301 sport Snelle Schweertman komt toch te laat Gas geven, autorijders! Nadal beleeft dit jaar weinig plezier in Londen Dopingnetwerk opgerold DUTCH OPEN Koudekerkse squasher verliest in eerste ronde van slimmere Engelsman vrijdag 27 november 2009 door Roeland van Vliet rotterdam - Piëdro Schweertman zat gisteravond niet eens stuk na zijn ogenschijnlijk uitputtende par tij tegen de Engelsman Tom Ri chards. Dat de 26-jarige Koudeker kenaar zijn duel in de eerste ronde van de Dutch Open met 3-1 had verloren, lag dan ook niet aan zijn conditie. „Piëdro is één van de fit ste en snelste jongens in de top van de wereldranglijst", zei Arthur Smit, zijn trainer en coach. „Maar hij is toch nog niet rap genoeg bij de ballen om dit soort jongens te kunnen verslaan. Hij anticipeert namelijk slecht." Smit maakte geen grapje, hij was bloedserieus. Hij vindt dat Sch weertman nog moet leren de tac tiek van zijn tegenstander enkele honderdsten van een seconde eer der door te hebben. „Nu begint Piëdro pas te rennen als de ander geslagen heeft. Goed, door zijn fit heid haalt hij de bal dan nog wel, maar hij heeft niet meer de tijd om er iets moois mee doen. Op de beslissende momenten kan hij dan niet een bal mooi wegleggen." Schweertman sloot zich aan bij die analyse. „Ie zag het met name in de eerste twee games", zei de Walchenaar, die daarin met 11-4 en 11-5 verloor. „Ik sloeg te makke lijke ballen. Ik was net niet scherp genoeg en dat wordt door zo'n jon gen afgestraft. Dan wordt meteen het niveauverschil tussen de top - hij staat 31e op de wereldranglijst - en de subtop - ik sta 130e - bloot gelegd." Dat hij het niveau van de absolute wereldtop wel kan bijbenen, liet Schweertman in de derde game zien. Hij won die met 11-4. De Zeeuwse squasher maakte een aan tal fantastische punten, waarmee hij de vijftig toeschouwers in ver voering bracht. Hij haalde onmoge lijke ballen, kon de rally's daar door rekken en speelde de drie jaar jongere Brit op die manier ka pot. „Het liefst zou ik me alleen die game blijven herinneren", zei Schweertman. „Een half jaar gele den, toen ik voor het eerst tegen Richards speelde, verloor ik met 3-0 en waren de verschillen be hoorlijk groot. Nu heb ik laten zien dat het er wel in zit bij mij. Het was mijn eigen verdienste en dat is nu juist zo lekker." ïn de vierde game kwam Schweert man nog met 2-0 voor, maar ver der liet de Engelsman hem niet ko men. Hij maakte de partij af met 11-7. „De nederlaag was ingecalcu leerd", zei Schweertman, die met een wildcard het hoofdschema was binnen gekomen. „Het is be moedigend dat ik dit keer niet he lemaal van de baan geslagen ben." Wat ook goed nieuws is, is dat Sch weertman op de wereldranglijst De Engelsman Ton Richards wacht af wat Piëtro Schweertman (voorgrond) met de bal gaat doen. foto Rob Kamminga flink zal stijgen. De nummer drie van Nederland zal op 1 december mogelijk de top honderd binnen komen. „Ik ga ongeveer dertig plaatsen stijgen, is mijn inschat ting. Ik kom er dus net wel of net niet in. Maar één ding weet ik ze ker: ik kom hoger te staan dan de 111e plek, mijn hoogste plaats tot nu toe." De Walchenaar heeft die reuzenstap te danken aan een sterk optreden in Delft, waar hij af gelopen weekeinde de halve fina les haalde. „Ik was daar als achtste geplaatst, maar kwam bij de laat ste vier. Ik heb onder anderen de nummer twee van de plaatsings lijst verslagen. Dat levert me een heel 'zwikkie' punten op. En dan komen er nog punten bij van mijn deelname aan de Dutch Open." Wat vindt u van het autobedrijf waar u klant van bent? Wat stoort u? Waar bent u zeer tevreden over? Wordt u goed geholpen... wordt uw auto goed geholpen? den haag/londen - Voor Rafael Nadal begon 2009 goed met winst van de Australian Open. En het jaar kan, als Spanje volgend week einde de Daviscup wint, ook mooi eindigen. Maar tussendoor was het, door ernstige knieklachten, toch vooral doffe ellende. De Spanjaard is - nog voor de hal ve finales van de ATP World Tour Finals in Londen beginnen - al uit geschakeld voor het vervolg van het toernooi. En nu zit Novak Djo- kovic hem ook nog op de hielen. De inzet van hun onderlinge tref fen, vandaag, is helder. Wil Rafael Nadal aan het einde van dit jaar nog tweede op de ATP-ranking staan, dan is het wel prettig als hij vanmiddag van zijn Servische op ponent wint. Djokovic zit Nadal namelijk op de hielen en maakt zelfs kans Nadal te passeren. En dat terwijl de Spanjaard voor het evenement in Londen nog stie kem de hoop mocht koesteren dat hij 2009 als nummer één zou af sluiten. Dat nu is inmiddels uto pie. Nadal verloor in de O2 Arena van Robin Söderling én van Niko- laj Davidenko. Nadal, Wimble- don-winnaar van 2008, zal Lon den waarschijnlijk zo snel moge lijk willen verlaten. Dit jaar was er weinig plezier te beleven in de En gelse hoofdstad. Hij moest in juni Queen's laten schieten vanwege knieklachten, trainde nog wel op het Wimbledon-gras, maar ont dekte daar dat zijn knieën de klus niet konden klaren. En deze week verloor hij dus al twee keer op rij. autobedrijf.tevreden.nl onderzoekt de klanttevredenheid van autorijders. Ook die van u! Uw praktijkervaringen helpen andere autorijders goede autobedrijven te vinden of er klant te blijven. En het geeft autobedrijven reden om hun dienstverlening en kwaliteit te verbeteren, ledereen tevreden! Ga nu naar autobedrijf.tevreden.nl en geef uw oordeel. Het is gratis en gemakkelijk. Kies het autobedrijf, kies uw recente ervaring - APK, reparatie, onderhoudsbeurt, inruil, aankoop, oriëntatie - en beoordeel. Alle resultaten zijn inzichtelijk op autobedrijf.tevreden.nl. Geef even gas en ga naar de site. U helpt er duizenden autorijders en autobedrijven mee. autobedrijf.tevreden.nl wenen - De politie in Oostenrijk heeft een criminele organisatie ontmaskerd die wereldwijd do ping leverde aan sporters. Bij invallen in tientallen apparte menten en sportscholen in ver schillende oostnrijkse steden is niet minder dan twee ton aan ver boden producten gevonden. Vijf mensen zijn aangehouden. De politie kon jaren onderzoek naar verdacht mobiel telefoonver keer eindelijk afronden met een grootscheepse actie. De verboden middelen, zoals efe drine en testosteron, werden veel al gefabriceerd in China en Oost-Europa en daarna gesmok keld naar Oostenrijk. Van daaruit vonden de producten over de hele wereld hun weg naar klanten. Via internetbureaus in onder meer de Verenigde Arabische Emiraten en Bosnië vond de handel plaats. Deze week rolde de Spaanse poli tie nog een groot binnenlands do pingnetwerk op. Bij invallen werden daar elf men sen gearresteerd en eveneens grote hoeveelheden verboden prestatie- bevorderende middelen inbeslagge- nomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28