Afghanistan Eventjes beroemd door aanschuiven bij de Obama's 24 9 oa 7 Zoek de zon op! X Dromedarissen vormen een 'bijbelse plaag' Madeira Iran neemt Nobelprijs Ebadi in beslag Verdachte bloedbad meldt zich bij politie Dode bij schietpartij Hongaarse universiteit Britse schat is 3,6 miljoen euro waard I AGAfNST r hatred SUPERLASTMINUTE! Cani^o App. Oasis/Fourviews Atlantic**** 8 dagen o.b.v. logies www.oad.nl/aanbiedingen 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau Van 359 P^r persoon REIZEN vrijdag 27 november 2009 -V ■n 1 BM8 889 S 8 «RB SSSBSKMSfSffliSS Georg Klein. Het Constitutioneel Gerechtshof in Karlsruhe, het hoogste gerechtelijke orgaan, be kijkt of Klein vervolgd moet wor den. De kolonel vreesde dat de Ta liban de tankwagens zou gebrui ken voor een aanslag op de Duitse troepen in Kunduz. Een onderzoek van de Navo, die het bevel voert over de internatio nale troepenmacht in Afghanistan, wees uit dat de kolonel in strijd met de voorschriften handelde. Klein zou niet persoonlijk het be vel tot de aanval hebben mogen ge ven, omdat hij niet kon uitsluiten dat er burgers bij waren. Als de juiste voorschriften waren gevolgd, had het incident zich niet voorgedaan, aldus het Navo- on derzoek. Volgens de Duitse krant Bild blijkt ook uit een vertrouwelij ke video en een verslag van de strijdkrachten dat Klein zich niet aan de regels hield. Oppositiepartij SPD wil een parle mentair onderzoek naar de gang van zaken. De kwestie komt op een zeer ge voelig moment. Komende week moet de Bondsdag beslissen over de verlenging van militaire mis sies, waaronder die in Afghanis tan. Duitsland is met 4.500 man de derde leverancier aan de inter nationale troepenmacht Isaf. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Het is Tareq en Mi- chaele Salahi gelukt: ze zijn be roemd. Het koppel slaagde er eer der deze week in binnen te drin gen bij een grootschalig staatsdi- ner van Barack Obama voor de In diase premier Manmohan Singh. Amerika praat even nergens an ders meer over. Maandag zit het koppel - voormalige cheerleader en rijkeluiszoon - in de televisie show bij Larry King, niet veel later wellicht in de gevangenis. 'Crashing Bam's big bash', zo kopte tabloid New York Post in chocola deletters over het binnendringen van de Salahi's bij het staatsbanket van Obama (kortweg 'Bam' in ta- bloidtaal). Klaarblijkelijk had het echtpaar een geweldige tijd. Op hun Facebookpagina staan de fo to's: de Salahi's met vicepresident Joe Biden, de Salahi's met Oba ma's stafchef Rahm Emanuel, de Salahi's met burgemeester Adrian Fenty van Washington. Overal was het koppel te vinden tijdens het staatsdiner. Overal, be halve op de gastenlijst. Het is niet duidelijk hoe ze binnen wisten te dringen. Eén ding is wel duidelijk: als ze hebben gelogen te gen de veiligheidsdienst over hun status, dan is dat een misdrijf vol gens de Amerikaanse wet. De vol gende foto's van de Salahi's op Facebook komen in dat geval mo gelijk vanuit de gevangenis. Het voorval is uiterst gênant voor de beveiligers bij het Witte Huis, al werd het koppel wel uitgebreid gecontroleerd op wapens. „Nie mand is ooit in gevaar geweest", liet een vertegenwoordiger van de Secret Service aan de krant Was hington Post weten. De beroemdste party crashers van Amerika streven al veel langer naar roem. Zo zouden ze in de running zijn om deel te nemen aan de realityshow The Real House wives of DC. Tareq Salahi geniet daarnaast enige bekendheid dank zij een vete met zijn ouders over een wijngaard in Virginia. Hij be weerde geslagen te zijn door de ad vocaat van zijn vader en moeder. Inmiddels circuleren er op inter net ook allerlei andere geruchten over het koppel. Zo zouden ze lief dadigheidsevenementen organise ren waarvan ze de opbrengt in ei gen zak steken. Daarnaast zouden ze stijf staan van de schulden. De Salahi's mogen het straks alle maal komen uitleggen bij intervie wer Larry King en in talloze ande re tv-shows. Een paar weken geleden genoot de familie van de kortstondig wereld beroemde 'balloon boy' nog dezelf de eér. Niet veel later bleek dat de vader - ook iemand die in een rea lityshow wilde - de spectaculaire tocht van zijn zoon in een ballon had verzonnen. De man hangt een celstraf boven het hoofd. Wel licht krijgt hij straks gezelschap van de Salahi's. TEHERAN De Iraanse autoriteiten hebben de Nobelprijs voor de Vrede van de be kende mensenrechtenactiviste Shi- rin Ebadi (62) in beslag genomen. Dat meldde de Noorse minister van Buitenlandse Zaken gisteren. Store riep de Iraanse politiek verte genwoordiger in Oslo op het matje en tekende officieel protest aan. Ebadi kreeg de prijs in 2003 MANILLA De hoofdverdachte van het bloed bad in het zuiden van de Filipijnen heeft zich gisteren gemeld bij de po litie. Het gaat om Andal Ampatuan ju nior, de burgemeester van een stad je in de provincie Maguindano. De verdachte behoort tot de machtige Ampatuan-clan. De moordpartij on der tegenstanders en journalisten kostte zeker 57 mensen het leven. BOEDAPEST Bij een schietpartij gisteren op een universiteit in het Zuid-Hongaarse Pecs is een student om het leven gekomen. Hij werd door een me destudent doodgeschoten. Twee andere studenten en een schoon maakster raakten gewond. De 23-jarige dader drong een ruim te binnen waar zijn studiegenoten een farmacieles volgden. Hij zou ru zie hebben gehad met medestuden- terieel, amfibievoertuigen en gepant serde auto's aan het publiek. De au toriteiten hebben circa 18 miljoen euro geïnvesteerd in het materieel en voor het aantrekken van agen ten. Na de aanslagen kregen de veiligheidsdiensten zware kritiek te verduren. foto Bikas Das/AP SYDNEY - De autoriteiten in Austra lië laten in de komende week een kudde van circa zesduizend wilde dromedarissen afmaken. Als ge volg van de extreme droogte heb ben de dieren hun toevlucht ge zocht tot een afgelegen dorp, waar ze enorme overlast veroorzaken. Inwoners van Docker River dur ven hun huizen soms niet te verla ten uit angst voor de viervoeters, zo meldde een lokale functionaris. De dromedarissen hebben water leidingen vernield in hun zoek tocht naar water. „Dit is een plaag van bijbelse proporties die ver woestingen veroorzaakt in een droog en kwetsbaar gebied", aldus Luke Bowen, de voorzitter van een belangenorganisatie van vee houders. De autoriteiten willen de dieren in de komende dagen met helikopters circa 15 kilometer de woestijn in drijven. Daar worden ze afgemaakt. Australië telt zo'n één miljoen wil de dromedarissen. De dieren wer den rond 1900 naar het continent gebracht, om te fungeren als trans portmiddel in de woestijn. LONDEN Een schat die deze zomer in een Brits weiland is ontdekt, blijkt 3,6 miljoen euro waard te zijp. De man die de middeleeuwse gouden en zil veren stukken ontdekte, moet het bedrag delen met de eigenaar van het land. Dat maakte het British Museum in Londen, waar enkele vondsten te zien zijn, gisteren bekend. ReisnummerVLPT52-20 Prijs is vanafprijs p.p. (2 pers. bezetting) incl. retourvlucht, transfer, 7 nachten o b.v. logies, luchthavenbelasting, brandstof- en veiligheidsheffingen. Excl. calamiteitenfonds en eventuele vluchttöeslagen.Vertrek op diverse data in december. BESTE PRUS A AO KWALITEIT £VU7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7