Schreurs als vis in het water Mercure Hotel Koblenz**** Ellen Schreurs scoort er dit seizoen flink op los. Met Zierikzee draait de aanvalster daardoor bovenin mee in de derde klasse. Geen 1-persoonskamer toeslag! Geniet van een prachtig panorama in Mercure Hotel Koblenz. Dit uitstekende viersterren hotel ligt op enkele minuten loopafstand van het voetgangersgebied en vlakbij de Rijn. Deze indrukwekkende wijnstreek is de ideale uitvalbasis voor heerlijke wandel- en fietstochten en een bezoek aan een proe- verij mag hier niet ontbreken, s' Avonds kunt u ontspannen in sauna en fitness (gratis gebruik) en solarium van uw hotel. Lezersprijs* 99,- prijs per persoon o.b.v. een luxe 2-persoonskamer. Dit arrangement is geldig aankomst dagelijks tot 30-04-2010 en o.b.v. beschikbaarheid en eigen vervoer. Arrangement: 2 overnachtingen incl. uitgebreid ontbijtbuffet, een welkomstdiner (menu/buffet) en informatie over de regio. Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel of u kunt telefonisch contact opne men met Mercure op 040 - 232 6113. of per ë-mail: wegener@futuretravel.nl KLOETINCE Tegenstander: Heerjansdam (thuis). Afwezig: Erwin van der Woerdt (bo venbeenblessure) en Mark Schuit (hamstringblessure). Bijzonderheden: Na de zware compe titienederlaag tegen Rijsoord (4-0) is Kloetinge uit op revanche. „We wiilen die offday wegpoetsen", zegt trainer Cees Houtepen. „Dat wordt overigens een zware klus hoor, want Heerjans dam heeft een goede ploeg." GPC VLISSINGEN Tegenstander: Terneuzense Boys I (thuis) Afwezig: Maarten Peene, Rafael Vulin en Wouter Vermeule (allen gebles- seerd) Bijzonderheden: Het veld ligt er slecht bij en GPC vreest voor een afge lasting. „Als het afgelast wordt, pakken we een weekendje rust", zegt trainer André Maas. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: GPC Vlissingen (uit). Afwezig: Stefan van den Broeke (ham- string), Evert-Jan van Opdorp (enkel), Jules Bazelier (knie) Bijzonderheden: Trainer Karl Vergou wen spreekt over een zespuntenduel in de kelder van de eerste klasse in het zaterdagvoetbal. „Als je wint heb je weer eventjes lucht", zegt Vergou wen. Hoewel zijn ploeg met zeven pun ten uit tien duels twee punten meer heeft verzameld dan GPC is hij op zijn hoede. „Tegen GPC ben je pas klaar als de scheidsrechter heeft afgeflo ten", roemt Vergouwen de strijdlust van de Vlissingers. RCS Tegenstander: Dongen (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: RCS en Dongen ne men op de ranglijst de derde plaats in en hebben beide 15 punten verza meld. „We kunnen een directe concur rent op achterstand zetten", meent oe- fenmeester Michel Leonhart. VLISSINGEN Tegenstander: IFC (uit). Afwezig: Peter de Jong, Ronnie Cre- mer en Sander Goedegebure (allen ge blesseerd). Bijzonderheden: Jonathan Constancia keert na een schorsing van twee wed strijden terug. Trainer Ruud Pennings hoopt dat de wedstrijd tegen IFC door gaat. „We zitten in een lekker ritme en het is nooit fijn als dat wordt ver- stoord", stelt de oefen meester. Vlissingen ziet het duel met optimis me tegemoet. Pennings: „IFC is een voetballende ploeg en we hebben te gen deze ploeg in het verleden altijd wel goede resultaten behaald." www.pzc.nl/webwinkel TJ''JT categorie reizen hotelovernachtingen zaterdag 28 november 2009 Ellen Schreurs scoort dit seizoen makkelijk: „Ze gaan er een stuk makkelijker in dan vorig jaar." door Oscar Fonteine BROUWERSHAVEN - Het ongelukki ge aanvangstijdstip van thuiswed strijden (13.30 uur) en de tijd die ze kwijt is met het reizen naar veel al verre uitwedstrijden, is het eni ge waar Ellen Schreurs soms van baalt. De reden daarvan bevestigt het fanatisme waarmee de voetbal ster van Zierikzee met haar hobby bezig is. „Doordat we zelf zo laat klaar zijn, kan ik vaak nog maar kort kijken bij de mannen van WIK'57, waar mijn vriend Bart Boot in het eerste speelt, of bij Me- vo." Als spits van de dames van Zierik zee is Schreurs bezig aan een uit stekend seizoen. In de competitie scoorde ze in negen wedstrijden al vijftien keer en ook in de beker liet ze in vier wedstrijden het net maar liefst dertien keer bollen. „Ze gaan er een stuk makkelijker in dan vorig jaar," vindt de 23-jarige lerares. „Dat heeft met vorm te maken, maar komt ook doordat ik dit jaar veel meer voor de goal kom. Vorig jaar speelde ik vaak achter de spit sen, maar dit seizoen spelen we 4-4-2 en ben ik een van de twee centrale spitsen." De scoringsdrift van Schreurs is er mede de oorzaak van dat Zierik zee dit seizoen terug te vinden is in de top van de derde klasse. Dat is meer dan waar de ploeg vooraf op hoopte. „De doelstelling was om weg te blijven van de onderste plaatsen. Een plek in de midden moot leek, zeker na het vertrek van drie dames eind vorig seizoen het hoogst haalbare. Maar via con necties zijn Tamara Jacobusse en Judith Bruynooge er bijgekomen. Zij hebben in het verleden hoger gevoetbald (bij Smerdiek) en dat verschil merk je. Vorig seizoen scoorden we ook veel, maar kre gen we veel meer goals tegen. Met hen erbij zijn we een stuk beter in balans en kunnen we gaan voor een hoge klassering." In de strijd om het kampioen schap zal Zierikzee zich niet men gen. Daarvoor is IJzendijke simpel weg te sterk, weet ook Schreurs. Niemand bij Zierikzee die daar wakker van ligt. „Wij hoeven niet te promoveren, want in de tweede klasse hebben we absoluut niets te zoeken. Ploegen die de laatste ja ren uit onze klasse promoveerden, komen meestal het jaar erop direct weer terug. Bovendien heb ik in het verleden met WIK'57 op dat ni veau gespeeld en met die ervaring in mijn achterhoofd weet ik dat we daarvoor tekortkomen." Schreurs begon op jonge leeftijd met atletiek, maar toen ze twaalf jaar was nam een vriendin haar mee naar de voetbal. Ze bleek aan leg te hebben en belandde twee jaar later in de meisjes jeugdselec- tie van het district Zuid 1. Dat le verde haar een 'transfer' op naar WIK'57. „Op dat moment waren zij verre weg de sterkste damesclub van het eiland en het leek me leerzaam om daar te gaan spelen. Ik heb er uiteindelijk zeven seizoenen ge speeld, maar de laatste jaren werd het langzaamaan minder." „Iedere week was het maar afwach ten of er elf dames waren en de trainingen werden ook niet druk bezocht. Ik wilde eigenlijk al een seizoen eerder vertrekken, maar besloot het nog even aan te zien. Het werd echter steeds frustreren- der. Toen heb ik besloten voor me zelf te kiezen en terug te keren naar Zierikzee, dat inmiddels een stuk hoger voetbalde. Niemand bij WIK'57 die me dat kwalijk heeft genomen." Er komt een glimlach op haar gezicht. „Nou ja, behalve Bart dan. Maar die is dan ook WIK'er in hart en nieren." Volgens trainer Wim Kommer, die onlangs aankondigde na dit sei zoen te vertrekken, kan Schreurs Aantal doelpunten dat Ellen Schreurs dit seizoen in de competi tie en beker heeft gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48