PZCI 17 'Zonder bomen wordt het heel saai' ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 23 KAALSLAG Staatsbosbeheer laat 1200 oude populieren kappen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen Check de insert in dit dagblad! Graauwse Poort weer geopend voor verkeer 'Prijsverschil gronden in Sluis is te groot' Gemeente huldigt ook Dichterlijk talent uit gehandicapte sporters de regio gezocht Vrijdag 27 november 2009 Biomassacentrale in Hulst goed voor economie en milieu Vrijwilligers verven de kerk van Stoppeldijk Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf lamswaarde - Staatsbosbeheer laat tot half maart 1200 populieren kappen bij Lamswaarde, Klooster- zande, Ossenisse, Walsoorden en Hengstdijk. Ze vormen een gevaar voor weggebruikers. Essen en po pulieren komen ervoor terug. 'Zon de van die oude bomen', reageren de meeste omwonenden. David Otjes van de Boudeloodijk bij Lamswaarde is uitgesproken te genstander van de bomenkap. „Takuitval kan geen reden zijn. Als je hier woont, weet je dat er bij storm takken uit die bomen val len. Er zitten zoveel vogels in. Kap pen is doodzonde." Zijn buurman - 'liever geen naam in de krant' - denkt er heel anders over. Onderhoud is volgens hem niet mogeljk. „Ze staan te ver van de weg en zijn te hoog. Boeren hebben er ook last van. De eerste twintig, dertig meter van hun ak kers leveren door schaduwwerking nauwelijks iets op. Iedereen vindt de populieren schitterend, maar niemand ruimt na een storm de takken op." De buurman van Otjes lijkt alleen te staan, leren telefoontjes met om wonenden van andere dijken. „Ik heb geen last van die bomen", meldt Sigrid de Waal van de Hengstdijkse Keiweg bij Vogel waarde. „Heel jammer dat ze weg gaan", reageert Bianca Thielen van de Kruisdorpsedijk bij Kloosterzan- de. „Zonder die bomen wordt het hier wel heel saai." Jos Kint, op zichter bij Staatsbosbeheer Zeeuws-Vlaanderen, heeft het zelf ook over een 'flinke kaalslag'. „Maar die bomen zijn ruim veer tig jaar oud en kaprijp. We plan ten jonge populieren en essen te rug. Tien jaar geleden hebben we hier al eens veel populieren ge kapt. Wat we ervoor hebben terug gezet, zijn alweer aardige boom pjes geworden." De stammen gaan naar Marokko voor de fabricage van fruitkistjes. Kint: „Populieren hout is ideaal, want reuk- en smaakloos." Het kappen van populieren is de zer dagen 'populair' in Zeeuws- Vlaanderen. Het waterschap haalt er 279 weg bij Westdorpe, de pro vincie laat er 250 vellen langs de oude veerweg bij Breskens. „In de oorlog zijn veel bomen gesneu veld", vertelt Eric van Geetsum van de provincie. „Vervolgens zijn er massaal snelgroeiers als populie ren geplant. Nu moeten die weer even massaal weg." Eerste resultaten van bomenkap langs de oude veerweg bij Breskens. foto Mark Neelemans TOTAL LIQUIDATIE -70% TAPIJTEN DJAMSHID Stationsstraat 51 9190 Kemzeke België Tel.: 0032-3-789 36 00 Dagelijks open van 11.00-18.00 uur Woensdag gesloten OOK OP ZONDAG OPEN HULST Verkeer van en naar de binnenstad van Hulst kan weer via de Graauw se Poort rijden. De stadspoort, een van de slechts drie invalswegen naar de omwalde binnenstad, moest woensdag in allerijl worden afgesloten omdat er een ernstig de fect in de riolering werd geconsta teerd. Twee rioleringsbuizen slo ten niet meer op elkaar aan. Het eu vel is nu verholpen door een nieu we kolk aan te leggen. De omlei ding is niet meer van kracht. OOSTBURG 9 Grond die burgers van de gemeen te Sluis kunnen kopen, is tot drie keer zo duur als grond dat het wa terschap in hetzelfde gebied ver koopt, heeft raadslid William Gij- sel tot zijn ergernis geconstateerd. De fractievoorzitter van Gemeente belangen vindt dat niet eerlijk. Hij heeft het gemeente- en water schapsbestuur opgeroepen om de tafel te gaan, teneinde de verkoop prijzen beter op elkaar af te stem men. HULST TERNEUZEN Voor de Sportverkiezingen 2010 gaat de gemeente Hulst een nieu we categorie invoeren voor spor ters met een handicap. Tegenover deze uitbreiding van de huldiging staat wel dat Hulst aankomend jaar alleen nog sporters wil huldigen die uitblinken in sporten die zijn aangesloten bij NOCNSF. Hulst wil met de verenigingen die hierdoor afvallen, afspraken maken voor de huldiging van de kampioenen bij de sportclub zelf. De Bibliotheek Zeeuws-Vlaande ren en 'Aan Z' houden samen een gedichtenwedstrijd met als thema 'Over de Grens'. Iedereen kan maxi maal twee gedichten insturen. Die staan vanaf 24 december op beide websites en iedereen kan dan stem men. Donderdag 28 januari is er in de bibliotheek in Terneuzen een bloemlezing. Gedichten kunnen tot en met 21 december worden in gestuurd per post of rechtstreeks via de websites.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43