veel leuke dingen met elkaar doen ad •zeeland 23 Zoek de zon op! X Droomclub laat kinderen proeven aan culturele evenementen Egypte Sharm el Sheik Hotel Park Inn 8 dagen o.b.v. All Inclusive van per persoon www.oad.nl/aanbiedingen 0900-8482 (0,1 Spm) of ga naar uw ANVR-reisbureau 3ÏS REIZEN zaterdag 28 november 2009 S Op de voorgrond Suzanne, Alvi en Martijn, leden van de Reisterse Droomclub die onlangs de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg bezochten. foto Ruben Oreel Reisnummer VLEG52-12 Prijs is vanafprijs p.p. (2 pers. bezetting) incl. retourvlucht, transfer, 7 nachten o.b.v. logies, luchtbavenbelasting, brandstof- en veiligheidsheffingen. ExcLcalamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen. Vertrek op diverse data in december. BÉSTE PRIJS *)AAQ KWALITEIT Z.UII7 ken met wetenswaardigheden bin nen het dorp. De Droomclub vloeit voort uit de inventarisatie van wat bewoners willen in het ka der van het zogeheten Droompro- ject betreffende leefbaarheid. Ellen Bentlage vormt samen met drie andere enthousiaste leden het bestuur. Kinderen die op dit dorp wonen of in Dreischor naar school gaan, kunnen lid worden. „Wij zijn verrast over de grote res pons. Inmiddels hebben 85 leden in de leeftijd tussen tweeënhalf en achttien jaar zich aangemeld." Lid worden kost 10 euro, een tweede kind uit hetzelfde gezin betaalt 7,50, elke volgende kind 5 euro. Met onderscheid naar leeftijdsgroe pen voorziet de Droomclub in een zeer gevarieerd programma. „Wij hebben het samengesteld in het be sef dat er best veel te beleven valt op het dorp en in de regio. We streven naar toegevoegde waarde. Zomaar een knutselclub je opzet ten om de tijd te doden, houd ik zelf ook helemaal niet van", bena drukt Bentlage. Zij is blij dat het aanbod lijkt aan te slaan. Bezoe ken aan De Burghse Schoole, het Watersnoodmuseum, de kleuter- vóorstelling Waarvoor is dat knop je? in Theater Het Kruispunt in Ba- rendrecht leverden enthousiaste reacties op. „Het concert Trommel vuur vorige week was op zich heel leuk, maar de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg is helaas niet zo geschikt voor zo'n optreden. De kinderen kunnen er nauwe lijks iets zien", aldus Bentlage. Zij overweegt de theaterbezoeken vol gend seizoen allemaal in Baren- drecht te plannen. „De theaterorga nisatie daar blijkt ook heel enthou siast. Zo krijgt onze groep bij het bezoek aan een dansvoorstelling in februari een speciale workshop aangeboden." Voor de 12-plus groep heeft de Droomclub een bezoek aan beeld- dendekunstcentrum de Vleeshal in Middelburg op de planning staan. „En we gaan nog veel meer doen, ook in Dreischor zelf', haast Bentlage zich te zeggen. Haar op somming omvat onder meer: een nieuwjaarsduik om de laatste eu ro's voor de aanleg van een zwem- steiger bij elkaar te krijgen en huis bezoeken bij dorpsbewoners met bijzondere beroepen zoals zijde kunstenares Els van Baarle en spel- therapeute Lukkie Zijlstra.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41