meningen 111 effeweg.nl m UITGELICHT Wiesbaden brieven supervoordelige busreizen Kijk op www. efft weg nl of bel 0529 - 46 96 67 Berlijn Praag Parijs Londen Kopenhagen 99,- 99,- 109,- 139,- 149,- Oberhausen en Dortmund.79,- Romantische Strasse134,- Bohemen en Praag€429,- Boedapest€429,- Effe Weg Kerstspecial€489,- Bad Wimpfen Neckardal€499,- Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Klimaatneutraal Uw interessante artikel over de lcli- maatneutrale woning vermeldt mo gelijkheden om energie te sparen zonder dat dit ten koste gaat van het comfort of dit zelfs bevordert. Goed voor het klimaat en goed voor de bewoners. Er ontbreekt echter iets, wat we vroeger in onze boerenhuizen wel hadden: een re genbak. Deze kan met de bouw van het huis, hetzij in de funde ring of apart worden meegenomen voor een relatief klein bedrag. Voor zien van een hydrofoorinstallatie kan dit waterreservoir dienen als bron voor toiletspOeling, het sproeien van de tuin (beter voor de planten dan kraanwater), water voor kamerplanten, eventueel het bijvullen van een vijver, het was sen van de vensters en de auto, het schuren van de stoep en tevens als hulpbron voor de brandweer. Met weinig kosten kan op de waterreke ning aardig worden bespaard en gaat geen kostbaar leidingwater ver loren. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Slag om de Schelde Zelden wordt uitgelegd waarom het na de verovering van de onbe schadigde haven van Antwerpen meer dan drie maanden heeft ge duurd, voordat zij in gebruik kon worden genomen. Dit oponthoud heeft de geallieerde opmars ver traagd en is de oorzaak van de ont stellende verwoestingen in Zeeuws-Vlaanderen. Op Walche ren heeft het vele duizenden le vens gekost. Deze tragedie was te wijten aan veldmaarschalk Montgomery. Zijn taak was het ontredderde Duitse 15e leger uit te schakelen, en snel de Scheldemonding vrij te maken. In plaats daarvan wilde hij bewij zen, dat hij een betere strateeg was dan Eisenhower. Ondanks waar schuwingen heeft hij gedaan we ten te krijgen dat het roekeloze Arnhem-avontuur werd doorgezet. Dit heeft veel mensenlevens ge kost, en door de ongelooflijke inzet van middelen heeft dit andere ope raties vertraagd, zodat uiteindelijk pas na too dagen de aanval op het weer formidabele 15e leger werd in gezet. De Duitsers hebben het uit stel goed gebruikt en niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen hardnekkige tegenstand geboden, maar ook van Walcheren een praktisch onneem bare vesting gemaakt. J. ten Bruggencate Brandenburglaan 58, Middelburg Onbekwame leiders De analyse van Maurits Sep over de PvdA/Vlissingen geeft te den ken. 'Onbekwame leiders van toen moeten de PvdA nu redden'. Het predikaat 'onbekwaam' wordt uit een rapport gehaald, dat circa vier jaar geleden is opgesteld. Nog afgezien van de vraag of hét een deskundige rapportage was, kan men zich afvragen of het juist is zo'n negatieve kwalificatie nu nog zo breed in de krant uit te dra gen. Wie Sjef van Wijnen kent, weet dat het een enthousiaste vent is, die zich met gedrevenheid voor zijn wijk en stad inzet. Zulke men sen zijn helaas niet veel meer te vinden. Ieder vogeltje zingt, zoals hij gebekt is of anders gezegd: nie mand is volmaakt. Beste redacteur, laat de mensen in hun waarde en u kunt bijvoor beeld beter waardering voor zijn in zet uiten dan oude kritiek uit de kast halen. Lex Mast ex-Paauwenburger Vondellaan 22, Vlissingen Naaktstrand Ik reageer op het artikel in de krant van donderdag 25 november. De voorzitter van de naturistenver eniging maakt zich zorgen over de grootte van het strand. Nou, hij heeft wel gelijk! Het strand wordt kleiner, want de dui nen worden 60 meter breder. Het strand wordt wel opgespoten maar daar is volgende zomer niets meer van over. Het is dan zoals het gezeg de dat er water naar de zee wordt gedragen. Maar badgasten kunnen nog altijd in de duinen zitten. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Softdrugs Softdrugs zijn tot een bepaalde hoeveelheid legaal voor de koper. Maar de leverancier aan de achter deur is misdadig bezig. Meestal is dat een kleine krabbelaar die de verleiding om iets bij te verdienen niet kan weerstaan, gebruikt door de georganiseerde criminaliteit. Die blijft buiten beeld, omdat de overheid niet in staat of bereid is die aan te pakken. Nee, men pakt de teler, gooit alles weg (gaat dat wel milieuvriende lijk?), het meestal geleende geld weg, flinke straf en ook het huis uit. Eerst zorgen voor spek, door dat ra re beleid en dan de kat die er op zit afranselen. Daarom: stop met dat halfzachte gedoe, verbieden en zo veel moge lijk die netwerken oprollen, of lega liseren via de vrije markt, en dan flink accijnzen heffen. Bos heeft heel wat nodig voor al die bankiers met hun witte boorden. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Woningbouwplannen Harry van Waveren (CDA-gedepu- teerde Ruimtelijke Ordening) heeft natuurlijk gelijk! 'De helft van de woningbouwplannen moet wor den geschrapt', stond zaterdag in de krant. Immers, de babyboomers worden grijs en geleidelijk aan min der in aantal. De gehele Zeeuwse bevolking krimpt. Leegstand en verschraling van onderwijs en zorg zoals ook een verandering in be hoeften in deze sectoren zouden een gevolg kunnen zijn. Volgens datzelfde artikel dreigen er in Zee land drie keer zoveel huizen ge bouwd te gaan worden als nodig zijn. Dan helpt het schrappen van de helft van de bouwplannen on voldoende, lijkt mij! Computerbe rekeningen laten zien dat er dan nóg circa 1/6 te veel gebouwd wordt. Dit kan gecorrigeerd wor den met het staken van de uitvoe ring van de reeds bouwrijp ge maakte plannen. Wolfersdiek-Oost is zo'n onzalig plan in uitvoering, dat zeker, bij dat 1/6 contingent kan vallen, evenals Manee. En dan hebben we het alleen nog maar over de gemeente Goes. René de Crom Kostersweg 2, Wolfersdiek-Oost dinsdag 1 december 2009 Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Kijk voor meer informatie op vAvw effeweg.nl da 3 dagen - Vertrek: 11, 18 december Inclusief: Hoogtepunten: Keulen met zes fascinerende kerstmarkten met mooi opgezette kerststallen, kerstconcerten en verschillende winkelmogelijkheden. Kerstmarkt Wiesbaden met sierkunstenaars, culinaire lekkernijen en een ijsbaan. Kerstmarkt Koblenz met livemuziek en ijsbeeldhouwwerk. 2 hotelovernachtingen, 2 maal ontbijtbuffet, 2 maal dinerbuffet, stadsrondrit en -wandeling in Wiesbaden o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar 4 dagen - Vertrek: 5,12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart I dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 2 dagen - Vertrek: 11 december 3 dagen - Vertrek: 11 december 8 dagen - Vertrek: 22 december 8 dagen - Vertrek: 22 december 8 dagen - Vertrek: 22 december 8 dagen - Vertrek: 22 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11