zeeland 125 Canseman wil wel weer in college Nieuwe kans op levendiger hart Wissenkerke A PIANO'S Borselse Sprinter gaat Twee kamerkoren in Kloetinge volgende maand rijden VERKIEZINGEN Geen enkele moeite met herhaling van de geschiedenis Mountainbiken door de Zak ACUSTICA www.watergang-mlddeLburg.nl zaterdag 28 november 2009 door Mieke van der Jagt kapelle - Peter Ganseman, tweede op de kandidatenlijst van Gemeen tebelang in Kapelle, wil graag weer wethouder worden na de gemeen teraadsverkiezingen in maart vol gend jaar, „Maar dan alleen in een college zonder de SGP, want die partij bepaalt momenteel het hele beleid in Kapelle." Ganseman is al twee keer eerder wethouder geweest, telkens samen met Gieljan Burger van het CDA en Jon Herselman van de WD. Die twee vormen nu samen een college met SGP-er Leo Kosten en burgemeester Siebe Kramer (WD). Ganseman zegt bewust niet de lijsttrekkersplaats of het fractie voorzitterschap te hebben willen claimen. „André Schmid heeft het goed gedaan en de rest van de frac tie ook. Ik moet natuurlijk nog wel gekozen worden, maar. Ge meentebelang zal nooit bestuurs- verantwoordelijkheid uit de weg gaan. Als het op collegevorming aankomt, ben ik beschikbaar." In 2000, tijdens Gansemans eerste zit als wethouder, verweet de raad hem arrogantie en eigengereid ge drag. Hij moest uiteindelijk het veld ruimen toen de rest van het college het vertrouwen in hem op zegde naar aanleiding van een ille gaal winkeltje dat hij als beheerder van park Oesterbaai dreef. Ganse man zegde toen overigens ook het vertrouwen in zijn collega's op. Des te verrassender was het daar om dat Ganseman tijdens de vol gende ambtsperiode na langdurige onderhandelingen, weer op dezelf de stoel terugkwam. Ook deze pe riode diende hij niet uit vanwege een aanklacht die tegen hem was ingediend. Hij zou iemand een klap hebben verkocht. Ganseman werd vrijgesproken, maar claimde, ondanks 300 voorkeurstemmen, zijn plaats in de volgende raad niet. Inmiddels bekomen van de campagne, die volgens de kandi daat tegen hem gevoerd is, warmt Ganseman zich op voor de verkie zingen. „Want Gemeentebelang is echt nodig in de strijd tegen het fundamentalisme wat nu heerst." Meer dan 25 jaar een begrip Vraag gratis offerte De garage van De Moor in de Oostvoorstraat en de showroom van Van Damme in de Voorstraat. Een nieuwe in spanning van ontwikkelaars en gemeente moet het dorp nieuwe inwoners en winkels geven. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan wissenkerke - Het gaat de ge meente geld kosten, maar dat moet dan maar. Noord-Beveland onderneemt met woningbouwver eniging RWS, ontwikkelaar Mar- saki en 'een derde partij' een nieu we poging om Wissenkerke van een levendiger dorpshart te voor zien. Ditmaal gaat het lukken, dankzij de instroom van 59 huis houdens in de te bouwen duurza me woonwijk, gelooft de gemeen te. De aanzet is gegeven: donderdag liet de gemeenteraad blij merken dat de aankoop van vier panden in de Voorstraat en de Oostvoor straat op een fiat kan rekenen. De investering komt op 780.000 euro, bijkomende kosten meegerekend. Wethouder Adri van der Maas kreeg er staande de vergadering de complimenten voor. De panden van de oude showroom van autobedrijf Van Damme en autogarage De Moor en twee van de naastgelegen woon huizen worden gesloopt. Voor die ruimte wordt een plan bedacht met woningen en winkels. Daar streeft de gemeente al jaren naar. Maar heel lang hield de gemeente de beperkende regel vol dat de ont wikkeling budgettair neutraal moest blijven. Dat principe is losgelaten: „Nood gedwongen", zegt wethouder Adri van der Maas. „Ik denk dat ver nieuwing op andere plekken in 's-heer arendskerke - Het Wieler- comité 's-Heer Arendskerke houdt zondag een toertocht voor moun- tainbikers door de Zak van Zuid-Beveland. De route's, over 30 en 50 kilometer, gaan langs dijken, boomgaarden, prachtig open land schap en besloten poldertjes en weeltjes. Deelnemers kunnen in schrijven bij het 's-Heer Arends huis tussen 9 en 11 uur. Voor 'n advies op maat Korte Huifakkcrstraat 2, Breda - 076 560 24 23 www.acustica.11l hét dorp goed kan zonder dat er gemeentegeld bij moet. Maar op deze locatie kan het niet anders. Met die eis was een ftnancieel ge zond plan niet mogelijk zonder grotere aantallen woningen te bou wen dan wenselijk is voor zowel het dorpshart als de woning markt", stelt Van der Maas. „Bij de presentatie van de plannen voor de nieuwe, duurzame woon wijk in Wissenkerke lieten .poten tiële kopers het duidelijk blijken", en hij citeert: „Leuk plan, maar het is wel Wissenkerke. En lang geen Kortgene of Kamperland." Zonder omhaal: het dorp mist veel van de levendigheid van vol doende handels- en horecazaken. Wil Wissenkerke de resterende be drijvigheid houden - de super markt, café-restaurants, dranken handel - dan moet de kwaliteit van de voornaamste straat fors ver beteren. Daar is het plan Rondom Wissenkerke voor opgesteld. De plannen rondom de overige Noord-Bevelandse kernen volgen nadien in uitvoering. Er loopt nog een onderzoek naar de gesteldheid van de bodem on der het bedrijf van De Moor. De Moor levert de grond schoon op. Als blijkt dat er verontreiniging in zit, wordt opnieuw onderhandeld over de aankoopprijs. Het bedrijf heeft een termijn tot een jaar om een nieuwe plaats te zoeken voor de activiteiten. Noord-Beveland spreekt voor de aankoop de algemene reserve aan. 's-gravenpolder - De speciale bus die de gemeente Borsele heeft aan geschaft om oudere en mindervali- de inwoners naar activiteiten te brengen, zal 15 december zijn eer ste rit maken. Woensdag 2 december wordt de 'Borselse Sprinter' feestelijk 'opge leverd' bij het VrijwilligersHuis in 's-Gravenpolder. Voor de bus is een stichtingsbestuur opgericht, dat het voertuig in bruikleen krijgt van de gemeente. Borsele kenmerkt zich, als platte landsgemeente, door een grote op pervlakte. Daardoor is openbaar vervoer vaak een probleem. Het doel van de bus is om mensen te vervoeren naar activiteiten die in en buiten Borsele worden georga niseerd door onder meer het Steunpunt voor Vrijwilligers en Mantelzorg. Door een mogelijk heid te bieden om deel te nemen aan die activiteiten, zo is de achter liggende gedachte, kunnen men sen met elkaar in contact worden gebracht en eenzaamheid worden aangepakt. De Sprinter wordt woensdag offici eel overgedragen aan het stichtings bestuur en wethouder Marga Ver- mue. Voor meer informatie en op gave voor de ritten kunnen inwo ners terecht bij het Steunpunt in 's-Gravenpolder, 0113-316157. kloetinge - De componist Charles Stanford schreef een groots Magni ficat dat door een dubbelkoor moet worden uitgevoerd. De ka merkoren Musica Cordis uit Goes en Sotto Voce uit Tilburg brengen dit bijzondere stuk zondag in de Geerteskerk in Kloetinge onder lei ding van Hans Smout. Op het pro gramma staan verder geestelijke werken die in de adventsperiode passen van Monteverdi, Mendels sohn, Brahms, Britten en Part. Aanvang 15.00 uur. Kaarten, a 10 euro, zijn om 14.30 uur bij de kerk beschikbaar. Tot 16 jaar gratis. 20 eengezinswoningen Stromenwijk uw eigen (t)huls nabij hec centrum van Middelburg - Prijzen vanaf 174.000,- v.o.n. - Inkoopgarantie van uw eigen huis - Starters kopen met JeStek, koopcomfort Watergang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55