61 binnenland ESJE»1" Kinderporno wordt Tropische bestemmingen boekt u bij KRAS.NL! KR AS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 In Nederland wordt volop kinderporno van internet op de eigen compu ter geladen. Voor het eerst is onderzoek gedaan naar de personen die de verboden foto's downloaden. Hoogste straf 4 jaar plus tbs CUBA zaterdag 28 november 2009 KINDERPORNO door Henk van Celder ARNHEM - Internetbezoekers kun nen op bepaalde websites live kin derporno kijken en via een chat- programma hun eigen wensen aan geven, die ter plekke voor de web cam worden uitgevoerd. Crimine len misbruiken daarnaast steeds va ker normale foto's van kinderen voor het vervaardigen van kinder porno. De trends staan beschreven in het gisteren verschenen rapport Achter de Schermen, het eerste onderzoek in Nederland naar het downloa den van kinderporno. Het landelij ke onderzoek is gedaan door Bu reau Beke uit Arnhem in opdracht van Programma Politie 8c Weten schap. De politie komt zelf, door gebrek aan mankracht, niet toe aan het uitzoeken van achtergron den van kinderporno. De omvang van kinderporno op internet is inmiddels gigantisch. Het aantal plaatjes is ontelbaar, stellen de onderzoekers. Daarbij is er alleen enig zicht op het aanbod via Engelstalige websites. Wat zich afspeelt op Aziatische en Spaansta lige internetpagina's is volstrekt on bekend. Volgens de onderzoekers is kinderporno een mondiaal pro bleem, waarop in Nederland nog weinig zicht is. Veel kinderporno wordt heimelijk via besloten delen van internet uitgewisseld. De Ne derlandse politie heeft vrijwel geen toegang tot deze sites. Van de ze geheime nieuwsgroepen kun je alleen lid worden als je zelf kinder porno aanlevert. Geschat wordt dat tienduizenden pedofielen zich hebben georgani seerd in besloten netwerken over de gehele wereld, waarvan eender de in de VS. Kinderporno wordt meestal gemaakt in landen die het met de rechten van het kind niet zo nauw nemen. In de kinderpor- nohandel gaan miljarden om. Uit het onderzoek blijkt ook dat gewone foto's van kinderen zoda nig digitaal bewerkt worden, dat het lijkt alsof de kinderen seksuele handelingen verrichten. Een meis je dat op de originele foto aan een ijsje likt kan zo worden aangepast dat zij op de nepfoto aan een man nelijk geslachtsdeel likt. Dit zoge naamd fotoshoppen is erg geliefd onder leveranciers van kinderpor- Deze week verscheen Dirk P. (42) uit Sliedrecht voor de rechter. Justi tie eist vier jaar en tbs met dwang verpleging. Dat is waarschijnlijk de hoogste straf die ooit in Nederland voor het bezit van kinderporno is geëist. De verzameling van compu terprogrammeur P. wordt geschat op 7,5 miljoen afbeeldingen, vier keer zoveel als de landelijke databa se van de politie. P. genoot een nor male opvoeding. Hij werkt als sys teembeheerder. Op internet presen teert hij zich als fotograaf. Mogelijk maakt hij deel uit van een wereld wijd kinderpornonetwerk. P. heeft geen spijt en schaamt zich niet voor zijn verzamelwoede. Downloaders van kinderpor no zijn niet per definitie so ciale kneuzen. Veel mannen zijn hoogopgeleid en leiden thuis achter de computer een dubbelleven. door Henk van Celder In Nederland wordt volop kin derporno gedownload. Hoe veel, is moeilijk te zeggen. Er zijn slechts indicaties. Zo werd een film met kinderporno ge post in een nieuwsgroep binnen twee dagen tijd 100.000 keer ge- download. Een internetprovider blokkeerde 125 sites met kinderpor no. De internetpagina's werden in een maand 129.000 keer bekeken. Voor het eerst is in Nederland on derzoek gedaan naar de down loaders van kinderporno. Zicht krijgen op deze groep internetbe zoekers is van groot belang voor de opsporing. De politie kampt met een tekort aan zedenrecher- cheurs. Noodgedwongen blijven er zaken op de plank liggen. Het gisteren verschenen rapport Achter de Schermen toont aan dat kinderporno een wereldwijd pro bleem is. Het rapport is een eerste verkenning naar downloaders van kinderporno. „In het begin dacht ik dat het om een klein clubje idioten in Neder land ging. Maar dat is niet meer zo. Het gaat om procenten van de samenleving", zegt een deskundi ge in het rapport. Het zijn vooral blanke mannen tussen de 25 en 45 jaar die kinderporno kijken. Hun voorkeur ligt overduidelijk bij blan ke magere kinderen: „Barbiemeis- jes met blond haar en grote blau we ogen:" Downloaders zijn niet per defini tie de sociale kneuzen. Behalve de vereenzaamde, contactgestoorde mannen, blijken nogal wat down loaders hoogopgeleid. Ze zijn af komstig uit alle lagen van de bevol king, stelt onderzoeker Anton van Wijk, criminoloog en gespeciali seerd in zedencriminaliteit. „On der hen bevinden zich advocaten, artsen, schooldirecteuren, maar ook de vrachtwagenchauffeur. Op vallend vaak stuiten we op beroe pen uit de iet-wereld." De downloader leidt een dubbelle ven. Overdag gewaardeerd collega, fijne echtgenoot en aardige buur man. Thuis achter de computer verliezen ze zich heimelijk in de wereld van de kinderseks. Internet geldt als alternatief voor een onge lukkig leven. De mannen raken op gewonden, maar downloaden ook om negatieve gevoelens als angst, depressie of eenzaamheid te onder drukken. In de nieuwsgroepen ont moeten de downloaders gelijkge stemden. Er bloeien digitale vriendschappen op. Stoppen met downloaden blijkt razend moeilijk. De dwang om telkens nieuwe afbeeldingen - veelal steeds grover van aard - te verza melen is vaak groot. Velen kijken al zolang dat ze het langzamer hand gewoon gaan vinden. Het ge vaar bestaat dat downloaders op den duur zelf kindermisbruiker worden. Van Wijk: „Er is meer on derzoek nodig om goed te kunnen vaststellen welke typen down- Hotel Tuxpan*** 9 t/m 23 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: zaterdag van 5/12 t/m 27/3 direct aan het strand en op ca. 4 km van het gezellige centrum van Varadero beschikt o.a. over 3 restaurants, waarvan 2 a-la-carte, diverse bars, een pool-/snackbar, zwembad met zonneterras en in de nabije omgeving bevindt zich een 18-holes golfbaan incl. vlucht, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/23660 waarom zou je meer betalen Super-de-luxe hotel inclusief ontbijt! The Westin Aruba* 9 t/m 23 dagen o.b.v. logies en ontbijt Vertrek: ma., wo., vr. en zo. van 4/12 t/m 29/3 super-de-luxe 5-sterren hotel direct aan Palm Beach en ca. 6 km van Oranjestad beschikt o.a. over diverse restaurants en bars, een groot zwembad met zonneterras, een poolbar, casino, watersportcentrum, fitnesscentrum en een spa met diverse behandelingen incl. vlucht, taxean, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/31147 All inclusive! Luxe all inclusive hotel! Zie www.kras.nl/23617 Zie www.kras.nl/25303 Occidental Grand Punta Cana****+ 9 t/m 23 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: do. en zo. van 6/12 t/m 28/3 4-sterren-plus hotel direct aan het witte strand en in het hart van Playa Bavaro beschikt o.a. over 9 restaurants, 7 bars, 3 buiten zwembaden, een beautysalon, een duikschool en div. (water)sporten zoals paardrijden, waterpolo, volleybal, kajakken en windsurfen aan het strand incl. vlucht, taxen, transfers en verblijf Avila Hotel* 7 t/m 23 dagen o.b.v. logies Vertrek: dagelijks van 6/121/m 25/10 4-sterren-plus hotel direct aan het privé-strand en nabij het gezellige Willemstad beschikt o.a. over 3 restaurants, het 'Belle Alliance' restaurant met uitzicht op zee, een panorama en patio restaurant, de Schooner Bar in de vorm van een schip, een poolbar en een zwembad incl. vlucht, taxen, transfers en verblijf Prijzen zijn exclusief reserveringskosteh en Calamiteitenfonds j' Voor de meest actuele prijzen, zie www.kras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6