7 spectrum Zaterdag 28 november 2009 foto Roslin Prager De Wereldvrouwen werken al enkele ja ren nauw samen met COS Zeeland. Dat leidde onder meer tot symposia als Waar zijn de vrouwen in politiek en bestuuren Vrouwen met Visie. Ook werkte het COS samen met drie Wereldvrouwen aan het project Freedom4All, waarbij migranten en vluchtelingen hun verhaal vertellen aan Zeeuwse kunstenaars. Dit resulteerde in een reizende tentoonstelling en een educatief pakket voor onderwijs, bibliothe ken en gemeentehuizen. Zeker in deze tijd waarin politieke stand punten over medemenselijkheid verhar den, is het vechten om aan te tonen dat een veelkleurige samenleving een verrij king is. Tot die conclusie komt europarle mentariër Thijs Berman (PvdA) in zijn gastcolumn in Wereldwuuf. Volgens hem kunnen de Zeeuwse Wereldvrouwen een belangrijke rol spelen in dat gevecht. Wereldwuuf: oplage 20.000, verkrijgbaar voor €3,50 bij de Drukkerij, Middelburg en de VW-kan- toren in Burgh-Haamstede, Renesse en Zierikzee. 'sgirls' bij de voorbereiding van Wereldwuuf. „Vooral als er één op één gesprekjes wor den gevoerd, ontstaan er ook taailesjes", weet Stein. Bijna als geen ander verstaat zij de kunst de verworvenheden van Zeeuwse Wereldvrouwen zicht baar te maken. Het waarderend 'Woord vooraf van minister Bert Koenders voor Ontwikkelingssamenwerking in Wereld wuuf spreekt in dit opzicht boekdelen. Stein heeft er echter wel wat hobbels voor moeten nemen. „Het onderscheid tussen 'wij' en 'zij' moest worden doorbroken. Wie zich als Nederlandse vrouw, hoe goed bedoeld ook, aanmeldde met het idee 'ik wil zo graag iets voor die vrouwen doen' zat op de verkeerde golflengte." Stein laat er geen twijfel over bestaan: bij de Zeeuwse Wereldvrouwen gaat het om 'gelijkwaardigheid' en 'samen doen', ofwel om 'wij in alle diversiteit'. Het initiatiefis in enkele jaren tijd uitge- groeid tot landelijk voorbeeld van een suc cesvol integratieproject. Het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap stelde een driejarige subsidie beschikbaar voor het ontwikkelen van meerdere activi teiten onder professionele leiding. Maar, zoals dat vaker gaat met tijdelijke rijksbijdragen, de gemeente Schou- wen-Duiveland nam de financiële onder steuning daarna niet over. Daarop sprong de Frits Lensvelt Stichting in de bres. Deze Zeeuwse organisatie stelt tot 2012 geld be schikbaar. In de tussentijd probeert het be stuur van de inmiddels zelfstandige stich ting Wereldvrouwen meerdere, nieuwe subsidiegevers te interesseren en ook de gemeente over de streep te krijgen. Stein - zij zet de zaken graag duidelijk op een rijtje - licht toe: „Gelukkig vallen de wekelijkse inloopmiddagen van Wereld vrouwen sinds dit jaar onder verantwoor delijkheid van het Welzijnshuis Schou- wen-Duiveland. Dat geeft enige waarborg voor de continuïteit van die laagdrempeli ge bijeenkomsten. Met alleen goede wil red je dat niet, daar is steun van een des kundige op sociaal-cultureel gebied bij no dig. Daarnaast is er het zelfstandig bestuur voor de ontwikkeling van extra activitei ten: zwemles, fietsles, excursies, kunstpro jecten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93