Heimelijke hoop op het Oranje haasje 40 PZC Mercure Hotel Koblenz**** zaterdag 28 november 2009 DOELMAN NAC Jelle ten Rouwelaar hoopt vurig op uitverkiezing voor Nederlands elftal KLOETINGE Tegenstander: Heerjansdam (thuis). Afwezig: Erwin van der Woerdt (bo venbeenblessure) en Mark Schuit (hamstringblessure). Bijzonderheden: Na de zware compe titienederlaag tegen Rijsoord (4-0) is Kloetinge uit op revanche. „We willen die offday wegpoetsen", zegt trainer Cees Houtepen. „Dat wordt overigens een zware klus hoor, want Heerjans dam heeft een goede ploeg." GPC VLISSINGEN Tegenstander: Terneuzense Boys (thuis) Afwezig: Maarten Peene, Rafael Vulin en Wouter Vermeule (allen gebles seerd) Bijzonderheden: Het veld ligt er slecht bij en GPC vreest voor een afge lasting. „Als het afgelast wordt, pakken we een weekendje rust", zegt trainer André Maas. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: GPC Vlissingen (uit). Afwezig: Stefan van den Broeke (ham string), Evert-Jan van Opdorp (enkel), Jules Bazelier (knie) Bijzonderheden: Trainer Karl Vergou wen spreekt over een zespuntenduel in de kelder van de eerste klasse in het zaterdagvoetbal. „Als je wint heb je weer eventjes lucht", zegt Vergou wen. Hoewel zijn ploeg met zeven pun ten uit tien duels twee punten meer heeft verzameld dan GPC is hij op zijn hoede. „Tegen GPC ben je pas klaar als de scheidsrechter heeft afgeflo ten", roemt Vergouwen de strijdlust van de Vlissingers. RCS Tegenstander: Dongen (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: RCS en Dongen ne men op de ranglijst de derde plaats in en hebben beide 15 punten verza meld. „We kunnen een directe concur rent op achterstand zetten", meent oe- fenmeester Michel Leonhart. VLISSINGEN Tegenstander: IFC (uit). Afwezig: Peter de Jong, Ronnie Cre- mer en Sander Goedegebure (allen ge blesseerd). Bijzonderheden: Jonathan Constancia keert na een schorsing van twèe wed strijden terug. Trainer Ruud Pennings hoopt dat de wedstrijd tegen IFC door gaat. „We zitten in een lekker ritme en het is nooit fijn als dat wordt ver stoord", stelt de oefenmeester. Vlissingen ziet het duel met optimis me tegemoet. Pennings: „IFC is een voetballende ploeg en we hebben te gen deze ploeg in het verleden altijd wel goede resultaten behaald." NAC-keeper Jelle ten Rouwelaar probeert de bal uit het doel te slaan in de wedstrijd tegen Ajax eerder dit jaar. De doelman droomt stiekem van een uitno diging voor Oranje. foto Robert Vos/ANP Voordat Jelle ten Rouwe laar 's avonds zijn ogen sluit, dwaalt zijn blik vaak nog even af naar het ingelijste cadeautje van keeperstrainer Arno van Zwam aan de slaapkamerwand. Het ver langen om ooit écht zo'n origineel Nederlandselftal-tricot, bedrukt met naam en nummer van de NAC-doelman, aan te trekken, is er nog steeds bij de bijna 29-jarige Fries. „Natuurlijk blijf ik hopen op een uitnodiging voor Oranje. Ik heb al vaker gezegd dat ik me niets min der voel dan Piet Velthuizen (Vites se) en Michel Vorm (FC Utrecht), die bij min of meer gelijkwaardige clubs in het doel staan." Die laat ste staat morgenmiddag pal tegen over hem in de Galgenwaard, waar NAC op bezoek gaat bij concur rent FC Utrecht. Vorm is dus al in het bezit van een haasje, vaste sur prise voor elke debuterende inter national, en lijkt vooralsnog als derde keeper mee naar het WK in Zuid-Afrika te vliegen. Of dat gege ven morgen voor een extra prikkel zorgt bij Ten Rouwelaar? „Neuh", relativeert hij. „Ik verwacht name lijk niet dat bondscoach Bert van Marwijk op de tribune zal zitten. Zoals elke wedstrijd, moet ik ge woon hard blijven werken. FC Utrecht-uit is voor ons een belang rijk duel. Winnen we, dan kunnen we met NAC zo maar weer de 'best of the rest' van de eredivisie zijn." De mantel van het 'doe maar ge woon' zit Ten Rouwelaar net zo ge goten als zijn zwarte keepersoutfit. De Fries is altijd al zo geweest, le zen we op de website van zijn mid delbare school in Joure. 'Ik heb nooit rare dingen gedaan. Ik heb nooit gespijbeld en nooit een gro te mond gehad', laat de NAC- keeper er optekenen. Toch steekt Ten Rouwelaar niet on der stoelen of banken dat een mo gelijke uitverkiezing voor het Ne derlands elftal hem wel degelijk be zighoudt. Te meer omdat de aan was van keepers, behalve Ajax -doelman Maarten Stekelenburg, Velthuizen en Vorm, gering is. Ten zij Edwin van der Sar de 'oranje' handschoen weer oppakt in aan loop naar het W K-voetbal. Ten Rouwelaar: „Natuurlijk vraag je je wel eens af wie er na hen komt in het rijtje. Maar ik hoorde van Arno (Van Zwam, red.) dat de bondscoach in principe weinig wij zigt in de selectie. Het is ook niet zo dat ik dagelijks bezig ben met die vraag. Het zijn eerder anderen die me er mee confronteren." De sluitpost kijkt met een goed ge voel terug op de eerste seizoens helft van NAC, waarin hij als enige geen^minuut miste en regelmatig punten pakte. Ten Rouwelaar on derkent wel dat de prestaties van de ploeg vaak nog te wisselvallig zijn. Het vertoonde voetbal is lang niet altijd even 'bourgondisch' de laatste weken. Neem de wedstrijd tegen NEC van afgelopen zaterdag avond. „Zeker met het oog op het duel tegen FC Utrecht, hadden we moeten winnen. Maar pas na rust ging het redelijk. In thuisduels zou den we altijd ontzag moeten in boezemen bij tegenstanders." In zijn eigen optredens bespeurt Ten Rouwelaar dat hij zich nog steeds ontwikkelt als doelman. „De hele zestien bestrijken, de ho ge ballen, het gaat me beter af dan in het verleden. En met je goede spel groeit vanzelfsprekend ook het vertrouwen." Vertrouwen waaraan de bij Emmen begonnen goalie eerder vaak kapot ging bij PSV, FC Groningen, FC Twente, FC Zwolle, FC Eindhoven en Au stria Wien. Bij NAC bouwt de tot metselaar opgeleide Ten Rouwe laar zijn muurtjes al 2,5 seizoen ac curaat. Eerst onder Ernie Brandts en nu al anderhalfjaar onder Ro bert Maaskant. En hoe zit het met zijn ambities? „Natuurlijk zou ik nog eens willen ruiken aan een topclub. Je weet het nooit. Wat komt, dat komt." Gewoon hard blijven werken wel licht. Geen 1-persoonskamer toeslag! Geniet van een prachtig panorama in Mercure Hotel Koblenz. Dit uitstekende viersterren hotel ligt op enkele minuten loopafstand van het voetgangersgebied en vlakbij de Rijn. Deze indrukwekkende wijnstreek is de ideale uitvalbasis voor heerlijke wandel- en fietstochten en een bezoek aan een proe- verij mag hier niet ontbreken, s' Avonds kunt u ontspannen in sauna en fitness (gratis gebruik) en solarium van uw hotel. Lezersprijs* €99,- prijs per persoon o.b.v. een luxe 2-persoonskamer. Dit arrangement is geldig aankomst dagelijks tot 30-04-2010 en o.b.v. beschikbaarheid en eigen vervoer. Arrangement: 2 overnachtingen incl. uitgebreid ontbijtbuffet, een welkomstdiner (menu/buffet) en informatie over de regio. Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel of u kunt telefonisch contact opne men met Mercure op 040 - 232 6113. of per e-mail: wegener@futuretravel.nl www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen hotelovernachtingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80