41 binnenland 'Medisch onderzoek op kind ruimer' 'Juist herkénd Camiel Eurlings schadevrij door debat heffing km Man opgepakt na bedreiging school Onderzoek naar weghalen borden Moeder vondeling Lilly aangehouden Jongens niet verdacht van doden Dirk ZIEKTES Roep om versoepeling strenge wet In 2010 gratis internet in de trein peter van straaten Particulieren raken opgeslagen spullen kwijt door brand Jazzpianiste Pia Beek (84) overleden OVERVALLEN Winkel mag klant met regenkap den haag - Minister Camiel Eur lings van Verkeer kwam gister avond met het mes tussen de tan den naar de Tweede Kamer. Woe dend was hij over de 'spookbeel den' die WD, PW, SP en De Tele graaf consequent over zijn plan voor de kilometerheffing neerzet ten. Beelden dat de overheid "spionage- kastjes in auto's bouwt en de hard werkende forenzen de dupe zijn. De automobilist moet zijn plan ver trouwen, hield hij gisteren de Ka mer voor, anders komt de kilome terheffing er niet. „Ik begrijp dat er groot wantrouwen is", aldus Eur lings. „Maar eerlijkheid is voor mij een breekpunt. Als dat principe niet klopt, trek ik de stekker eruit." Na afloop van het debat liep Eur lings schadevrij de Kamer uit. Coali tiepartijen PvdA, Christenunie en zijn CDA steunen de heffing. ZWOLLE Een man uit Apeldoorn is gisteren aangehouden na een ernstige be dreiging die eerder op de dag was binnengekomen bij he.t Deltion College in Zwolle. De politie onder zoekt in hoeverre de man bij de zaak betrokken is. Rond en op de campus van het college gelden ver scherpte veiligheidsmaatregelen. Over de aard van de bedreiging wil de politie verder niets kwijt. DEN HAAG Minister Camiel Eurlings van Ver keer heeft gisteren onderzoek be loofd naar het idee om verkeersbor den weg te halen voor de verkeers veiligheid, zoals eerder gebeurde in Oudelande. Volgens het CDA blijkt dat weggebruikers beter uitkijken als ze meer eigen verantwoordelijk heid hebben. UTRECHT De moeder van de vondeling Lilly is woensdagmiddag aanhouden. Dit heeft de politie 'gisteren be kendgemaakt. De baby werd 13 sep tember gevonden bij het Diakones- senhuis in Utrecht. De naam van de baby stond op een briefje. Bij de politie kwamen meerdere tips bin nen over de zaak. Naar aanleiding daarvan is een 23-jarige vrouw uit Utrecht aangehouden. URK De twee jongste verdachten van de Urker moordzaak worden niet meer verdacht van betrokkenheid bij het doden van Dirk Post (14). Justitie onderzoekt nog of de twaalf- en dertienjarigen het mis drijf hadden kunnen voorkomen en of ze nalatig waren. Ze zitten niet langer vast. vrijdag 27 november 2009 den haag - De mogelijkheden voor medisch-wetenschappelijk onderzoek op kinderen moeten worden verruimd. De huidige wet is te streng, waardoor belangrijk onderzoek naar behandelingen van ernstige kinderziektes of de juiste dosering van medicijnen vaak moet worden afgewezen. Dat staat in het advies van de com missie-Doek aan staatssecretaris van Volksgezondheid Jet Bussema- ker. Volgens de commissie komen de ontwikkeling van de kinderge neeskunde en goede zorg voor zie ke kinderen in gevaar. „Zeventig procent van de medicijnen die hier aan kinderen worden gegeven is nu niet geregistreerd, omdat de wet onderzoek tegenhoudt", zegt commissievoorzitter |aap Doek, emeritus-hoogleraar Jeugd- en Fa milierecht. „Voor pasgeborenen op de intensive care is dit zelfs "90 pro cent. Kinderartsen moeten op ba sis van hun ervaring de dosering bepalen." Kinderen lopen hier door het risico op over- of onder dosering. Bussemaker regeerde positief op het advies. In vergelijking met an dere landen is Nederland opval lend terughoudend. Dit komt doordat hier als harde eis geldt dat bij onderzoeken de risico's ver waarloosbaar moeten zijn en de belasting voor het kind minimaal. Omdat er bij een onderzoek altijd enig risico is vallen in de praktijk bijna alle onderzoeken af Het ver baast de commissie dat de omstan digheden waarin een kind -ver keert in de huidige wet geen rol spelen. den haag - Het heeft even ge duurd, maar vanaf volgend jaar gaan toch echt de eerste treinen rij den waarin reizigers gratis kunnen internetten. Verkeersminister Camiel Eurlings trekt daarvoor ruim 16 miljoen eu ro uit, 1 miljoen meer dan de Twee de Kamer eerder had afgedwon gen. Het grootste deel van de subsi die, 15 miljoen, gaat naar de Neder landse Spoorwegen. Vervoersbe drijf Arriva krijgt de resterende r,i miljoen, zo meldde Eurlings giste ren. Volgend jaar rijden de eerste treinen met draadloze internetver binding, in 2012 zijn alle treinen van Arriva en alle intercity's van de NS ermee uitgerust, aldus de minister. NS heeft een driejarig contract gesloten met T-Mobile om samen internet in de trein te verzorgen. De intercitytreinen krij gen ook een tv-scherm met actue le reisinformatie. Nomad Digital verzorgt de IT-infrastructuur. AMSTERDAM - Een loods van de fir ma City Box op een bedrijventerrein in Amsterdam-Noord is gisteren ge heel uitgebrand. In het gebouw hu ren negenhonderd particulieren een opslagruimte. Al hun spullen moe ten als verloren worden beschouwd. Om 16.15 uur gaf de brandweer het sein brand meester. De brand ging TORREMOLINOS - Pia Beck is giste ren in haar huis in Torremolinos overleden. Dat heeft pianist/zanger Eddy Doorenbos bevestigd. Doorenbos en Beek speelden sinds de jaren veertig samen. Volgens goede vriendin Margot Collee overleed de zangeres aan hartfalen en wordt ze maandag in Spanje gecremeerd. Beck is 84 jaar geworden. De Nederlandse pianiste maakte met haar pianomuziek furore in de Verenigde Staten. Beck was ook een graag geziene gast op het North Sea Jazz Festival. In 2003 beëindigde ze haar muzikale car rière na 63 jaar. De pianovirtuoos woonde al sinds 1965 in Spanje. Ondernemers kunnen klan ten die een capuchon dra gen uit hun winkel weren. Minister Guusje ter Horst wil op die manier de kans op een overval beperken. Vanwege de gure wind draagt Milan Weekhout (21) vandaag een capu chon. Dat hij daardoor in winkels geweigerd mag worden, vindt hij 'achterlijk'. Op een bord je of sticker op de gevel kunnen winkeliers kledingvoorschriften plaatsen, dus ook een capuchon verbod. Klanten die zich daar niet aan houden, mogen uit de winkel geweerd worden. Dit was al mogelijk, maar minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) heeft dit gisteren nog maals bevestigd in reactie op een voorstel van CDA-Kamerlid Coskun Cörüz. Hij wil het aan tal winkelovervallen aanpakken. En met een capuchon kunnen overvallers hun identiteit verber gen voor beveiligingscamera's, meent Cörüz. Als iemand dan ook nog een zonnebril draagt, zoals Week- TD£ ouur. Hou CBKt PcV-trT At ET RxhXT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4