Roep om gefaseerde kap in Hulst 18 en 19 X MJKJ 17 25 POPULIERENKAP Staatsbosbeheer krijgt 'aanlegvergunningen' van gemeente voor rooien 1200 bomen Bouwvergunning voor wozoco in Spuikompark is bijna rond Nieuwbouw 't Verlaet start Parkeren in Terneuzen wordt volgend jaar tien cent duurder Busstation wordt aangepast voor mindervaliden De Okkernoot in Schoondijke kijkt uit naar verbouwing Dinsdag 1 december 2009 Zeeuwse brandweer maakt burgers bewust van risico's Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst moet met Staatsbosbeheer om de tafel om ervoor te zorgen dat 1200 po pulieren in de voormalige gemeen te Hontenisse niet in enkele maan den worden gekapt, maar ver spreid over veel meer tijd. Bewoner Robert-Jan van der Hoe ven van de Boudeloodijk in Lams- waarde heeft dit verzoek gedaan aan de gemeente. „Zoveel bomen in één keer kappen is heel ingrij pend voor het landschap", zegt Van der Hoeven. „Op die manier staan de dijken er de komende twintig jaar wel erg kaal bij." Meer aanwonenden van wegen waar populieren, dreigen te ver dwijnen, komen in verzet. Mare Heijens die aan de Hengstdijkse Keiweg bij Hengstdijk woont, is fel tegen de kap. „Moet hier geen ver gunning voor worden aange vraagd, of gaat het hier net als met de illegale dijkafsluiting in Ossenis- se?", vraagt hij zich af Een kapvergunning was niet no dig, laat de gemeente Hulst weten. De Algemene Plaatselijke Verorde ning is begin dit jaar aangepast. Sindsdien moet alleen voor 'waar devolle bomen' nog een kapver gunning worden aangevraagd. Die staan op een lijst van ruim 1200 bomen op meer dan zeshonderd verschillende locaties. De lijst is sa mengesteld door stichting Land schapsbeheer Zeeland. De bomen die Staatsbosbeheer wil kappen, staan niet op de lijst, aldus gemeentewoordvoerster Micaëla van Bunder. De omvang rijke kapoperatie is overigens niet geheel vergunningvrij. Staatsbosbe heer heeft wel aanlegvergunnin gen aangevraagd. „Het bestemmingsplan bepaalt dat zo'n vergunning nodig is voor gronden met bestemmingen als be schermde dijk en natuurgebied, als er historische en natuurwaar den worden aangetast. Dat kan no dig zijn als er iets wordt 'aange legd', maar ook als er iets wordt 'weggenomen'. Kortom, als er iets ingrijpends wijzigt in de bestaan de situatie", legt Van Bunder uit. „In dit geval is daar sprake van. De benodigde aanlegvergunningen voor deze kap zijn of worden alle maal verleend, mede omdat er her plant zal plaatsvinden." terneuzen - Het is even aanpassen geblazen voor passagiers en buschauffeurs op het bus station bij de sluizen van Terneuzen. De pro vincie Zeeland laat de perrons van het bussta tion veranderen door betonreparatiebedrijf Te- becon uit Oudenbosch, zodat mindervalide reizigers straks gemakkelijker in en uit de bus kunnen stappen. Over de hele lengte van de perrons worden de betonnen randen ver hoogd met zes centimeter. Met het karwei is volgens opzichter Henk Manni van de provin cie een week of drie gemoeid. Vervolgens moet de bestrating nog worden verhoogd. Al le bushaltes in Zeeland worden aangepast voor mindervaliden. Knooppunten zijn het eerst aan de beurt. Het werk in Terneuzen vindt plaats in combinatie met eenzelfde soort verbouwing van het busstation bij de fast ferry Vlissingen-Breskens, bij het voorma lige veerplein in Breskens. foto Peter Nicolai philippine - De gemeente Terneu zen staat op het punt een bouw vergunning te verlenen aan Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen voor de bouw van een woonzorgcomplex (wozoco) in het Spuikompark in Philippine. Een woordvoerder van de gemeen te Terneuzen zei onlangs bij de Raad van State in Den Haag dat de bouwvergunning en de vrijstelling van het bestemmingsplan Kom Philippine binnenkort 'gewoon worden verleend'. Die ontwikke ling is een streep door de rekening van de Vereniging Bewonersbelan gen Spuikompark die zich heftig verzet tegen de aantasting van het Spuikompark. „We gaan de bouw vergunning en vrijstelling zeker aanvechten", zei voorzitter van de bewonersclub Joke Kuijk-van Rest. De Raad van State beslist binnen zes weken over het bezwaar van de bewoners tegen het bestem mingsplan. westdorpe - De nieuwbouw van woonzorgcentrum 't Verlaet aan de Bernhardstraat in Westdorpe begint volgende week maandag of ficieel. Het complex zal onderdak bieden aan woningen voor oude ren, huurders van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en een groeps woning voor mensen met demen tie. Ook kinderdagopvang 't Kree keitje en een Rabobank Service Contactpunt krijgen een plek in het centrum. terneuzen - Het betaald parkeren in Terneuzen wordt volgend jaar tien cent duurder. Het tarief gaat van één euro naar 1,10 euro per uur. Ook in de parkeergarages Oostkolk en Theaterplein gaat het tarief naar 1,10 euro per uur. Een uitzondering is het parkeerter rein Westkolk aan de Westkolk- straat. Daar betalen parkeerders straks 1,65 euro per uur. Volgens burgemeester en wethouders kan de gemeente daar meer geld vra gen, omdat het een A-locatie is. De tarieven voor de verschillende parkeervergunningen worden met drie procent verhoogd. Wie fout parkeert, betaalt volgend jaar een boete van 51 euro, het maximale bedrag dat de gemeente mag vra gen. Het verwijderen van een wiel klem kost 86,50 euro. Bestuurders van wie de auto overdag wordt weggesleept, betalen 176,80 euro en 's avonds, op feestdagen en in het weekend 224,60 euro. l'udcnböKft tót >3UQ)y>5 31S 3S0 I.v. ;,'S0.ïv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19