Frans-Canadees fietst tegen olie-oorlog OVERNAME UITVERKOOP wM m DIS THAT 21 T rainingscentrum brandweer zelfstandig Coulance bij huisvesten arbeidsmigrant cadeau's, meubelen en woonaccessoires winter ■1 jassen' BIKE FOR PEACE Eric McComber maakt protesttour door Europa Hogazon KORTING OP ZONWERING ALLE dames- en herenmode ALLE KORTING Kat omgekomen bij keukenbrand in Vlissingen vrijdag 27 november 2009 door Claudia Sondcrvan Rossignante, Rosie, zo noemt Eric McComber (45) zijn fiets. Donder dag plakt de Frans-Cana dees een lekke voorband in de bij keuken van de Kloetingse woning van Gerard Herrebout. Hij heeft er de nacht doorgebracht en een aard appel meegeprikt, zoals hij dat va ker doet bij totaal onbekenden op zijn route die hem al door heel Eu ropa voerde. Sinds twee jaar en drie maanden leeft McComber op zijn fiets. Hij vond zijn Kloetingse logeerhuis via Couchsurfmg.com, een website waar reizigers een logeerbed en gasthuizen een logée vinden over de hele wereld. Maar even vaak overnachtte de vredesfietser in zijn tent. De cyclonomad, fietsnomade, noemt zichzelf een banneling. Hij maakt zijn tocht onder het banier Bike for Peace, fiets voor de vrede. Eric McComber plakt een bandje. foto Willem Mieras Elke kilometer gefietst is een kilo meter zonder olie en dus voor de vrede, luidt zijn redenering. McComber was met veel dingen bezig eer hij alles achterliet en aan zijn Europese tour begon. Hij heeft franstalige romans op zijn naam staan, acteerde enkele malen in te levisieproducties en maakte als zanger/ gitarist een cd met zijn Québécoise groep Jerich. Nu nog heeft hij één roman onderhanden, „en drie op de plank", en werkt hij aan een geschiedkundig boek: Le Mauvais Siècle. Daarvan verschij nen de hoofdstukken alvast op zijn weblog mccomber.blogspot.com. Alles in de wereldpolitiek draait om olie, gelooft hij. Dat verandert geen spat. Bush was 'bad', Obama niet minder, stelt McComber. De oorlogszucht op het Noord-Ameri kaans continent was een belangrij ke reden om Europa op te zoeken, zegt hij. Europa doet hem goed. „Ik heb het geloof in het goede van de mens weer terug." Na zijn stormachtige tocht uit de Rand stad over de lange, lange Zeeland- brug zit McComber er doorheen. Gistermiddag trok hij naar Vlissin- gen, vandaar naar Sluis en dan via Parijs naar huis, de Languedoc. „Uitrusten. Voor een jaar of zo."" ericmccomber.com VLISSINGEN - De burgemeester en wethouders van Vlissingen willen het Trainingscentrum Brandweer Vlissingen verzelfstandigen. De ge meenteraad zal daar op 17 decem ber een besluit over nemen. Het trainingscentrum verandert dan per 1 januari 2010 in een besloten vennootschap. Het-trainingscentrum ligt aan de Buitenhaven en wordt geëxploi teerd door de Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen - Middel burg. Het centrum wordt door de brandweer gebruikt, maar er wor den ook cursussen bedrijfshulpver lening gegeven aan ondernemin gen uit de regio. Al jaren bestaat er de wens om het trainingscentrum te verzelfstandigen. Bij de gemeen te leeft namelijk de vraag of het be heren van het trainingscentrum een gemeentelijke taak is. Daar naast denkt het trainingscentrum slagvaardiger te kunnen worden en zelfs financieel voordeel te kun nen halen als het een bv wordt. Er kan dan makkelijker worden sa mengewerkt met private partners of investeerders. Al vanaf het voorjaar is onder zocht wat het beste is voor het trai ningscentrum. Dat voorstel wordt nu aan de Vlissingse gemeente raad voorgelegd. De gemeente Mid delburg hoeft een dergelijk besluit niet te nemen. De brandweer is weliswaar een stadsgewestelijke or ganisatie, maar hét trainingscen trum is Vlissings. Zowel het personeel als de bedrijfs voering van het trainingscentrum vallen momenteel onder de Stads gewestelijke brandweer, maar gaan over naar de Veiligheidsregio Zee land. Ook met dat in het vooruit zicht, wordt de overstap naar een bv op dit moment aanbevolen. Vlissingen zal in eerste instantie de enige aandeelhouder zijn. door Luc Oggel KRUININGEN - Bedrijven of particu lieren die in Reimerswaalse dor pen huisvesting bieden aan ar beidsmigranten, hebben tot 16 de cember de tijd dat officieel ken baar te maken bij de gemeente. Die is dan bereid om eventueel een ontheffing te verlenen van het bestemmingsplan. De gemeente roept op om bestaan de situaties te melden, omdat bin nenkort de nieuwe beleidsregels van kracht worden ten aanzien van de huisvesting van arbeidsmi granten. Daarin is vastgelegd dat B en W in bepaalde gevallen kun nen toestaan dat seizoensarbeiders tijdelijk worden gehuisvest in pan den waarop de bestemming woon- doeleinden (en dus feitelijk voor behouden aan een huishouden) rust. Een voorwaarde is dat er maxi maal vier arbeidsmigranten in een woning mogen zitten. Uitzendbu reaus NL Jobs en De Jager Detache ring vinden dat te strak, maar vol gens B en W is er te weinig draag vlak bij omwonenden als er bij voorbeeld acht of tien mensen in een huis zitten. Op bedrijven die niet voor 16 de cember melden waar zij buiten landse werknemers hebben onder gebracht, wordt het nieuwe beleid van toepassing. Dat is aanmerke lijk strenger. Zo moet er onder meer minimaal 250 meter zitten tussen twee panden waar arbeids migranten zijn ondergebracht. www.hogazon.nl Hogazon dé specialist in kozijnen en zonwering! Een nieuw team metmeerdan 50jaarervaring! (GRATIS MONTAGE) is onderdeet van Rogeko Groep BV Schouwersweg 100 f 4451 HT Heinkenszand T 0113 - 56 40 04 F 0113 - 56 30 09 info@hogazon.nl Si www.hogazon.nl sornfy. VELUX mill iiiiiiiiwi iiiiMBiHiiiiimn I MERKEN O.A. Riverdale/ Riviera Maison Lifestyle Collection MERKEN O.A. Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor River Woods L'Argentina GANT Napapijri New Zealand Auckland UGG Vanguard Markt 73, Middelburg Langstraat 11-13, Zoutelande elke zondag geopend VLISSINGEN - De bewoners van een huis in de Vlissingse Meidoorn laan zijn woensdagnacht onge deerd gebleven bij een keuken brand, maar hun kat heeft het niet overleefd. Het dier had te veel rook ingeademd en is overleden. De brand ontstond kort na mid dernacht. Er waren toen twee mensen in huis. Zij konden op tijd en ongedeerd buiten komen. Wel zijn ze uit voorzorg onderzocht door ambulancepersoneel. De kat kon echter niet buiten komen. Volgens de brandweer is de brand ontstaan in de keuken. Het vuur was snel geblust. De melding kwam binnen om 00.23 uur. Een half uur later was de brand uit. Daardoor bleef de rest van het huis gespaard. Wel was er veel rookontwikkeling. De brandweer heeft ventilatoren ingezet om de rook weg te krijgen. Ook zijn me tingen gedaan om te controleren of er niet te veel koolmonoxide was verspreid. Volgens de brand weer is er sprake van ernstige brandschade in de keuken en flin ke rookschade in de rest van het huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63