'We zijn hier om te vechten' effeweg.nl brieven supervoordelige busreizen Kijk op www. weg nl of bel 0529 - 46 96 67 99,- 99,- 109,- 139,- 149,- Oberhausen en Dortmund79,- Offenburg en Strasbourg119,- Brussel, Brugge en Antwerpen119,- Romantische Strasse134,- Bohemen en Praag€429,- Boedapest€429,- Berlijn Praag Parijs Londen Kopenhagen zaterdag 28 november 2009 Hoogtepunten: Keulen met zes fascinerende kerstmarkten met mooi opgezette kerststallen, kerstconcerten en verschillende winkelmogelijkheden. Kerstmarkt Wiesbaden met sierkunstenaars, culinaire lekkernijen en een ijsbaan. Kerstmarkt Koblenz met livemuziek en ijsbeeldhouwwerk. Inclusief: 2 hotelovernachtingen, 2 maal ontbijtbuffet, 2 maal dinerbuffet, stadsrondrit en -wandeling in Wiesbaden o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar 3 dagen - Vertrek: 4, 11, 18 december Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Importfietsen Tmportfiets gevaar op de weg'; kopte de krant 26 november op de voorpagina. Zonder de in het arti kel genoemde deskundigen tekort te doen, meen ik hier toch enige kortzichtigheid of beroepsblind heid te bespeuren. Wie dagelijks de acrobatische toe ren, 'wheelies' ziet, begrijpt wel dat dit soort werk, vooral het neerko men, framebreuk kan veroorzaken. Lichte achterwielen worden zwaar belast. Ook het van de stoep rijden enzovoort is niet bevorderlijk. Dan hebben we het ook nog niet over in elkaar getrapte, in de tunnel ge gooide exemplaren achter het sta tion en dergelijke. Geen- of achter stallig onderhoud is nu meer regel dan uitzondering. Kwaliteit heeft zijn gradaties, maar zorgvuldigheid en doelmatigheid in gebruik even eens. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Massaslachting Nepal offert massaal dieren. Hon derdduizenden dieren werden mas saal afgeslacht door mannen met kapmessen. De foto in de krant van 25 november toont duidelijk aan dat de wijze waarop dit ge beurt weerzinwekkend is. Ik kan me voorstellen dat, gezien het gro te aantal dieren dat geslacht moet worden, de messen na verloop van tijd ook niet al te scherp meer zijn en de dieren een gruwelijke dood te wachten staat. In een ander krant las ik een artikel over het on verdoofd slachten van dieren in België voor het offerfeest. De over eenkomsten zijn gelijk. Het enige verschil bestaat uit het feit dat de slachting technischer gebeurt. De messen worden geslepen en bij de koe wordt de kop op een cleane wijze van de romp afgerukt. Het Tijden' duurt slechts twee minu ten. So what. Wat eigenlijk een massaal offer moet zijn, eindigt in een massale slachting. Voor de dieren wel te ver staan. Rob van Raalten Irenestraat 22, Oost-Souburg Toekomst De Nederlander ziet de toekomst nogal somber in, zegt het Sociaal Cultureel Planbureau. Mede daar om is het jammer dat het Regio naal Orgaan Arbeidsmarkt in zijn arbeidsmarktanalyse zoveel af stand bewaart tot de werkelijk heid. Dan zou het hebben geweten dat veel bèta's succesvol in zachte1 re sectoren werkzaam zijn; ge woonlijk zelfs beter dan degenen die daartoe zijn opgeleid. Ook is onvoldoende gedacht aan de te ver wachten noodzaak tot omscholing. Waar een bèta in enkele maanden is om te scholen tot de zachtere sec tor, is dat omgekeerd een kwestie van jaren. Nu al kampt de maat schappij met een te geringe bèta-kennis, met miljardenverlie- zen tot gevolg, zoals Betuwelijn en Noord-Zuidlijn. Een gemiste kans voor het ROA. Want wie goed be slagen ten ijs komt ziet het niet zo somber in. Reinier Scheele Energiestraat 11Terneuzen Ritthem Het vuur lijkt gedoofd, want het is stil. De heftigheid rond de Hedwi- gepolder was afgenomen. Maar wat las ik in de krant van 24 no vember? Wellicht wordt er weer landbouwgrond onder water gezet. Een gebied dat strekt van Ritthem tot Nieuw en Sint Joosland. Dus het vuur laait weer op. Waar moet de jeugd straks voedsel vinden? Misschien is hun hoop gevestigd op het buitenland. Laten wij alert oplettend zijn, zodat het vuur niet hevig oplaait. J. Verhage-Walhout Nieuwstraat 12, Zoutelande Relaties Door de industrialisatie en daar mee gepaard gaande verstedelij king zijn mensen zowel geogra fisch als sociaal 'beweeglijker' ge worden. Ze verhuizen vaker, veran deren regelmatig van werkkring en verkeren in meerdere, verschillen de milieus. Dat heeft ingrijpende gevolgen voor hun bindingen met andere mensen, alsmede werkt het door in het bewustzijn. Zulke be vindingen zijn storend, verminde ren de emotionele betekenis en daardoor kunnen relaties vaak kort durend zijn. Echter wie de realiteit van het le ven kent, weet dat mensen meestal zoeken naar een relatie zonder ge zeur, ruzie en problemen. Echter voor ware liefde moet worden ge ploeterd. Zoniet dan is er de simpe le oplossing, ik vertrek. Dat neemt niet weg dat het aantal mensen dat alleen door het leven gaat, opzien barend toeneemt. Niet voor niets schieten relatie-website als padden stoelen uit de grond en reisorgani saties hebben ook ontdekt dat al leenstaanden geen zielige mensen zijn. Gewoonlijk zijn het energieke dynamische mensen met eigen wensen en behoeften. En daar is absoluut niks mis mee! Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Campers De provincie Zeeland stoeit al ja ren met de zware beslissing of zij de groene provincie wil zijn die zich presenteert als vriendelijk toe ristisch en die volop voorziet in strandvertier. Als campereigenaren in Frankrijk aan ons vragen waar wij met onze camper vandaan ko men en we vertellen dat dit Zee land is dan vragen ze vaak twee dingen; betaalt u dan ook 17,20 eu ro voor een enkele reis door de Westerscheldetunnel? En accepte ren jullie dat? Ja, zeggen wij dan, want wij zijn Nederlanders en wij gedogen immers alles wat onze be stuurders verzinnen. Dus betalen wij braaf voor een enkele reis tun nel met de camper van 6,70 meter 17,20 euro en mijn buurman met auto en caravan totaal 9 meter cir ca 7,00 euro. Gelukkig gaat Wester- schelde N.V nu inventariseren hoe veel campers volgend jaar gebruik maken van de tunnel. Niet veel! Wij hebben daar geen commissie voor nodig om dat uit te rekenen. Welkom in Zeeland. Hans van den Hoven Van de Spiegelstraat 3c, Goes door Alfred de Montesquiou Direct na aankomst van het Franse Vreemdelin genlegioen deze zomer klommen sommige le gionairs op het dak van het hoofd kwartier van de legerbasis om er in grote witte letters het latijnse motto van het legioen op te schil deren: legio patria nostra (het le gioen is ons vaderland). In hun 178-jarige geschiedenis noemden de legionairs al vele afge legen plekken op de wereld hun thuis. Het legioen opereerde in Noord-Afrika, het Verre Oosten en Mexico, maar is nu ook, als onder deel van de Navo-coalitietroepen, gestationeerd op de hellingen van het Afghaanse Hindu Kush-geberg- te. Het contingent legionairs bestaat uit 750 man met tachtig verschil lende nationaliteiten. Sommigen hebben zich aangemeld vanwege het avontuur, anderen om aan rechtsvervolging te ontsnappen en weer anderen komen uit arme lan den en willen simpelweg een fat soenlijk salaris verdienen. De regels van de Navo-missie be vallen de legionairs maar aller minst. „We zijn hier om te vech ten. Er wordt te veel gekletst hief, zegt sergeant Alex (23), terwijl hij op de basis bier drinkt. Op de ach tergrond speelt onder begeleiding van de Oekraïense technoband Viagra een hardcore pornofilm. De Navo stelt dat militairen niet al leen de Taliban moeten bestrijden, maar ook vriendschapsbanden moeten onderhouden met de plaatselijke bevolking. De voormalige Britse barman ge bruikt alleen zijn voornaam, een alias. Het vreemdelingenlegioen geeft alle rekruten een nieuwe naam en ziet streng toe op de handhaving van hun anonimiteit. „Legionairs beginnen een nieuw le ven wanneer ze zich aanmelden", zegt kapitein Michel. „Iedereen heeft het recht zijn geschiedenis voor zichzelf te houden." De alias sen maken onderdeel uit van de mystiek rond het legioen, evenals de reputatie van bikkelharde vech ters die de legionairs aankleeft. Niet alleen de strijd kan hard zijn, de trainingen zijn ook niet mis, want erop gericht mannen uit ver schillende landen met verschillen de talen in hoog tempo tot één troepenmacht te kneden. Toch wordt er door het Vreemde lingenlegioen niet veel strijd gele verd in Afghanistan. Legionairs pa trouilleren vooral in rustige dorp jes, terwijl Amerikaanse en Britse troepen in het zuiden van het land het leeuwendeel van de oor logvoering voor hun rekening ne men. 1 V... .0 j '"té:.mw/;.-, ijrsrjy ::;y. I t;; Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, exci €15,- reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd) Kijk voor meer informatie op www.effeweg.nl 2 dagen - Vertrek: 11 december 3 dagen - Vertrek: 11,18 december 3 dagen - Vertrek: 4 december 3 dagen - Vertrek: 11 december 8 dagen - Vertrek: 22 december 8 dagen - Vertrek: 22 december 2, 19, 26 maa 4 dagen - Vertrek: 5,12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart A - 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17