cultuur 127 Duo met 'onsterfelijke combinatie' agenda Museum zoekt in Zeeland naar kunst Egmond Mededelingen van het waterschap vrijdag 27 november 2009 door Ali Pankow Mozart had een voorlief de voor klarinet en aria's. „Door de sober heid van deze combi natie komt alles haarscherp naar voren, waardoor de perceptie van het publiek groter is, althans vol gens onze ervaringen", zegt klari nettist saxofonist Stephan Ver- meersch. Samen met sopraan Franchise van Hecke treedt hij zon dagmiddag als Duo Phoenix op in de Nederlandse hervormde kerk in Sint-Anna ter Muiden. Het duo komt op uitnodiging van de plaatselijke kunstkring, die het publiek graag iets bijzonders biedt. „De klarinet werd volop bespeeld tijdens de Weense School en werd toen reeds beschouwd als het blaasinstrument dat het dichtst bij de stem ligt. De saxofoon als neef van de klarinet mengt ook heel goed maar is delicater voor de ba lans", licht Vermeersch toe. Volgens hem is de combinatie van sopraan met klarinet dermate veel zijdig dat deze onuitputtelijk, zo niet 'onsterfelijk' genoemd kan worden. „Vandaar ook de keuze voor de naam van ons duo. Phoe nix is de mythische vogel die zich zelf als het ware vernieuwt door na zelfontbranding uit de as te her rijzen en dus onsterfelijk is." Vermeersch is geen onbekende in deze regio. Hij is als docent klarinet/saxofoon verbonden aan Meer agendanieuws en complete filmagenda op de website van deze krant. OP PAD VRIJDAG 27 NOVEMBER Bruinisse Driedaagse Winterfair bij Magnolia bloem&huis. Van 9.30 tot 21.30 uur. Heinkenszand Winterfair met optredens van diverse ko ren, winter- en modeshow, bezoek Sinter klaas en diverse demonstraties Bloemisterij Wisse, Zwake, hele dag Middelburg Prof dr A.A. Clement van de Rroselvet Academy houdt een lezing: 'De Neder landse School van Felix Mendelssohn Bar- tholdy'. Aula Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur Voordracht prof.dr. J. Grasman van de Universiteit Wageningen over het 'Dros- te-effect' in de natuur. Aula Zeeuwse Bi bliotheek, 20.00 uur. DJ Poulus laat de beste rockhits van af gelopen decennia horen tijdens een rock- night. Café 't Schuttershof, deuren open: 23.00 uur. Oosterland Workshop mobiel bellen voor senioren in De Saele. Van 13.30 tot 15.30 uur. PODIUM VRIJDAG 27 NOVEMBER Bergen op Zoom Kiev Modern Ballet brengt dansvoorstel ling Carmen.tv De Maagd, 19.00 uur Goes Willem Vermandere, muziekprogram ma: 'Altijd iemands vader, altijd iemands kind'. Theater de Mythe, 20.00 uur. Leny Breederveld speelt het absurdisti sche toneelstuk Happy Days van Samuel Beckett. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg *The Armed Man (a Mass for Peace van Karl Jenkins 'uitgevoerd door vocaal en- bergen - Voor een nieuwe exposi tie in 2010 speurt Museum Kranen- burgh in Bergen (Noord-Holland) vooral in Zeeland naar kunstwer ken van leden van de Egmondse School. Het gaat om werk van de kunstenaars George Hitchcock, Ga rf Melchers, Thamina Groeneveld, Fokko Tadama, Florence Upton, Heinrich Heimes, J.J. Shannon, P.A. Gildemeester, Mej. E. Hassel- man, Alice Blair Ring, Hans Her mann, Walter MacEwen, Letta Cra- po Smith en Karl Anderson. Het museum vermoedt dat een verza melaar uit Egmond is verhuisd naar Zeeland en hier een groot aantal werken heeft verkocht. www.museumkranenburgh.nl de Zeeuwse Muziekschool. Zijn samenwerking met Van Hecke dateert van hun beider be trokkenheid bij het Ebony-klari- nettenkwartet. „Dit kwartet is niet meer, maar Frangoise en ik zijn doorgegaan. Met het kleine reper toire dat we toen, eind 2006, had den, konden we direct gaan deel nemen aan internationale festivals semble Cantare uit Goes en TY het Zeeuws Kamerorkest o.l.v. dirigent Léon Bours. Met solisten: sopraan Saskia Gerrit sen, alt Joke Wolters, tenor Hans Erbrink, bas Donald Bentvelsen, muezzin Akam Hoessein. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. De Zeeuwse band Capital Sentimental presenteert haar debuutalbum.Tijdens de afterparty speelt de Amerikaanse band Tweak Bird. De Spot, zaal open: 21.00 uur DJ Poulus laat de beste rockhits horen tijdens een rocknight. Café 't Schuttershof, deuren open: 23uur. Nieuw- en St. Joosland De Engelse singer-songwriter Kirsty Mc- Gee treedt op met muzikant Mat Martin. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg De voorstelling LOS van Nathalie Baart- man in het Ledeltheater in Oostburg is afgelast. Een nieuwe datum is nog niet bekend. Terneuzen Toneelgroep Terneuzen brengt 'Festen', naar de Deense film uit 1998, geregis seerd door Thomas Vinterberg. Porgy Bess, 20.00 uur Concert gitarist Harry Sacksioni Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Carolien Borgers presenteert de muzika le cabaretvoorstelling 'Snars'. Arsenaaltheater, 20.15 uur De Zeeuwse Komedie voert 'Nu even wel' van Maria Goos op. Theater Vestzak99, 20.15 uur Pop Aan Zee: Optreden Lavalu en Gert Bettens (uit België) plus Vota Fonzie. Funk, pop, rock en jazz. De Piek, 21 uur. Westkapelle Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst (OKK) Westkapelle presenteert haar jaarlijkse uitvoering. Met zangeres Marjorie-Gracia den Hoedt. Verenigings gebouw Westkapelle Herrijst, 20.00 uur Wilhelminadorp Fools circle staat op het podium. Het Loze Vissertje, 21.00 uur in Italië, Oekraïne en Litouwen", vertelt Vermeersch. Dat repertoire is inmiddels flink uitgebreid. Het bestaat uit composities uit de 20ste en 21ste eeuw van veel onbe kenden maar ook van enkele groot heden als Donatoni, Birtwistle en Pousseur. De stijlen lopen uiteen: laatromantiek, impressionisme, ex pressionisme, tweede Weense BART BEVEELT AAN School, minimalisme, avant-garde, improvisatie, electronics. Verder is het Duo Phoenix voortdurend op zoek naar composities voor hun specifieke combinatie. Inmiddels kunnen de twee musici ook bogen op een aantal speciaal voor hen ge- STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl componeerde werken. Zondag 29 nov., NH-kerk Sint- Anna ter Muiden, 15.00 uur. Bart Gabriëlse beveelt deze week in zijn videoblog het nieuwe album van Crappydog aan: www.pzc.nl/cultuur Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie Informatieavond fietspad Kwistenburg en Aardebolleweg Op dinsdag 1 december organiseert waterschap Zeeuwse Eilanden een informatieavond over een nieuw fietspad Kwistenburg en aanpassing van de Aardebolle weg bij Wolphaartsdijk. De gemeente Goes en het waterschap zijn beide bestuurlijk vertegenwoordigd op deze avond. De avond begint om 19.30 uur in het dorpshuis 'De Griffioen', Oostkerkestraat 24 in Wolphaartsdijk en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Lozingsvergunning voor het lozen van bemalingswater voor de aanleg van een fietstunnel onder de Van 't Hoffweg ten noorden van Middelburg Op 23 november 2009 is een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van bemalingswater, afkomstig van de aanleg van een fietstunnel onder de Van 't Hoffweg t.b.v. de aanleg van de N57 ten noorden van Middelburg. Het besluit ligt vanaf 30 november 2009 tot en met 18 januari 2010 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; - bij de informatiewinkel van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur; Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg «- Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info©wze.nl www.wze.nl Sopraan Franqoise van Hecke en klarinettist/saxofonist Stephan Vermeersch bieden als het duo Phoenix een op merkelijke combinatie en een uiteenlopend repertoire uit de 20ste en 21ste eeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51