Enquête over brede school 21 Joseph en Ida al 70 jaar eikaars steun en toeverlaat Dijkgraaf Mangnus wees Babijn de deur UIT Ervaren trio aan kop van nieuwe lijst VIA li OX*J J VOORKEUR Ouders kiezen voor één sterke samenwerkingsschool in Biervliet Visserijmuseum brengt gasten het water op GIMBRERE MODE BOBBE MODE 'De Piraat' Driedaagse show van kleindierenvereniging Expositie Sjaak de Wit in Passerelle stadhuis Kunstenaars tonen werk in Grote Kerk Sint van Walsoorden naar In den d'Waes Cursus 'Eetproblemen de baas worden' vrijdag 27 november 2009 door Frank van Cooten BIERVLIET - Ouders en toekomstige ouders in Biervliet krijgen volgen de week een enquête in de bus om aan te geven hoe zij denken over de meest gewenste vorm van de brede school. De voorkeur lijkt uit te gaan naar één kwalitatief sterke en grote sa menwerkingsschool, bleek woens dagavond tijdens een informatie avond in het dorpshuis. Met be hulp van stemkastjes konden de dertig aanwezigen, onder wie een groot aantal ouders, hun voorkeur aangeven. „Dit is een belangrijke uitspraak en een belangrijk peilmo- ment voor de beide schoolbestu ren", zei Jan Ennik van de school begeleidingsdienst RPCZ. In de brede school aan de Braak manlaan, de bouw begint mogelijk in 2011, is onder meer onderdak voorzien voor de basisscholen De Maatjes (openbaar), De Komme (katholiek), kinderopvang en een gezamenlijke gymzaal. Aan de ouders werd onder meer de vraag voorgelegd of er twee aparte scho len moesten blijven. De Komme heeft 65 leerlingen in vier groe pen, De Maatjes telt 67 leerlingen, ook in vier groepen. Met het krimpscenario in het achterhoofd hebben beide scholen in 2020 rond de twaalf kinderen ingele verd zodat delevensvatbaarheid op het spel staat. De ouders kiezen daarom voor één kwalitatief sterke samenwer kingsschool van 120 leerlingen. De Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland is zo'n samenwerkings school waar zowel kinderen van protestant christelijke huize als kin deren van 'openbare' signatuur sa- HULST - Zeventig jaar geleden fiets te Joseph Ferket uit Nieuw Namen het hele eind naar Philippine, waar zijn liefje Ida van de Voorde woonde. Hij trotseerde voor haar door weer en wind de kasseien, want hij zag haar zo graag. Nu, ze ventig jaar getrouwd, een platina stel, ziet hij zijn Ida (97) nog net zo graag. En fietsen doet Joseph (99) ook nog steeds. Niet meer naar Philippine, maar nog wel elke dag naar de winkel. „Want ik ga dat hele end toch niet lopen?" Ida lacht:„Humor en gevatte antwoor den zijn echt wat voor mijn man." Joseph is lichamelijk en geestelijk bijzonder vitaal, Ida doet het lek ker rustig aan. Tot aan het pen sioen was Joseph akkerbouwer en Ida boerin en had ze de zorg over hun acht kinderen; vier jongens, vier meisjes. Het paar woont nu drie jaar in de Blaauwe Hoeve. „We kunnen terugkijken op een mooi leven", zegt Ida. „Ieder in ons gezin staat altijd voor elkaar klaar." Burgemeester Mulder en wethouder Dobbelaer kwamen het paar feliciteren. Ook koningin Beatrix stuurde haar felicitaties. BRESKENS - Het Visserijmuseum Breskens houdt op woensdag 30 december een excursie op de Wes- terschelde. Een gids vertelt op de boot over zeehonden, er is uitleg over het werk van rederij Multra ship en (onder voorbehoud) een demonstratie van KNRM-redders. Erna is er een rondleiding door het museum. De dag duurt van 10 uur tot 26.30 uur. Kaarten kosten 14 euro. Reserveren is verplicht en kan via 0117 381888 of per mail: visserijmuseum@hotmail.com. MIDDELBURG Zeventig jaar gelukkig getrouwd, een platina huwelijk blijft een bijzonderheid. foto Mark Neelemans door Frank van Cooten V L I S S I N G E N www.gimbreremode.com TERNEUZEN - Waarnemend dijk graaf Luc Mangnus van water schap Zeeuws-Vlaanderen heeft bestuurslid Francois Babijn van de Onafhankelijke Waterschapspartij de deur gewezen bij een bijeen komst met grondeigenaren van de Hoofdplaatpolder. Babijn neemt dit hoog op en dient tijdens de algemene vergadering van het waterschap op 3 december een motie in om leden van de alge mene vergadering ongelimiteerd toegang te geven tot vergaderin gen en bijeenkomsten die door het waterschap worden georgani seerd. „Ik wil te allen tijde in de gelegen heid worden gesteld mijn kennis te vergroten om weloverwogen be sluiten te kunnen nemen. De heer Mangnus bood mij deze gelegen heid niet zodat ik nu met deze mo tie kom", zegt Babijn. Mangnus begrijpt de commotie niet. „Het ging om een besloten bijeenkomst waar individuele be langen van bewoners van de Hoofdplaatpolder aan de orde kwa men. Wij proberen met deze men sen de geconstateerde waterover last op te lossen. Als daar leden van het algemeen bestuur bij zijn, is de kans groot dat zo'n bijeen komst in de politieke sfeer wordt getrokken. Bewoners zijn daar niet mee gediend," Babijn zei gisteren zeer nieuwsgie rig te zijn geweest naar de bewus te bijeenkomst, omdat er volgens het dagelijks bestuur geen proble men zijn met de afwatering van de Zeeuws-Vlaamse polders. „De ze vergadering toonde dus aan dat er wel degelijk problemen zijn. Daar wilde ik het fijne van we ten." Mangnus: „Dat onze afwate ring in orde is, wil niet zeggen dat er geen problemen zijn. We ne men niet voor niets nieuwe peilbe- sluiten. Ik kan echt niet iets achter houden wat er niet is. Daarnaast komt een verslag van de bewuste bijeenkomst." - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle men onderwijs volgen. Directeur Frans Veijgen spreekt liever van een ontmoetingsschool, een school waar leerkrachten, leerlin gen en ouders van verschillende le vensbeschouwelijke achtergrond samenwerken. In christelijke en al gemene vormingslessen wordt de eigen identiteit bewaakt. In de af sluitende weekviering (Keek op de Week) vertellen kinderen eikaars ervaringen. Veijgen ziet kansen voor Biervliet. „Met brede steun van ouders is er een gouden toekomst voor een sa menwerkingsschool in Biervliet." OOSTBURG - Het bestuur van fusie partij Nieuw Gemeentebelang zet voor de raadsverkiezingen in de ge meente Sluis politieke nieuwko mers op de plaatsen vier en vijf Het gaat om Mare Rijk uit Schoon- dijke en Eugene Paridaen uit Sint Kruis. Nieuw Gemeentebelang komt voort uit een fusie van Ge meentebelangen, Liberaal Sluis en Nieuw West, de voorganger van Helder Zeeuws. Eerder al werd be kend dat de fractievoorzitters van die partijen op de plaatsen één tot en met drie komen te staan: Oud-wethouder Adri Rosendaal uit Zuidzande trekt de kar, vóór William Gijsel (Eede) en Christian van de Vijver (Sint Anna ter Mui den). Huidig Gemeentebelan gen-raadslid Bram Basting (Ret- ranchement) bezet de zesde plaats. De leden van de partij stel len de definitieve lijst op 7 decem ber vast. AXEL Kleindierenvereniging Ter Verbete ring houdt vanaf vanavond tot en met zondag een grote show in de manege aan de Boslaan in Axel. Er zijn 400 kleindieren; diverse konij nenrassen, cavia's, grote en dwerg hoenders en sierduiven. Ze wor den vooraf gekeurd. De expositie is vandaag open van 19.30 tot 22 uur, morgen van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. TERNEUZEN In de Passerelle van het gemeente huis in Terneuzen is tot en met de eerste week van januari werk te zien van Sjaak de Wit. Zijn schilde rijen en grafiek kenmerken zich door logisch samenhangende com posities. Sjaak de Wit woont sinds vorig jaar in Hoek. De kunstenaar laat zich in zijn werk inspireren door zijn omgeving. De Passerelle is toegankelijk tijdens de openings uren van het gemeentehuis. TERNEUZEN De hele maand december is in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneuzen een expositie te zien van Jopie Minnaard uit Heinkens- zand en Timo Almgren uit Loke ren. Minnaard toont aquarellen, ge mengde technieken, acryl- en olie verven. Strandimpressies en polder landschappen zijn vaak in haar werk te vinden. In het werk van de in Finland geboren Almgren domi neren mooie en gevoelige natuur impressies. KLOOSTERZANDE Sinterklaas komt morgen om 12.00 uur aan in de haven van Walsoor den. Daarna gaat hij - voorafgegaan door de harmonie - naar woonzorg centrum Antonius in Kloosterzan- de, waar kinderen van groep 1 tot en met 4 van de basisschool hem om 14.00 uur welkom heten. Aan sluitend bezoekt de goedheiligman café In den d'Waes op de Groenen dijk. Daar viert hij vanaf 15.30 uur feest met de kinderen van groep 5 tot en met 8. TERNEUZEN Op korte termijn wil Indigo Preven tie in Zeeuws-Vlaanderen starten met een cursus 'Eetproblemen de baas worden'. De cursus is bedoeld voor mensen van 15 jaar en ouder, die zich zorgen maken over hun eetgedrag of die een beginnende eetstoornis hebben. De kosten wor den vergoed door de zorgverzeke raar. Er is een verwijsbrief van de huisarts nodig. Informatie en aan melden via 0118-625113 of e-mail preventie@indigozeeland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47