Koppen rollen na actie 61 buitenland 'Noord-Koreanen sterven van honger' WINTERVAKANTIES DUITSLAND Topmilitair en staatssecretaris weg Aanslagen Mumbai herdacht IJSBREKERSCRUISE Winterreis LAPLAND waarom zou je meer betalen vrijdag 27 november 2009 Een topmilitair en staatssecre taris treden af vanwege de luchtaanval in Kunduz waarbij burgerslachtoffers vielen. Voormalig minister Franz-Josef Jung zou informatie hebben achtergehouden over het inci dent. BERLIJN - De eerste koppen in Duitsland rollen na een omstre den militaire actie in Afghanistan, waarbij burgerslachtoffers vielen. Een hooggeplaatste officier van de strijdkrachten moest gisteren op stappen. Ook een bewindsman zag zich gedwongen te vertrekken. Bij het incident op 4 september in de noordelijke provincie Kunduz kwamen zeker zeventien, mogelijk ruim 140 personen om het leven. De luchtaanval was gericht tegen de radicaalislamitische Taliban, maar behalve een groep extremis ten werden ook waarschijnlijk tien tallen burgers gedood. De kersverse minister van Defen sie Karl-Theodor zu Guttenberg (CDU) maakte het vertrek van in specteur-generaal Wolfgang Schneiderhan bekend. De topmili tair zou zelf om zijn ontslag heb ben gevraagd. Ook kondigde Zu Guttenberg het aftreden aan van staatssecretaris Peter Wichert van Defensie, een partijgenoot die sinds 2005 in functie was. Verder verklaarde de minister dat belang rijke informatie over het incident onder zijn voorganger Franz-Josef Jung is achtergehouden. Het Duitse leger zou vanaf het be gin over aanwijzingen hebben be schikt dat er burgerslachtoffers wa ren gevallen. Jung, nu minister van Arbeid, sprak eerst tegen dat er burgers onder de doden waren. Justitie in Duitsland onderzoekt het incident. De luchtaanval door de Amerikanen op twee gestolen tankwagens met benzine was aan gevraagd door de Duitse kolonel MUMBAI - Kinderen in Calcutta hou den kaarsjes vast bij een herdenking van de aanslagen in het Indiase Mumbai, een jaar geleden. In Mum bai, waar meer dan 170 mensen om kwamen, staken nabestaanden, vrienden en andere belangstellen den gisteren ook kaarsen aan en werd gebeden voor de slachtoffers. De politie, die tijdens het drie da gen durende bloedbad veertien man schappen verloor, showde nieuw ma- BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cpm ERMELO - In Noord-Korea heerst hongersnood. De situatie doet den ken aan de jaren negentig, toen mogelijk miljoenen mensen de hongerdood stierven. Dat stelt Open Doors, een organisatie die zich inzet voor vervolgde christe nen, op basis van contacten met kerkleiders in het streng commu nistische land. „Helaas zijn er geen mediateams in het land om te registreren wat er gaande is", stelt woordvoerder Jan Vermeer. „Maar wij horen van onze contacten dat ouders sterven, of hun kinderen achterlaten om dat ze niet langer kunnen aanzien hoe hun zonen en dochters ver hongeren. Hele groepen kinderen zwerven door het land. Als ze wor den gepakt door de politie, wor den ze naar een overvol weeshuis gebracht. Daar sterven ze meestal alsnog. Om zichzelf in leven te houden handelen Noord-Korea- nen nu 's nachts op illegale mark ten." De situatie verergert doordat de staat, vermoedelijk vanwege inter nationale spanningen, geregeld een 'periode van strijd' afkondigt. In plaats van op zoek te gaan naar voedsel, moet bijna iedereen ver plicht werken, in een fabriek of el ders. Wie doelloos wordt aange troffen, wordt direct naar een werkkamp gestuurd, aldus Open Doors. Op 17 september eindigde een periode van '150 dagen strijd' om de economie te versterken. Vijf dagen later volgde een nieuwe periode van honderd dagen. Het meest complete aanbod voor de beste prijzen! r-1 8/15 dgn Wintersport TIROL Zie www.kras.nl/73550 Zie www.kras.nl/41001 8 dgn Single langlaufsafari FELDKIRCH Zie www.kras.nl/12225 Zie www.kras.nl/12223 8 dgn Wintersport TIROL Zie www.kras.nl/41019 Zie www.kras.nl/41013 Zie www.kras.nl/41015 Wintersport en KRAS.NL... een prima combinatie! Wij bieden u tegen de scherpste tarieven de meest complete reizen naar dé wintersportbestemmingen van Europa aan. Of u nu een IJsbrekerscruise over de Oostzee wilt maken, kiest voor een langlauf- en wandelsafari door Oostenrijk of het unieke Lapland wilt beleven... bij ons bent u altijd aan het juiste adres! Aankomstdata: za. van 16/1/10 t/m 13/3/10 verblijf in familiehotel Gasthof Kaiserblick in Breitenbach met ontbijt en diner skigebied in het hartje van de Kitzbühler Alpen. Met ca. 250 km, aan skipiste en 17 km langlaufloipes een ideale wintersportgebied voor jong en oud! Vertrekdata: zaterdag van 6/2 t/m 6/3 vanuit het kleine dorpje St. Koloman maken we leuke langlauf/wandeltochten naar o.a. Werfenwang, Faistenau, Abtenau en Annaberg. Ook een excursie naar Salzburg! incl. busreis, Nederlandse langlaufleiding, verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt en diner Vertrekdata: zaterdag 2/1, 13/2 en 6/3 speciaal voor singles (45+) een sportieve 4-landenvakantie incl. langlaufinstructies verblijf in een 1-persoonskamer in het sfeervolle 4-sterren Hotel Weisses Kreuz met tochten naar o.a. Schwarzenburg, Arosa, Feldkirch, Liechtenstein en Balderschwang Vertrekdata: vrijdag 18/12, 22/1 en 26/2 reis per Royal Class pendelbus, verblijf in een 1-persoonskamer in het schitterende familiehotel Bellavista met ontbijt en diner facultatief o.a. skiën in Pinzolo Val Rendena, skisafari Madonna di Campiglio, Skisafari Tonale gletsjers en het historische Trento Vertrekdata: zaterdag van 16/1 t/m 27/3 vlieg naar Mieders in Oostenrijk. De skilift en het Stubaital met met ca. 110 km pistes en de sneeuwzekere Stubaier-gletsjer liggen vlakbij uw hotel! Een ideale uitvalsbasis! incl. vliegreis, verblijf in Hotel Wiesenhof, ontbijt en diner, transfer luchthaven-hotel v.v. vanaf Vertrekdata: zaterdag 20/2,13/3 en 27/3 al jaren een succes! Vaar mee. over de veelal dichtgevroren Oostzee naar Finland. Vervolgens naar St. Petersburg, de cultuurstad van Rusland, met o.a. de Hermitage incl. busreis, overtochten en ijsbrekerscruise, ontbijt, hotel diner in St. Petersburg Vertrekdata: zondag van 3/1 t/m 14/3 unieke ervaring, beleef de winter in het Finse Lapland! Overnachten in een iglo, op zoek naar het Noorderlicht, een huskytocht, langlaufen. de mogelijkheden zijn eindeloos! incl. vliegreis,verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt, welkomstdiner, sneeuwscooter safari Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6