PZCI Aanpak overlast op boulevard Koel Ju intratuin 29 22 MAATREGELEN Parkeerverbod bij standbeeld De Ruyter, extra controles en andere rijrichting Baggeren Stadshaven Veere milieudelict Aanleg Veerse deel van N57 begint Ongeluk op brug nog onduidelijk almanak Koudekerkse B&B genomineerd als beste logeerbedrijf orr ip'f <-.< in Middelburg Heeft u een idee? Breng het meeï Laatste aflevering Slag om de Schelde: de haven van Antwerpen Zaterdag 28 november 2009 PvdA Vlissingen heeft hele kluif aan kandidatenlijst Tip? walcheren@pzc.nl door Selma Osman VLISSINGEN - Een 'rondje boule vard' wordt vanaf januari een stuk korter. De gemeente Vlissingen draait de rijrichting op Boulevard De Ruyter om. Bij de Coosje Bus- kenstraat houdt het op en moet het verkeer afslaan. De verandering gaat in januari in en geldt tot en met september. Na het toeristenseizoen volgt een eva luatie. Het omdraaien van de rij richting is één van de maatregelen waarmee burgemeester en wethou ders van Vlissingen de overlast op de Vlissingse boulevards willen aanpakken. Vlissingen zoekt al een tijd naar oplossingen om de verschillende soorten overlast in te dammen. Scooters en gepimpte wagens bij het standbeeld van Michiel de Ruy ter zijn daar een voorbeeld van. Ook komen er regelmatig klachten over auto's, scooters en motoren die gevaarlijk hard rijden of lawaai maken. Bij het standbeeld van Michiel de Ruyter komt een par keer- en stopverbod. Daarmee wil len B en W het flaneergebied (Bel- lamypark, De Ruyterplein) uitbrei den. Bestaande parkeervakken ver dwijnen, met uitzondering van de plaatsen voor invaliden. Betonnen blokken alleen bleken niet vol doende om te voorkomen dat jon geren er met hun voertuig gingen staan. De blokken werden aan de kant geschoven. Daarom wordt parkeren bij het standbeeld van De Ruyter onmogelijk gemaakt. Verder is aan de politie gevraagd om vaker te controleren op snel heid, lawaaiige scootertjes en dis co-auto's op de boulevard. Dat ge beurt al, maar het college wil die controles opvoeren. Op de boulevard komen regelma tig matrixborden te staan, die be stuurders wijzen op hun snelheid. Ook Veilig Verkeer Nederland is om hulp gevraagd. De maatregelen zijn gericht op de korte termijn. Daarnaast worden plannen ontwikkeld voor de toe komst. Daarbij wordt vooral geke ken naar de verkeersveiligheid en - nog later, pas rond 2020 - de toeris tische fbnctie van de Vlissingse boulevard. Voor het omdraaien van de rijrich ting en het stopverbod is een ver- keersbesluit nodig. Dat wordt vol gende week gepubliceerd. Belang hebbenden kunnen daar binnen zes weken op reageren. MIDDELBURG De politierechter veroordelde de gemeente Veere gisteren tot een boete van 4000 euro. Veere liet eind 2007 de Stadshaven uitbagge ren terwijl de milieuvergunning nog niet was afgegeven. Rijkswater staat had ook nog eens verboden te starten met het werk. pagina 27: Veere negeerde baggerver- bod GAPINGE Komende maandag (30 november) wordt het officiële startsein gege ven voor de aanleg van het Veerse deel van de nieuwe N57. Dat ge beurt rond 15.00 uur op de grens van de gemeenten Veere en Middel burg, ter hoogte van de Gapingse- weg (tussen Gapinge en Seroosker- ke). De gemeenten worden hierbij vertegenwoordigd door de wethou ders Jan Bostelaar (Veere) en Frank Streng (Middelburg). COLIJNSPLAAT COLIJNSPLAAT - De politie weet nog altijd niet wat er gebeurd is bij het ongeluk op de Zeelandbrug, eerder deze maand. Wel zijn de slachtoffers inmiddels aan de bete rende hand. Op woensdag 19 no vember botste een bromfietser op een motor die op het fietspad lag. Hij zag iemand op het wegdek lig gen en een andere, verwarde man stond erbij. Tip? redactie@pzc.nl De Temeuzenaar van een jaar of zes tig houdt van een goed glas bier en heft er meerdere per dag. Aangezien hij een groot redenaar is, mag hij zich in een grote populariteit verheu gen. Op feestjes en partijen is hij een graag geziene gast, die meestentijds uitgebreid wordt gefêteerd en vervol gensfiguurlijk afgeladen huiswaarts keert. De goede man wilde graag iets terugdoen voor al die vriend schap. Hij pakte het groots aan en verwachtte toch al snel zo'n vijftig mensen. Dat vereiste uiteraard de no dige voorbereidingen. Eén van de problemen was echter hoe hij al dat bier koud moest houden. Hij herin nerde zich dat een drinkmaat van hem dat ooit had opgelost met koel- tassen. Natuurlijk mocht hij die le nen. Die feestavond echter was er en kel lauw bier. Hij dacht namelijk dat ze in die tassen vanzelf koetden.* KOUDEKERKE - Met vijf hotelappartementen in de oude veeschuur maakt Sint Anthonijshoek in Koudekerke kans op een landelijke titel. De Bed Breakfast van Marja (links) en Monica Aarnout- se is door de Vekabo naar voren geschoven als één van de zes Beste Logeerbedrijven. Op 12 ja nuari horen de zussen of zij als enige mogen pronken met de titel. Net als de vijf andere geno mineerden krijgen ze nog bezoek van een myste- ry-guest. De kamers van Sint Anthonijshoek zijn van alle luxe voorzien. Volgens de Vekabo vallen ze op door hun stijlvolle inrichting. De zussen na men het agrarisch bedrijf van hun ouders over en runnen verder een thee-schenkerij, een minicam- ping en een pluktuin. foto Lex de Meester Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - donderdag en vrijdag koopavond - www.intratuin.nl Stichting Evenementen Middelburg, Oranjevereniging en de gemeente Middelburg willen bewoners en verenigingen betrekken bij de festiviteiten en vragen om ideeën aan te leveren. Wilt u meedenken? Of heeft uw vereniging iets leuks te bieden? Kom dan naar de bewonersavond aanstaande maandag 30 november in de raadzaal van het stadskantoor. Vanaf 19.30 uur is de raadzaal open. Om 19.45 uur begint het officiële gedeelte. Kijk voor meer informatie op www.middelburg.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23