io 'Je moet sterk ir De crisis in Dubai tast als een virus de beurskoersen aan. Net nu het weer wat beter gaat met de economie. Nederlandse bedrijven hoeven zich nog geen zorgen te maken, dankzij de overheid. zaterdag 28 november 2009 reageren? nieuwsredactie@wegener.nl En wéér spat een zet De betalingsproble men van Dubai treffen ook Neder land. Als Dubai World, het 'zaken- vehikel' van sjeik Al Makhtoum, ook Nederlandse bedrijven niet meer betaalt, kan de Staat er honderden miljoenen bij inschieten. Vooral Nederlandse bouwers en baggeraars hebben de laatste jaren goud geld verdiend in Dubai. Al Makhtoum en zijn vader wilden van het emiraat een handels- en toeristencentrum en een woonoord voor de rijken der aar den maken, een mengeling van Manhattan en Monaco. Dubai werd wereldnieuws met me- door Joep Trommelemi galomane projecten als het 'palm- eiland', een skipiste in de woes tijn, driehonderd eilandjes die sa men de wereldkaart vormen, ko lossale winkelcentra en pretpar ken. En de hoogste toren ter we reld: de Burj Dubai. Maar overal ligt het werk nu stil. Een 'negatief zakenadvies' van de ministeries van Economische Za ken of Financiën voor landen waar de economie crasht, bestaat niet. Wel kan het ministerie van Fi nanciën besluiten niet langer ga rant te staan voor exportkrediet verzekeringen, waardoor zaken doen in Dubai veelal onmogelijk wordt. Een woordvoerster van het ministerie kon gisteren niet zeg gen of dat het afgelopen jaar bij be paalde projecten ook gebeurd is. „Maar we zitten er bovenop", zegt ze. Nederlandse bedrijven hoeven vol gens het ministerie vooralsnog niet bang te zijn dat ze hun reke ning bij het in crisis verkerende staatsbedrijf Dubai World niet be taald krijgen. „Het verzoek tot uit stel van betaling van een halfjaar geldt alléén voor Islamic Bond Nakheel. Dubai World voldoet mo- ;g 'Er is hier de afgelopen jaren gewoon veel te veel gebouwd' Megabouwprojecten in Dubai Dubai is één van de zeven emiraten* die samen de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) vormen. De Emiraten zijn - behalve Dubai - rijk aan olie. Sinds de jaren negentig worden de verschillende emiraten in bijzonder hoog tempo gemoderniseerd. Emiraat - een rijk dat wordt bestuurd dóór een emir (soort vorst) Er kwam geen eind aan de projecten in Dubai: de hoogste torens, de duurste gebouwen en de meest luxueuze hotels ter wereld zijn hier te vinden. De crisis van dit moment zorgt ervoor dat veel projecten die nog op stapel staan onzeker zijn geworden. foto Jorge Ferrari/EPA Dubai Waterfront The Palm (in aanbouw) Jumeirah The Palm Jebel Ali (in aanbouw) The World (in aanbouw) Perzische Golf The Palm Deira (in aanbouw) I Burj Dubai m (wolkenkrabber in aanbouw, hoogte: 818m) DUBAI Oppervlakte: 4.114 km2 Inwoners: 2,262 miljoen Munteenheid: Dirham Officiële taal: Arabisch Religie: Islam infographic: ANP bron: AFP, MCT Annemarie Franssen (31) werkt al ruim twee jaar als marketing manager in Dubai voor een Iers bouwbedrijf, dat voornamelijk scholen bouwt. „Die zijn gelukkig minder gevoelig voor de vastgoed markt die nu op z'n gat ligt", lacht ze. Het slechte nieuws van de laatste dagen heeft ze uit de Nederlandse Telegraaf en van Engelstalige web sites moeten halen, want de door de staat gecontroleerde media in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10