221 zeeland Leefbaarheid is gewoon De Reisterse Bruse Boys tevreden na besluit over verhuizing van het complex Wachtrijen bij griepprik Toedracht gecompliceerd ongeluk Zeelandbrug nog altijd onduidelijk .Stijlvolle badkamers tegels Meer regionieuws op www.pzc.ni/schouwen-duiveland zaterdag 28 november 2009 S door Melita Lanting BRUINISSE - De opluchting is groot bij het bestuur van voetbalvereni ging Bruse Boys in Bruinisse. Na jaren van hopen, plannen maken en praten is de kogel eindelijk door de kerk: de club gaat verhui zen. „Eindelijk weten we waar we aan toe zijn", zegt voorzitter Jacob Muller. De verhuizing was hoog nodig, vertelt hij. „We zitten aan al le kanten klem. We hebben een le denstop en dat is triest uit sociaal oogpunt." Toch zal de club nog even door moeten bijten. Naar verwachting zal het 2012 worden voordat het nieuwe complex in gebruik is. Een nieuwe grasmat moet een jaar lig gen voor er op gevoetbald kan wor den. Bovendien heeft de club tijd nodig voor de bouw van de kleed ruimtes en kantine. „Dat doen we deels met zelfwerkzaamheid." Tot op het laatste moment was het nog spannend of de gemeenteraad wel akkoord zou gaan met de ver huizing. Vooral de fracties van de SGP, Alert en het raadslid Henk Coomans hadden grote moeite met het voorstel omdat de gemeen te financiële risico's loopt. Maar een meerderheid van de raad wil de eerdere beloftes nakomen en stemde voor verhuizing. COLIJNSPLAAT - De politie weet nog altijd niet wat de precieze toe dracht is geweest van het gecompli ceerde ongeluk op de Zeeland- brug, eerder deze maand. De slachtoffers zijn inmiddels wel aan de beterende hand. Op woensdag 19 november, aan het begin van de avond, botste een 16-jarige bromfietser uit de ge meente Schouwen-Duiveland op een motor die op het fietspad lag. Hij zag iemand op het wegdek lig gen en een andere, verwarde man stond erbij. De man die op de weg lag, een 55-jarige wielrenner uit de gemeen te Borsele, moest in kritieke toe stand worden overgebracht naar het ziekenhuis in Rotterdam. De motorrijder, een 24-jarige man uit de gemeente Goes, had een zware hersenschudding en kon zich niets van het ongeluk herinneren. De motorrijder herstelt inmiddels thuis van zijn breuken, maar mist in zijn geheugen nog steeds de toe dracht. De wielrenner ligt sinds een paar dagen in het ziekenhuis in Goes en is buiten levensgevaar. ZIERIKZEE - Lange wachtrijen in de hal, volgeparkeerde bermen. Het was druk gisteren in sporthal Onderdak in Zierikzee waar Schouwen-Duivelan- ders hun kinderen konden laten inenten tegen de Mexicaanse griep. Totaal 1665 mensen waren opgeroepen. De opkomst was naar schatting 70 pro cent. Op de foto krijgt Lisa een prikje. foto Dirk-Jan Gjeltema Samen naar een museum of kinderconcert. Dieren knuffe len op de plaatselijke kinderboerderij en zwemmen aan de zeedijk. Met de veelbesproken leefbaarheid op de dor pen is het niet alleen kommer en kwel. Al dan niet onder de noemer droomdorp zindert het soms van de activitei ten. door Ali Pankow en Esme Soesman Achter de schermen wordt al een tijdje in alle stilte aan het plan gewerkt. Voor jaar 2010, zo is de be doeling, gaat het spulletje open. Op het terrein van manege Balans in Dreischor wordt een kinder boerderij gestart. Een paar geitjes, wat konijnen en een stel kippen - somt Diana Smal- heer de dieren op die de kinder boerderij in eerste instantie zullen bevolken. Loopt alles naar wens dan wordt de boerderijbevolking in de toekomst wellicht verder uit gebreid. Smalheer is samen met Marijke Lentjes en Dijantha van der Meij initiatiefnemer achter (en bestuur der van) de stichting Kinderboer derij Het Knuffeldier. Het idee om een kinderboerderij in Dreischor te vestigen borrelde op in het ka der van het project Dromen in Dreischor. Hoewel het steigerpro ject (het plan om het strandje aan de Grevelingen op te knappen) bij een vorig jaar gehouden verkie zing meer stemmen in de wacht sleepte, werd besloten de kinder boerderij - onder een eigen stich ting - toch door te zetten. Smalheer: „Het is leuk voor het dorp. Het is iets waar je zomers en 's winters wat aan hebt en je hebt kleine kinderen uit Dreischor iets te bieden. Die hebben hier geen speeltuin, niets." Manege Balans heeft grond be schikbaar gesteld. „Wij hadden zo iets namelijk ook al in de plan ning, maar daar heb je wel men sen voor nodig", zegt Dijantha van der Meij van Balans. Wekelijks lo pen er al snel zo'n 700 mensen op de manege rond, schetst zij haar motivatie. „En die willen we wel iets bieden, zodat ze het leuk blij ven vinden om hier te komen." Bo vendien: van de zeker 300 lesklan- ten zijn er ongeveer 180 kinderen. „Die nemen ook kleine broertjes en zusjes mee. Die hebben hier dan wat te doen." Daarnaast biedt de kinderboerde rij op termijn weer mogelijkheden om mensen die nu al via de dagbe steding of het Lol-project (Leren op locatie) op de manege - bege leid - aan het werk zijn, aan het (gevarieerde) werk te houden. Tus sen stallen en logeerhuis komt een lap grond met een in vier compar timenten verdeeld gebouwtje. Kin deren kunnen straks met de beest jes van de kinderboerderij in de weer. Zo is er het plan om bijvoor beeld speciale knuffeluren op po ten te zetten. „Ik ben heel erg van de activitei ten", geeft Van der Meij aan. Haar streven is minstens één keer per maand iets te organiseren. En dan gaat het niet alleen om de maande lijkse FNRS-wedstrijden (Federa tie Nederlandse Rij Scholen), maar ook om activiteiten die niet-paardgerelateerd zijn. Van cur sus taart maken (afgelopen woens dag) tot een filmavond voor jonge ren uit Dreischor (wordt aan ge werkt) en een Sinterklaasfeest op woensdag 2 december. „Ja, daar is iedereen welkom. Het is wel han dig om je van tevoren even op te geven, zodat we weten hoeveel mensen er ongeveer komen. Maar je hoeft echt niet op paardrijden te zitten. Het hoort hier gewoon lek ker levendig te zijn." Bovendien, schetst Smalheer, verla gen al die activiteiten - en straks dus ook de kinderboerderij - de drempel die er nog altijd is tussen manege en Dreischor. „Het brengt manege en dorp dichter bij elkaar. Want iedereen kan hier binnenlo pen. Het is wat dat betreft een idea le plek. ]e hebt hier allemaal facili teiten, er is van alles te doen en het is een veilige plek." Geldinzameling Om de kinderboerderij te bekosti gen verkoopt de stichting Kinder boerderij Het Knuffeldier kleine schoencadeautjes in de kantine van manege Balans. Daar staat ook een blik waarin mensen giften kunnen deponeren. Potentiële sponsors zijn inmiddels per brief benaderd. Het initiatief wordt verder onder steund door onder meer de ge meente Schouwen-Duiveland en de dorpsraad van Dreischor. Bouwbedrijf Boogert uit Ooster- land verzorgt het grondwerk. De dieren zijn al geschonken. Het maakt niet uit welke naam je er aan geeft als het maar gebeurt. 'Wer ken aan de leefbaarheid op een kleine kern' klinkt zwaarder dan het is. De Reisterse Droomclub biedt een mooi voorbeeld dat het in feite draait om 'gewoon leuke dingen met elkaar doen'. De Droomclub in Dreischor is be doeld om de jeugd op het dorp specifiek culturele uitstapjes te bie den, maar ook kennis te laten ma- MEEST GELEZEN 1Toedracht van ongeluk onduidelijk 2. Akkoord Raamplan Brouwersdam 3. Verhuizing Bruse Boys gaat door TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl HAAR VAN BOVEN Oiittala TEEMA STARTSET 4 platte borden 0 26 cm, 4 platte borden 0 21 cm, 4 diepe borden 0 21 cm, 4 schaaltjes 015 cm van 251,20 voor€ 199,00. werk! Wordt het prachtig modern of sfeervol klassiek? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat raab V>>' karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg i Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40