PZC 2I Zeeuwland stelt ambities drastisch bij tu intratuin Koel 29 22 en 23x VASTCOEDSTRATECIE Crisis noopt woningbouwvereniging tot gas terug nemen Peijs krijgt lesje in scheikunde almanak Bibliotheek gaat veertien dagen dicht |.bezorgers.nl Laatste aflevering Slag om de Schelde: de haven van Antwerpen Zaterdag 28 november 2009 Leefbaarheid is gewoon veel leuke dingen doen samen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse woningbouwvereniging Zeeuwland zet het mes. stevig in haar toekomstplannen. Lopende projecten gaan gewoon door, maar alle andere toekomstplannen gaan tot minstens 2015 de lade in. Dat blijkt uit de begroting 2010 van Zeeuwland. De financiële positie van Zeeuw land is voor 2010 beduidend an ders dan die van dit jaar. Dat heeft meerdere oorzaken. Het rijk heeft verordonneerd dat huren alleen maar met de inflatie mee mogen stijgen. Daardoor komt er minder huur binnen ter wijl de lasten door de invoering van de Vennootschapsbelasting en de zogeheten Vogelaarhefïing stij gen. Ook heeft Zeeuwland last van de malaise in de woningmarkt. De koopmarkt ligt nagenoeg stil en dat betekent voor Zeeuwland dat er veel minder geld binnenkomt door de verkoop van huizen dan verwacht. Om de financiële continuïteit van Zeeuwland te kunnen waarborgen zijn de ambities in de vastgoedstra tegie van de woningbouwvereni ging drastisch naar beneden toe bijgesteld. Bittere noodzaak vol gens Zeeuwland-directeur Antoi- ne de Ceuster. Zonder deze in greep zouden volgens hem het ei gen vermogen en de kasstromen negatief worden. Alles bij elkaar re den voor Zeeuwland om vergaan de maatregelen te nemen. Aan lo pende projecten als de - zeer ingrij pende - herstructurering van de naoorlogse Zierikzeese stadswijk Plan Buijse wordt niet getornd en hetzelfde geldt voor de Zeeuwland- plannen met betrekking tot de Ko ningin Julianastraat in Bruinisse. Ook de (opknap)plannen voor de eilandelijke dorpshuizen blijven ZIERIKZEE - Commissaris van de Koningin Karla Peijs heeft gistermiddag de technasiumwerkruim- te van Pontes Pieter Zeeman geopend. Het lokaal is designruimte, laboratorium en atelier in één. Sinds 2006 biedt Pontes Pieter Zeeman voor ha vo en vwo de onderwijsrichting technasium, waar in bètavakken en projectonderwijs centraal staan. Onderwijsassistent Addie Berrevoets had voor Peijs een speciaal experimentje voorbereid: Met een warmtesensor zette Peijs een kettingreactie in gang die uiteindelijk tot een ontploffende he- liumballon leidde. foto Dirk-Jan Gjeltema. kom snel naar de winkel voor ons assortiment of kijk op www.intratuinvuurwerk.nl Tntratirin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudèkerke) "*118 551 623 - donderdag en vrijdag koopavond - www.intratuin.nl gewoon overeind. „Daarover heb ben we afspraken gemaakt met de gemeente en die komen we ge woon na", aldus De Ceuster. Voor het onderhoudsprogramma van Zeeuwland verandert er niets.. Ook het geplande onderhoud aan woningen gaat gewoon door. De vraag of de ingreep in de vastgoed strategie voldoende zekerheid biedt, is volgens De Ceuster niet te beantwoorden. „We blijven de eco nomische ontwikkelingen volgen." ZIERIKZEE - De Zierikzeese biblio theek De Stolpe in Zierikzee gaat na vandaag veertien dagen dicht. Dat is nodig vanwege de herinrich ting. Als eerste bibliotheek in Zee land wordt in De Stolpe overge stapt op zelfbediening. Dankzij de installatie van intelli gente uitleen- en innameappara- tuur kunnen bibliotheekbezoekers vanaf maandag 14 december zelf boeken inleveren en te lenen boe ken aanmelden. De overstap naar zelfbediening maakt de huidige innamebalie overbodig en die verdwijnt dan ook. Teamleider Cathy de Vries legt uit dat de vrijkomende ruimte gebruikt wordt om de bibliotheek anders in te richten. „Meer ruimte, meer kleur en leuke leeshoeken", licht zij een tipje van de sluier op. De komende twee weken wordt de nieuwe apparatuur geïnstal leerd en uitgetest. Het is de bedoeling dat op termijn de openingstijden van de biblio theek worden verruimd, maar wanneer dat gaat gebeuren is vol gens De Vries nog niet bekend. Tip? redactie@pzc.n! of bel 0800 - 022 27 10 De Temeuzenaar van een jaar of zes tig houdt van een goed glas bier en heft er meerdere per dag. Aangezien hij een groot redenaar is, mag hij zich in een grote populari teit verheugen. Op feestjes en par tijen is hij een graag geziene gast, die meestentijds uitgebreid wordt ge fêteerd en vervolgens figuurlijk afge laden huiswaarts keert. De goede man wilde graag iets terug doen voor al die vriendschap. Hij pakte het groots aan en verwachtte toch al snel zo'n vijftig mensen. Dat vereiste uiteraard de nodige voorbe reidingen. Hij begon er al vroeg mee, zodat hij niet voor verrassingen zou komen te staan. Eén van de proble men was echter hoe hij al dat bier koud moest houden. Hij herinnerde zich dat een drinkmaat van hem dat ooit had opgelost met koeltassen. Natuurlijk mocht hij die lenen. Die feestavond echter was er enkel lauw bier. Hij dacht namelijk dat ze in die tassen vanzelf koelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39