Sprinter Theo Bos richt z'n pijlen op JobTracK.n 381 Joop Alberda manager wielerploeg WIELRENNEN Voormalig baanrenner komt in warm bad terecht bij Cervélo zaterdag 28 november 2009 Theo Bos maakt per 1 januari deel uit van de wielerploeg Cervélo. Hij heeft zijn zinnen gezet op de Vuelta. door Roy Schriemer HARDERWIJK - Theo Bos hoopt zich volgend jaar bij zijn nieuwe Cervé- lo-formatie zodanig te ontwikke len dat hij aan het einde van 2010 de Ronde van Spanje kan rijden. „Het seizoen staat in het teken van de vraag of ik daar al iets te zoeken heb en ik hoop zelf vurig dat ik te gen die tijd zover ben." Theo Bos maakt per 1 januari deel uit van het ProContinentalteam Cervélo Test Team en staat daar mee weer een treetje hoger op de ladder. Hij verliet het continental- team van Rabobank, omdat hij vond dat die wielerformatie te wei nig vertrouwen in zijn sprintkwali teiten had. Cervélo hapte gretig toe en gaf hem de toezegging dat hij kan rekenen op een 'treintje' van ploeggenoten dat hem naar sprintzeges moet leiden. Vorige week kwamen hij en zijn nieuwe ploeggenoten bijeen in het Zwitserse Basel om allerlei prakti sche zaken te regelen. Daar sprak Bos voor het eerst met colle ga-sprinter Thor Hushovd, die vo rig jaar het groen won in de Tour de France. „Daar heb ik met hem en enkele mannen uit zijn treintje serieus ge sproken over mijn mogelijkheden. De knechten van Hushovd - zoals Lancaster en Hunt - kijken er naar uit om mij ook eens in een kansrij ke positie af te zetten. Dat alles voelt echt als een warm bad. De ploeg straalt ambitie en vertrouwen uit en koppelt dat aan een goede organisatie, zoals Rabo bank ook te bieden had. Daardoor voelt het als een goede beslissing om voor dit team te gaan rijden." Er werd in Basel ook over zijn pro gramma gesproken. „,In grote lij nen komt het er op neer dat ik weer wat grotere wedstrijden ga rij den in 2010 en daarin opnieuw progressie moet tonen. Dat ervaar ik niet als druk. Ik wil de top berei ken als sprinter en zie het komen de seizoen als een stap in die rich ting." Bos legde de lat hoog voor zichzelf door enkele maanden gele den op de aanbieding van Cervélo in te gaan. Zijn huidige ploeg Ra bobank wilde hem rustig door la ten groeien en probeerde de ver wachtingen van Bos regelmatig te temperen. Maar dat was buiten de brandende ambitie van de sprinter uit Hierden gerekend. „Ik wil ge woon een sprinttopper op de weg worden, nadat ik dat niveau op de baan al had gehaald. Ik zie volgend jaar als een stap in die richting en proef bij Cervélo het vertrouwen dat ik die ambitie waar kan ma ken." Het seizoen van Bos begint in de Ronde van Qatar en verder staat er in het voorjaar een 'evenwichtige mix' van etappekoersen en een- dagswedstrijden op het program ma. Bos kijkt vooral uit naar de Scheldeprijs Vlaanderen, een wed strijd waar de sprinters traditiege trouw heersen. Vorig jaar won Alessandro Petacchi er. Hij ver sloeg Kenny van Hummel. „Natuurlijk moet je niet alles op die wedstrijd zetten, er kan van al les gebeuren waardoor je niet eens aan sprinten toekomt. Maar ik denk dat die koers mij ligt en kijk daarbij ook een beetje naar de his torie van de Scheldeprijs. Een tops- printer als Mark Cavendish gaf daar voor het eerst zijn visitekaart je af, dat prikkelt mij om me daar ook te laten zien." Tussen de hooggespannen ver wachtingen door probeert de sprinter ook te relativeren. „Als ik in Qatar ben, zal men toch kijken wat ik waard ben in de sprint. Daarom wil ik daar direct een hoog niveau halen. Maar ik zal me zelf niet afrekenen op resultaten al leen. Het gaat me er vooral om dat ik weer progressie boek ten opzich te van vorig jaar, toen ik in april en mei echt ging winnen in de wat kleinere koersen. Het is zaak om de wedstrijd uit te kunnen rij den én dan ook nog eens de ener gie hebben om mee te sprinten. Het zal hard werken worden, want dat is nodig om uiteindelijk naar de Ronde van Spanje te kunnen. Dat zou toch een mooie beloning kunnen zijn. Ik heb er ontzettend veel zin in." RIJSWIJK Joop Alberda wordt per 1 januari algemeen manager van de wielerploeg Cervélo. De voor malige volleybalbondscoach teken de bij de formatie van de Neder landse ploegleider Jean-Paul van Poppel een contract voor onbepaal de tijd. Bij Cervélo fietst volgend seizoen onder meer Theo Bos. De overgang van Alberda is opval lend. Hij heeft weinig tot geen er varing in de wielersport. Alberda veroverde in 1996 olympisch goud met de volleybalploeg. Een jaar la ter werd hij technisch directeur bij sportkoepel NOCNSF. Na de Olympische Spelen van Athene (2004) vertrok de 58-jarige Fries bij de sportkoepel. Op dit mo ment is hij als adviseur betrokken bij de Nederlandse volleybalbond. „Ik heb met elke olympische sport altijd een binding gehad, dus ook met het wielrennen", sprak Alber da. „Het is een mooie sport die dicht bij het volk staat en waar een gro te mate van inspanning is vereist om succes te boeken." Alberda zal zich in deze functie be zighouden met de ontwikkeling van de Cervélo-fietsen, de persoon lijke ontwikkeling van de ploeglei ders en het vergroten van de zicht baarheid van de wielrenners in de koers. Daarnaast moet hij ook waarborgen dat de coureurs bena derbaar blijven voor de suppor ters. „Ik ga me niet met de koersstrate- gie bemoeien", verduidelijkte Al berda. „Want ik kom niet uit dit metier. Maar ik moet er wel voor zorgen dat we wielrenners in de ploeg hebben die een bijdrage wil- V.V,-/v-, Objectief, bijzonder en bot! O JobTrack.nl 't Betere werk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78