181 zeeland Crisis levert Terneuzen 2,5 miljoen euro op Biomassacentrale in De Mannenbroeders te gast op lazy Sunday Cursist leert eigen kledingstijl kennen Barokmuziek tijdens koffieconcert belfort almanak Bachvereniging begint tournee in Sint Baafs Amnesty verzamelt handtekeningen Plannen Smeedtoren voor iedereen te zien Juiste moment Veel wisselingen in de top van CDA Hulst bij de verkiezingen vrijdag 27 november 2009 De grondstof voor de biomassacentrale bestaat uit 100.000 ton sloop- en snoeihout per jaar, op weekdagen aangevoerd door zeventien vrachtwagens door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen houdt aan de economische ai- sis meer dan 2,5 miljoen euro over. Dat bedrag is het verwachte voor delig resultaat van grondtransac- ties in de wijk Othene-zuid met projectontwikkelaar AM Zeeland. In verband met de crisis heeft AM de gemeente gevraagd om ruim 20 hectare grond tijdelijk terug te ko pen. Hierdoor verbetert de balans positie en is het voor AM mogelijk bestaande voorraden en nieuwe concepten te financieren. „Voor Othene-zuid kan daarmee de voortgang en de kwaliteit van de ontwikkeling worden gewaar borgd", schrijven B en W aan de gemeenteraad. De gemeente be taalt voor de grond, waar nog meer dan 500 woningen kunnen RETRANCHEMENT De Zeeuws-Vlaamse folkband De Mannenbroeders treedt zondag op in strandpaviljoen De Zeemeeuw op het strand bij Retranchement. De groep komt naar De Zeemeeuw op uitnodiging van Stichting Wak kere Winters, die tot maart in het paviljoen elke laatste zondag van de maand een 'Lazy Sunday After noon' houdt. Het concert begint om 15.00 uur. Toegang is gratis. OOSTBURG De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt komende maandagen een tweedaagse cursus Stijl in gebouw Den Hoekzak in Oostburg. Deelne mers leren bepalen welke stijl op het gebied van kleding bij hen past. De bijeenkomsten beginnen om 13.30 uur en duren tot 16.30 uur. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven via 0118-634800 of e-mail zeeland@volksuniversiteit.nl. SLUIS Stichting Raadskelder houdt zondagochtend een koffieconcert in de raadszaal van het belfort in Sluis. Te gast is Amici della Musica. De groep speelt barokmuziek en wordt begeleid door een tenor. Het koffieconcert is het laatste in een serie van negen sinds januari dit jaar. Het optreden begint om 11.00 uur. Zowel de entree als de koffie in de pauze is gratis. worden gebouwd, een bedrag van gemiddeld 40 euro per vierkante meter: een totale koopsom van bijna acht miljoen euro. Het is de bedoeling dat AM de grond vanaf 2011 gespreid over vijf jaar weer terugkoopt van de ge meente. De aankoopprijs wordt jaarlijks verhoogd met 5 procent en bij afname moet AM nog eens extra 5 euro per vierkante meter betalen. Daarnaast vraagt de ge meente ook nog een 'beheersver goeding'. Met plussen en minnen leidt dat voor de gemeente tot een minimaal voordeel van ruim 2,5 miljoen euro. Volgens B en W kan de gemeente zich geen buil vallen. In het meest ongunstige geval, als AM toch in de problemen komt, heeft de ge meente grond in bezit gekregen te gen de helft van de marktwaarde. AARDENBURG De Nederlandse Bachvereniging be gint zaterdag 12 december de jaar lijkse reeks nationale kerstconcer ten in de Sint Baafskerk in Aarden burg. Een ensemble van twintig musici speelt vanaf 14.00 uur. Het concert is voor stichting Cultureel Aardenburg de afsluiting van het jubileumjaar '1050 jaar Sint Baafs'. Kaarten a 30 euro verkrijgbaar via de website www.bachcomite.nl. HULST Amnesty International grijpt 10 de cember de Dag van de Rechten van de Mens aan om aandacht te vesti gen op mensenrechtenschendin gen als gevolg van oliewinning in Nigeria. Amnesty zamelt handteke ningen in bij het Reynaertcollege, vrijdagmorgen 11 december bij de C1000 Hulst en 's avonds op het Midwinterfeest in de Wereldwin kel. Zie ook www.amnesty.nl. SLUIS De gemeente Sluis gaat door met het aangepaste plan voor De Smeedtoren in Sluis. Bouwbedrijf De Delta wilde op de voormalige plaats van sporthal De Vliete 44 ap partementen bouwen, maar zet door de crisis en na protest van om wonenden nu in op de bouw van een wijkje met 42 huizen. De plan nen liggen tot 7 januari ter inzage op het gemeentehuis in Oostburg. Tip? redactie@pzc.nl Het klonk allemaal heel weldoor dacht in de aankondiging. Een po- werpointdemonstratie, uitleg van een deskundige, schema's en een handboek kwamen er aan te pas. En een plechtige ondertekening van een samenwerkingsverband tot besluit. De pr-medewerker van de samenwer kende partners had er echt alles aan gedaan om het journaille ter wille te zijn. Plaats, tijd, geschatte duur van de bijeenkomst, echt alles stond erin. Zelfs het moment waarop de foto graaf het beste in actie kon komen werd genoemd. De medische profes sionals kozen de woorden geheel in lijn met hun professie. De onderteke ning, dat was toch wel hét persmo ment. Tja, daar weet je als verloskun dige natuurlijk alles van.... Zo komt de biomassacentrale op de hoek van de provinciale weg en de Absdaalseweg in Hulst er uit te zien. Alle activiteiten in de centrale vinden inpandig plaats. door Harold de Puysseleijr HULST - Adri Totté uit Sint Jan steen voert de kandidatenlijst van het CDA bij de gemeenteraadsver kiezingen in Hulst aan. Hij is sinds 1998 gemeenteraadslid voor die partij. Frattievoorzitter Denis Steijaert zet zijn activiteiten in de gemeen tepolitiek op een lager pitje. Hij neemt genoegen met de positie van lijstduwer. Steijaert wil zich volledig concentreren op zijn werk bij het waterschap, waar hij deel uitmaakt van het dagelijks be stuur. Piet van de Kerkhove uit Hulst staat nummer twee op de CDA-lijst, gevolgd door Carry Nijs- kens-De Maat (Kloosterzande) en Jos van Eek (Sint lansteen). Raadslid Jules Vereecken uit Clin- ge ontbreekt op de lijst. Volgens se cretaris Paul Nijskens van het CDA Hulst trok Vereecken zich te rug uit onvrede over de zesde plaats die hem op de ontwerp-lijst was toebedeeld. Vereecken zelf wil daar niet op in gaan. „Het CDA heeft zo'n sterke lijst dat ze mijn steun op dit mo ment niet nodig hebben", zegt hij. „Ik voorspel dat ze met zes zetels in de nieuwe raad komen." Ver eecken blijft lid van het CDA en sluit zich niet aan bij een andere politieke partij. Het CDA bezet mo menteel vier zetels in de gemeente raad van Hulst en mikt er volgens Nijskens op na de verkiezingen met één zetel meer in de raad te rug te keren. IN ZEELAND 1. Kandidaten Lijst Cees Freeke (LCF) 2. Sint en Pieten in molen IJzendijke 3. Woonschool in CZ-kantoor EN VERDER Vandaag nieuwe stelling op de PZC-si- te Zeeuws-Vlaanderen: 'bomenkap in Zeeuws-Vlaanderen is te massaal' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44