Tijden Cuy Roux herleven bij provincieclubje Auxerre Elke keuken van Jan van Sundert is altlid aan te passen aan uw wensen! sport 31 ^undert Grant nieuwe trainer van Portsmouth Flitsende start Ierland op WK golf Contador bevestigt langer verblijf Astana Arrestaties in China door gokschandaal Romario nog één keer kampioen Murray moeizaam langs Verdasco vrijdag 27 november 2009 LONDEN Avram Grant is de nieuwe trainer van Portsmouth. De voormalige coach van Chelsea en de nationale ploeg van Israël is de opvolger van Paul Hart, die wegens de slechte re sultaten van de Engelse voetbal club is ontslagen. Grant zit zater dag tijdens de competitiewedstrijd tegen Manchetser United voor het eerst op de bank bij Portsmouth. MISSION HILLS Het Ierse team is het wereldkampi oenschap golf in het China flitsend begonnen. Rory Mcllroy en Grae me McDowell leverden gezamen lijk een scorekaart in van 58 slagen, veertien onder par. Dat was bijna een record. De Ieren leiden op de banen van Misson Hills voor Argen tinië. Japanse is derde, Zweden vierde. MADRID Alberto Contador heeft bevestigd ook volgend jaar uit te komen voor Astana. De Kazachstaanse wieler ploeg had een dag eerder toestem ming gekregen van de internationa le wielrenunie UCI ook in 2010 in de ProTour uit te komen. Daarmee weet Contador zeker dat hij met zijn ploeg kan deelnemen aan alle grote wielerkoersen. mmmmmmmmmmsmMmmmmmsmmm PEKING De Chinese politie heeft zestien verdachten aangehouden. De arres tanten zouden voetbalduels in de Chinese competitie hebben beïn vloed. Onder de verdachten bevin den zich vier voormalige profspe lers en een trainer. Interpol ver dacht vorig jaar 1300 personen van betrokkenheid bij gokschandelen in het Chinese clubvoetbal. RIO DE JANEIRO Romario heeft nog eenmaal zijn rentree op het voetbalveld ge maakt. De voormalige topspits van PSV en Barcelona speelde 22 minu ten mee in de kampioenswedstrijd van America FC tegen Artsul (2-0). De 43-jarige Romario is als tech nisch directeur werkzaam bij Ame rica, dat kampioen werd van de Braziliaanse tweede divisie. LONDEN De Britse tennisser Andy Murray heeft bij de ATP World Tour Finals in Londen gewonnen van de Span jaard Fernando Verdasco. De zege kwam moeizaam tot stand: 6-4 6-7 (4)7-6(3). Murray, op jacht naar zijn zevende titel van het seizoen, pakte bij 4-4 in de eerste set de enige break in de partij. door Wilko Voordouw den HAAG/auxerre - Dertien wed strijden, 26 punten, vijftien doel punten vóór en tien tegen. Met die cijfers reist AJ Auxerre morgen vanuit het landelijke Bourgondië af naar het 140 kilometer verder ge legen Parijs voor de ontmoeting met Paris Saint-Germain. Klein duimpje tegen Goliath. Alleen staat Kleinduimpje momenteel eer ste in de Ligue 1 en vinden de Pa- rijzenaars zich terug op plaats der tien. Auxerre doet het ook beter dan Girondins Bordeaux en Olym- pique Lyonnais, twee clubs die al zeker zijn van overwintering in de Champions League. Auxerre - dat de laatste zeven wed strijden op rij won - heeft de afge lopen twee jaar in de Ligue 1 geen potten kunnen breken. Tot drie maal toe was er géén Europees voetbal, iets waar de ploeg onder leiding van clubicoon Guy Roux ja renlang een abonnement op had. Auxerre schakelde Europese gro ten, zoals bijvoorbeeld Ajax, uit. De naam van Auxerre is nauw ver bonden aan die van Roux, de man die de club maar liefst 44 jaar leid de en die in 2005 voor het laatst op de bank zat. Roux bracht de club uit de stad met minder dan 40.000 inwoners in die tijd van de derde divisie naar de top van de Li- mmmMmMmMmMEumueKBm&mmMHBm Guy Roux gue 1. In 1996 werd AJ Auxerre landskampioen. De club werd en wordt geroemd om de jeugdoplei ding: zo werden Eric Cantona, Lau rent Blanc, Djibril Cissé, Alain Go- ma, Basile Boli, Philippe Mexès en Teemu Tainio door Roux gekneed tot voetbalsterren. Frank Verlaat verdedigde tussen 1992 en 1995 de kleuren van de club. Hij was vol lof over kampioenenmaker Roux. Ook nu Roux nog slechts op af stand bij de club is betrokken, is Auxerre een geducht opleidingsin stituut waar men het 'doe maar ge woon, dan doe je al gek genoeg' tot levensfilosofie heeft verheven. Het stadion draagt niet de naam van één of andere hoofdsponsor, maar van l'Abbé Deschamps, de geestelijke die in 1905 de club op richtte. De ambitie van de club is sinds 1980 - het jaar dat de club voor het eerst in de Ligue 1 ope reerde - 'le maintien', niet degrade ren. Het werd tot de late jaren ne gentig een lopende grap in Franse voetbalpraatprogramma's waar ma giër Roux een geliefde gast was. De huidige coach Jean Fernandez brak afgelopen weekeinde, toen uit in Monaco met 2-0 werd ge wonnen, voor het eerst met die te geltjeswijsheid. „We praten nu over iets anders dan niet degrade ren." Maar ook hij bleek een adept van het adagium met beide benen op de grond. „We hebben een ploeg die in de top-10 kan eindi gen." Verdediger Cédric Hengbart heeft een verklaring voor de huidi ge succesreeks: „We hebben sim pelweg heel veel lol met elkaar." Fernandez weer: „We winnen van topclubs. Het succes lacht ons toe." Zo zeer, dat Paris Saint-Ger- main, vroeger een tegenstander in de grote stad waar de 'boertjes van buut'n' uit Auxerre met knikken de knieën aantraden, nu gezien wordt als een 'gewone, modale te genstander'. „We kunnen de con-, currentie aan met iedere tegenstan der", aldus Hengbart. mmmmmm&j&mmmimmwmmmsmmmm Meer dan 150 keukenopstellingen die elk op zich weer aan te passen zijn aan uw wensen! - Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, Di t/m Do 9.30-17.30 uur Vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) Za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl g-~°9 Jan-van Gewoon goed in keukens, badkamers voorbeeld 2 Keukeneiland met kaderdeur In de kleur vanille, voorzien van vaatwasser, koelkast, inductie kookplaat, RVS schouwkap en com- bimagnetron. Tevens voorzien van kunststof werkblad, spoelbak, kraan en verlichting. Leverbaar in verschillende kleuren, met andere handgrepen of ander blad kleur (zonder meerprijs) voorbeeld 1 it in deze opstellingsvorm voorbeeld 3 Dit front in deze opstellingsvorm f tloékkeuken met kaderdeur in de kleur vanille (in meerdere kleuren zonder meerprijs leverbaar). Deze keuken is voorzien van: Vaativasser, combi magnetron, koelkast, kookplaat en schouwkap allen van Siemens). Tevens voorzien van, brede laden, apothekerskast, hoekcaroucelkast, spotverlichting e?i kunststof werkblad. Deze keuken is aan te passen aan uw afmetingen l Afmeting: 510x270 cm Dit front in deze opstellingsvorm Keuken met kaderdeur in de kleui vanille, voorzien van vaatwasser, koel kast, 5-pits gaskookplaat, RVS schouwkap en combimagnetron. Tevens voorzien van kunststof werkblad, spoelbak, kraan en verlichting. Leverbaai in verschillende kleuren, met andere handgrepen of andere bladkleur (zonder meerprijs) ENKELE PLUSPUNTEN deskundig advies GRATIS inmeten eigen montage dienst alles aan te passen aan uw keukenwensen, élke opstelling is mogelijk 5 jaar garantie wij vragen geen aanbetaling Z/'e/(g> Vraag onze adviseur naar de speciale keukenactie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39