Schaatstoppers blijven tobben PZC u Verdeeldheid over vertrek Luca Toni Ploeg World Cup compleet Maradona mag straf niet later uitzitten Mexicaanse griep treft selectie Montpellier Comeback McEwen in Tour Down Under Van Gaal wil dat Toni (foto) vertrekt, Hoeness wil dat hij blijft. foto EPA MUNCHEN - Als het aan Louis van Gaal ligt, vertrekt Luca Toni in de winterstop bij Bayern München. De Italiaanse spits verklaarde deze week dat zijn relatie met de Neder landse trainer zo goed als voorbij is. Uli Hoeness, de president van de club, hoopt echter nog op ver zoening. De voetballer ontbrak woensdag in de selectie van Bayern München voor het Cham pions League-duel met Maccabi Haifa. Toni had in Italiaanse me- HEERENVEEN De schaatsploeg voor de wereldbe kerwedstrijden van Calgary en Salt Lake City is sinds gisteren com pleet. Laurine van Riessen, Natasja Bruintjes, Simon Kuipers en Jan Bos pakten de laatste 500-meter- tickets. Ook op de 1000 meter was er succes voor Van Riessen en voor Remco Olde Heuvel bij de man nen. Zijn jongere broer Wouter was de snelste op de 5 kilometer en Jorien Voorhuis pakte het laat ste ticket voor de 3 kilometer. BUENOS AIRES Diego Maradona mag van de we reldvoetbalbond Fifa op 22 decem ber niet op de bank zitten als de na tionale ploeg van Argentinië in Bar celona vriendschappelijk tegen de Catalaanse selectie van Johan CruijfF speelt. Maradona mag van 15 november tot en met 15 januari niet als bondscoach optreden om dat hij zich in oktober tijdens de persconferentie na de WK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Uruguay grof uitliet tegenover journalisten. Erben Wennemars verwerkt met zijn coach Gerard Kemkers de zoveelste teleurstelling van het nog korte schaatsseizoen. foto Vincent Jannink/ANP door Johan Stobbe HEERENVEEN - Het blijft tobben met Erben Wennemars en Paulien van Deutekom. De twee topschaat- sers reizen deze week wel af naar Noord-Amerika, maar louter om te trainen. Beide TVM-schaatsers slaagden er gisteren op het ijs van Thialf niet in om zich te plaatsen voor de World Cups in Calgary en Salt Lake City. „Het wordt frustre rend, want hiervoor ben ik niet zo hard aan het trainen", zei Wenne mars. Van Deutekom bleef opti mistisch. „Niet voldoende, maar ik zie lichtpuntjes." Wennemars baalde flink nadat hij op de 1000 meter van de skate-off zevende werd van acht deelne mers. Nota bene de afstand waar op hij in zowel 2003 als 2004 we reldkampioen werd. „Niet goed hè, maar dat is niets nieuws. Dat is het hele jaar al zo. Klotezooi." Het plaatje zoals hij zich dat voor het seizoen had voorgesteld, open baart zich vooralsnog alleen in zijn dromen. „Je wilt zo graag mooi afscheid nemen op de Olym pische Spelen. Maar op dit mo ment heb ik geen macht in de be nen en dan is schaatsen heel zwaar." Geen World Cups, maar vijf we ken voorbereiding op het olym pisch kwalificatietoernooi (OKT) van eind december. Zo ziet Wen nemars' nabije toekomst eruit. En eigenlijk komt die periode hele maal nog zo slecht niet uit. Door modderen heeft geen zin. Het moet anders. „Anders blijf ik in dit ritme. Nu heb ik de tijd om din gen te veranderen. Daar ga ik naar zoeken." Met zijn materiaal gaat hij in Noord-Amerika aan de slag en hij hoopt de relaxte Wenne mars terug te vinden. „Nog harder trainen en mezelf nog meer opslui ten heeft geen zin. Ik moet vrijer gaan schaatsen." Zijn ploeggenoot Paulien van Deu tekom hoopt in de komende we ken ook op die klik. Dat het in eens weer begint te lopen, zoals bij haar ploeggenoot Ireen Wüst. Daardoor houdt ze de moed er in. „Als zij het kan, kan ik het ook", stelde de wereldkampioen all round van 2008. Door overtraindheid kende Van Deutekom een slecht pré-olym pisch seizoen en tot dusver is het ook dit schaatsjaar kwakkelen. Een liesblessure wierp haar ver terug. Zonder nominaties en kwalifica ties vervolgt ze haar moeizame weg naar Vancouver. De derde plaats op de 3 kilometer (4.15,87, vijf tellen achter winnares Jorien Voorhuis) gaf haar gisteren toch moed. „Als je ziet waar ik vandaan kom, kan ik hier wel lichtpunten uithalen. Ik ben op de weg terug en hoop nu snel weer een goed ge voel op het ijs te krijgen. Het kan er zo weer zijn, dat zie je wel aan Ireen." Van Deutekom is echter afhanke lijk van anderen. Pas als er twee af zeggingen op de 3 kilometer van Salt Lake City zijn, mag ze alsnog opdraven in de World Cup. En kan ze nog voldoen aan de kwalifi catie-eisen van sportkoepel NOCNSF. Zo niet, dan moet ze het OKT winnen om zicht te hou den op de Spelen. Van Deutekom houdt moed. „Ik presteer slecht, maar ben er van overtuigd dat ik nog hard kan schaatsen." MONACO De Franse voetbalbond heeft de competitiewedstrijd voor zaterdag tussen Montpellier en Monaco uit gesteld omdat spelers van Montpel lier zijn besmet met de Mexicaanse griep. Vorige maand werd de wed strijd tussen Olympique Marseille en Paris Saint-Germain om dezelf de reden uitgesteld. Volgens Mont pellier is bij drie spelers de Mexi caanse griep geconstateerd. Nog eens vijf spelers liggen ziek op bed, waarschijnlijk met dezelfde griep. SYDNEY Wielrenner Robbie McEwen maakt zijn rentree in het profpeloton in januari in de Tour Down Under. De drievoudig winnaar van de groene trui in de Tour brak in mei bij een val in de Ronde van België zijn scheenbeen en moest een te rugkeer steeds uitstellen wegens het langzame herstel. dia aangegeven graag terug te ke ren naar zijn vaderland vanwege zijn slechte relatie met Van Gaal. Het leverde hem een schorsing en een boete van 25.000 euro op. „De speler heeft aangegeven dat hij weg wil, dan moet hij maar een andere club gaan zoeken", zei Van Gaal na de zege op Maccabi (1-0). Hoeness verklaarde gisteren echter nog voldoende basis te zien voor samenwerking tussen Van Gaal en Toni. MEEST CELEZEN 1. Milan, Madrid, Marseille gelijk op 2. Tempelaars meest scorende keeper 3. Marleen Veldhuis (30) is zwanger STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Vrijdag 27 november 2009 Tip? sport@pzc.nl Nietige voetbalclub Auxerre weer aan de macht in Frankrijk Schweertman heeft niet genoeg aan één fantastische game fglfKjlIg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87