in ons land volop gedownload nd 7 Rekening huurtoeslag deels naar corporaties' Groep pedofielen duikt vaker onder hinnpnl Afspraken over registratie van percelen boeren Explosie kinderporno Boere is trots op lidmaatschap SS MAGAZINE MEGAPOSTER zaterdag 28 november 2009 'Vooral blanke mannen kijken kinderporno. Hun voorkeur ligt bij 'Stoppen met downloaden is razend moeilijk. Niet zelden wordt magere kinderen: barbiemeisjes met blond haar en grote blauwe gedownload om negatieve gevoelens als angst, depressie of ogen' eenzaamheid te onderdrukken' Criminoloog Anton van Wijk, gespecialiseerd in zedencriminaliteit Rapport Achter de Schermen Filipijnse kinderen protesteren in de hoofdstad Manilla tegen kinderporno. loaders uiteindelijk ook kinderen gaan misbruiken. We weten daar nu nog te weinig over. Een ver- mmmmmmmmmmmmmsmmmmsm DEN HAAG - Minister Gerda Ver burg van Landbouw heeft met de belangenorganisatie LTO Neder land afspraken gemaakt over het vaststellen van de omvang van de percelen van boeren. Bij agrariërs was onrust ontstaan, nu aan de hand van luchtfoto's en gegevens van het kadaster de om vang van hun percelen opnieuw wordt vastgesteld. Een kleinere omvang kan ingrijpende gevolgen hebben voor toeslagrechten, subsi die of de verplichting om mest af te voeren. De Europese Commissie vindt dat het registratiesysteem van de per celen in Nederland niet nauwkeu rig genoeg is. Zo zouden bijvoor beeld sloten of houtwallen, waar dus geen teelt mogelijk is, meetel len bij het vaststellen van de op pervlakte. Daarom wordt nu opnieuw de op pervlakte vastgesteld. Het ministerie van LNV heeft gis teren gemeld dat boeren inzage krijgen in de nieuwe gegevens en dat zij aan de bel kunnen trekken als zij merken dat de grenzen van hun percelen verkeerd zijn getrok ken. band is nog niet keihard te leg gen." Het zijn thans voornamelijk de amateurs die tegen de lamp lo- door Gert van Harskamp DEN HAAG - Woningcorporaties moeten in de toekomst mogelijk meebetalen aan de kosten van huurtoeslag. Minister Eberhard van der Laan (Wonen, Wijken en integratie) wil bezuinigen op de kosten van huurtoeslag, maar de armste huurders zoveel mogelijk ontzien. Van der Laan is hierover in vertrouwelijk overleg met wo ningcorporaties en hun branche vereniging Aedes. Een woordvoerder van het ministe rie bevestigt dat er gesprekken gaande zijn, maar benadrukt dat het 'slechts' een bezuinigingsoptie is. Nu nog wordt de jaarlijkse twee miljard euro aan huursubsidie vol ledig opgebracht door de belasting betaler. Straks zou de huurtoeslag deels opgebracht worden door alle huurders van een woningcorpora tie. „Er zijn twee opties", aldus de woordvoerder. „Het kan blijven zo als het nu is, maar het kan ook zijn dat corporaties moeten meebe talen." Het doorsluizen van een deel van de kosten van de huurtoeslag is on foto Francis R. Malasig/EPA pen. Zij betalen met hun credit card of brengen hun computer naar de reparateur. derdeel van de bezuinigingsopera tie die het kabinet volgend jaar in gang wil zetten om het begrotings tekort te dichten. Van der Laan moet het mes zetten in subsidië ring van de hele woningmarkt, zo als huurtoeslag en hypotheekrente aftrek. De minister meent dat de corpora ties een deel van de toeslag kun nen betalen uit de extra inkom sten van de jaarlijkse huurverho ging. Hoeveel en op welke manier de corporaties moeten bijdragen, is nog niet uitgewerkt. Aedesvoorzitter Mare Calon wil niet op de gesprekken met de mi nister ingaan, omdat die vertrou welijk zijn. Wel zegt hij dat het 'on mogelijk' is om de toeslag te bekos tigen uit de huurverhoging. pro cent huurverhoging levert 120 mil joen euro op, terwijl.de huurtoe slag twee miljard op jaarbasis kost. Daarmee wil ik niet zeggen dat wij niks willen bijdragen aan de bezuinigingsoperatie." Calon benadrukt dat er bij de cor poraties 'niet veel te halen valt'. Af gelopen jaar heeft 40 procent van de corporaties verlies geleden. Downloaders van kinder porno gaan steeds heime- lijker te werk. Een selecte groep pedofielen onderhoudt in besloten delen van internet con tact. Van deze nieuwsgroepen kan je alleen lid worden als je zelf uniek materiaal of duizenden beel den aanlevert. De politie heeft vrijwel geen zicht op deze netwerken. Agenten mo gen immers geen kinderporno ver spreiden. Internationaal zijn derge lijke onderzoeken soms wel moge lijk, waarbij soms zeer grote net werken worden opgerold. Een maal lid van de kinderpor no-nieuwsgroep zijn downloaders erop gebrand status verwerven. Wie een film post die anderen nog niet kennen, verdient een ster retje achter zijn verzonnen cyberi dentiteit. In de geheime nieuws groepen leren de downloaders el kaar de kinderporno verborgen te houden. De harde schijven wor den verstopt. Of het verboden ma teriaal wordt op usb sticks opgesla gen. Anderen installeren encryptie- programma's. Ook worden foto's in stukjes via verschillende servers gedownload. Het aantal commerciële websites voor kinderporno wordt in 2007 geschat op ruim 100.000. Tussen 2004 en 2006 steeg het aantal sites met minstens 15 procent. Volgens een rapport van de Vere nigde Naties werd er in 2006 6 miljard dollar verdiend aan commerciële kinderporno. Een amateurfilm uit de oorlog in Bosnië met beelden van massaver krachtingen van van jonge meisjes wordt op internet aangeboden voor de prijs van 8000 Engelse pond. De landelijke Database Kinder pornografie bevat ongeveer 1,8 miljoen afbeeldingen. Er zouden 200.000 films met kinder misbruik bekend zijn. Tussen 50.000 en 100.000 pedo fielen zijn op internet actief in besloten netwerken over de gehele wereld. Een omvang van 100.000 tot 250.000 kinderpornobestanden op 1 computer is volgens deskundi gen geen uitzondering meer. In 2007 krijgt het Landelijk Meld punt Kinderporno 7.500 meldin gen van kinderporno. Hiervan zijn er 700 terug te voeren op sites die in Nederland gehost zijn. In 2006 gaat het nog om 100 meldingen. 62 procent van de mannen downloadt vooral afbeeldingen van meisjes tussen de 7 en 12 jaar. Regelmatig worden verkrachtingen van baby's aangetroffen tussen de afbeeldingen. AKEN - Oud-SS'er Heinrich Boere is er trots op dat hij als vrijwilliger werd gekozen om voor de nazi's te vechten. Dat staat in een verklaring van de nu 88-jarige Boere, die gis teren tijdens zijn proces in Aken is voorgelezen. Boere wordt berecht voor zijn aandeel in de moord op drie Nederlanders in 1944. Boere was zich altijd bewust van de mo gelijkheid dat hij nog eens zou wor den vervolgd. Daarom is hij nooit getrouwd: „Ik moest er altijd reke ning mee houden dat mijn verle den me zou inhalen en ik wilde dat geen vrouw aandoen." OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7