Coronel beschreef de armoede <Ar 18 k Middelburger (18) hangt maanden cel boven het hoofd voor steekpartij tijdens de kermis Aanhangwagen huren? Zeeland De Mortiere Winkeldievegge heeft wel geld voor boete Vrouw gewond bij aanrijding Sport en spel Winterfestijn vrijdag 27 november 2009 W I aanhangwagens Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl écht persoonlijk! Auto- en schadebedrijf www.demortiere.nl ,sp Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl GOES Een 26-jarige vrouw uit Vlissingen is woensdagmiddag in de V&D in Goes betrapt op het stelen van kin derkleding ter waarde van ruim 200 euro. Maar waarschijnlijk stal ze de kleren niet omdat ze er het geld niet voor had om ze te kopen. Nadat de vrouw was betrapt en was overgedragen aan de politie, kreeg ze een boete van 350 euro. De vrouw betaalde dat meteen. Ze kreeg vervolgens ook nog wel een winkelverbod. AAGTEKERKE Bij een aanrijding tussen twee per sonenauto's in Aagtekerke is gister middag een vrouw gewond ge raakt. Het ongeval vond plaats op de Pre- laatweg omstreeks 13.10 uur. De gewonde vrouw is met nek- klachten en hoofdpijn per ambu lance overgebracht naar het zieken huis. MIDDELBURG Middelburg in Beweging houdt op dinsdag 22 december het Sport en Spel Winterfestijn in de Kruitmo- len. De jeugd kan op deze dag vrij bow len, rijden op gekke fietsen, mee doen aan het fietsspel van Holland Sport (bekend van tv), deelnemen aan sportieve clinics en nog veel meer. Het Sport en Spel Winterfestijn duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Ieder een tussen de 4 en 16 jaar is wel kom. Kinderen onder de 7 jaar on der (volwassen) begeleiding. De kosten 2,50 euro per deelnemer. De Eigenhaardstraat in Middelburg, eind 19e eeuw op initiatief van onder anderen Floor Wibaut (toen directeur van houthandel Alberts in Middelburg en later wethouder van Amsterdam) gebouwd voor arbeiders. foto Ruben Oreel door Emile Caion MIDDELBURG - Een achttienjarige Middelburger heeft enorme spijt dat hij in augustus een knipmes meenam naar de plaatselijke ker mis. Hij vond dat Middelburg on veilig was geworden en voor de ze kerheid had hij daarom het - legale - wapen bij zich "gestoken. Die Middelburger zit nu al 111 da gen in voorlopige hechtenis en de kans dat hij nog vele maanden moet zitten, is niet ondenkbaar. Of ficier van justitie W. Smeenk eiste gisteren namelijk een celstraf van 24 maanden waarvan 6 voorwaar delijk tegen hem. Tijdens de kermis gebruikte de Middelburger name lijk dat mes. Hij stak een plaatsge noot in zijn buik nadat de twee ru zie kregen en vechtend over de grond rolden. Op het moment dat hij zich zeer bedreigd voelde door de grotere tegenstander, gebruikte hij het wapen. Volgens Smeenk scheelde het maar millimeters of de Middelburger had zijn tegenstander dodelijk ver wond. Ze zei tegen hem dat wa pens dragen gewoon misplaatst stoer gedrag is en dat Middelburg een van de veiligste stadjes van Ne derland is. Er is volgens haar dan ook geen enkele reden te verzin nen om messen of andere wapens te dragen. Ze hield hem ook voor dat het dragen van wapens leidt tot het gebruik ervan. Een advies van de reclassering om de jongeman te veroordelen tot elektronisch toezicht, verwierp ze. Volgens haar zou dat een te lichte straf zijn. Het steken met het mes komt volgens haar neer op een po ging tot doodslag en zoiets ver dient, aldus Smeenk, een forse straf Raadsman E. Smit pleitte voor vrij spraak omdat er volgens hem spra ke was van noodweer. Hij voerde aan dat het slachtoffer zeer intimi derend optrad tegen de Middelbur ger. Hij zou ook als eerste geweld hebben gebruikt. Zijn cliënt kon, al dus Smit, niet weglopen omdat zijn tegenstander hem vast had en ze al snel over de Markt rolden van -de botsauto's richting een andere attractie. Tijdens de worsteling liep zijn cliënt een klaplong op en kon hij amper nog adem halen. Smit vertelde dat de Middelburger vrees de voor zijn leven en daarom het mes had gebruikt. „Hij was gerech tigd om op dat moment het wapen te gebruiken." De raadsman verze kerde de rechtbank dat zijn cliënt de tegenstander alleen in zijn been wilde steken om uit zijn zeer drei gende greep los te komen. Uitspraak 9 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60