport: 26 t/m 29; Televisie: 30 èn 31. Bijlage: Buitengebied MAIENFELD - Koeien grazen onder een met sneeuw bedekte boom in Maienfeld, Zwitzer- land. Een idyllisch plaatje, maar het weer veroor zaakt dezer dagen ook veel overlast. Al het verkeer op de noord-zuid routes van Zwit serland kwam gisteren stil te liggen als gevolg van de voortdurende sneeuwval in de Alpen. De Sint-Bernardpas is afgesloten. Het vrachtverkeer wordt aangeraden uit te wijken naar de Gotthard- tunnel. De afgelopen dagen is ongewoon veel sneeuw gevallen voor de tijd van het jaar. Op ver schillende plaatsen viel gisteren veertig centime ter. Naar verwachting komt daar vandaag nog twintig tot dertig centimeter bij. foto Arno Balzerini/Keystone 555530" 1<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1