'SaBeWa blijft gewoon bestaan' Koel in intratuin SAMENWERKING Goede hoop op oplossing rond fraudekwestie gezamenlijk belastingkantoor Toedracht van ongeluk op brug nog onduidelijk 22 en 23 De bruid heeft wat met beton almanak Tip? redactie@pzc.nl PZC bezorgers.nl door Luc Ogge! GOES - De samenwerking tussen de gemeenten Goes, Kapelle, Bor- sele en Tholen in het gezamenlijke belastingkantoor SaBeWa staat 'ab soluut niet ter discussie'. Dat zegt voorzitter Jon Herselman van de gezamenlijke regeling. Het bestuur van SaBeWa had giste ren een overleg over de fraude kwestie bij het kantoor. Begin de ze maand werd bekend dat een medewerker de afgelopen twee jaar bijna 60.000 euro naar zijn ei gen rekening had gesluisd. De man werkte voordien - via een re- classeringstraject - bij de gemeente Goes en was al eerder veroordeeld wegens een vermogensdelict bij een andere werkgever. Kapelle, Borsele en Tholen nam- men het Goes vooral kwalijk dat het verleden van de man bij de op richting van SaBeWa (in 2007) niet is gemeld. Bovendien stelden zij Goes aansprakelijk voor de gele den schade. De Goese burgemeester Dick van der Zaag vond dat echter onte recht en verdedigde de handelwij ze van zijn gemeente onder meer door te stellen dat 'de privacy van de medewerker zou zijn aangetast' als zijn verleden was doorge speeld. Volgens Herselman vindt een be- stuursmeederheid binnen SaBe Wa nog steeds dat Goes de infor matie over de medewerker wel had moeten verstrekken. „Dat had gewoon discreet kunnen gebeu ren." Toch omschrijft hij het ge sprek van gisteren als 'goed en za kelijk'. „De scherpe kantjes zijn er af Ik heb van meerdere kanten ge hoord dat dit het einde van SaBe Wa zou zijn, maar de samenwer king staat absoluut niet ter discus sie. Het is gewoon een zakelijk ge schil, waar we op een goede ma nier willen uitkomen. Dit uitvech ten in de rechtszaal is niet de ma nier." Over de vraag of Goes nog steeds moet opdraaien voor de 60.000 eu ro, zijn volgens Herselman 'geen harde uitspraken' gedaan. „We heb ben nu even twee weken pauze, waarin zowel Goes als de andere gemeenten kunnen nadenken over een voorstel. Dan komen we weer bij elkaar. We willen hier vol wassen en positief mee verder." Zaterdag 28 november 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl COLIJNSPLAAT - De politie weet nog altijd niet wat de precieze toe dracht is geweest van het myste rieuze ongeluk op de Zeeland brug, eerder deze maand. Wel zijn de slachtoffers inmiddels aan de bete rende hand. Op woensdag 19 november, aan het begin van de avond, botste een 16-jarige bromfietser uit de ge meente Schouwen-Duiveland op een motor die op het fietspad lag. Hij zag iemand op het wegdek lig gen, een andere, verwarde man stond erbij. De man die op de weg lag, een 55-jarige wielrenner uit de gemeente Borsele, moest in kritie ke toestand worden overgebracht naar het ziekenhuis in Rotterdam. De motorrijder, een 24-jarige man uit de gemeente Goes, had een zware hersenschudding en kon zich niets van het ongeluk herinne ren. Hij herstelt inmiddels thuis van zijn breuken, maar is nog steeds dingen kwijt. De wielren ner ligt sinds een paar dagen in het ziekenhuis in Goes en is bui ten levensgevaar. GOES - Trouw je een HTS-er bouwkunde, dan kun je verwachten dat de bruiloft constructief wordt aangepakt. In een parkeergarage in aanbouw, bij voorbeeld. Dat ondervond Nico Bertels uit Co- lijnsplaat. Zijn bruid Evelyn Goetheer heeft wat met beton. Ze wilde graag wat bijzonders met de fotoreportage. Iets stoers. Bouwer BAM en op drachtgever gemeente Goes gaven de technische medewerkster van de afdeling vergunningver strekking graag de eer om de nieuwe parkeerga rage in Goes in te wijden. In ijzige wind, maar on der stralende zon en veilig in de armen van haar bruidegom en enkele Bam-bouwvakkers. Die wer den uiteraard beloond met een trouwtractatie. foto Willem Mieras Laatste aflevering Slag om de Schelde: de haven van Antwerpen Goes droomt over klimaatneutrale. stad in 2040 kom snel naar de winkel voor ons assortiment of kijk op www.intratuinvuurwerk.nl De Terneuzenaar van een jaar of zes tig houdt van een goed glas bier en heft er meerdere per dag. Aangezien hij een groot redenaar is, mag hij zich in een grote populari teit verheugen. Op feestjes en par tijen is hij een graag geziene gast, die meestentijds uitgebreid wordt ge fêteerd en vervolgens figuurlijk afge laden huiswaarts keert. De goede man wilde graag iets terug doen voor al die vriendschap. Hij pakte het groots aan en verwachtte toch al snel zo'n vijftig mensen. Dat vereiste uiteraard de nodige voorbe reidingen. Hij begon er al vroeg mee, zodat hij niet voor verrassingen zou komen te staan. Eén van de proble men was echter hoe hij al dat bier koud moest houden. Hij herinnerde zich dat een drinkmaat van hem dat ooit had opgelost met koeltassen. Natuurlijk mocht hij die lenen. Die feestavond echter was er enkel lauw bier. Hij dacht namelijk dat ze in die tassen vanzelf koelden. 0800 - 022 27 10 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen én Koudekerke) Tel. 0118 551623 - donderdag en vrijdag koopavond - www.intratuin.nl WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51