1 Zaklopers trekken al tien jaar Reimerswaal bereid tot coulance bij huisvesting arbeidsmigranten Aanhangwagen huren? 3iandÉH Racen voor onderzoek stofwisselingsziekten Grasveldje wordt kleurrijk beplant Concert Hallelujah en Wiliemijn in kerk Els Buitendijk speelt scènes uit Anna Boom Ons Genoegen brengt Afrika in De Mythe Naam moet weg vrijdag 27 november 2009 I aanhangwagens 'Olga en Piet de Haas hebben jaren in Nisse gewoond, 'De cliënten van zorgboerderij De Akkerwinde zitten daarom kiezen we nu voor hun weeshuis in Tanzania' nu 700 herinneringen voor ons te borduren' Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl GOES De familie Blankenstijn uit 's-Heer Arendskerke houdt zaterdag in sa menwerking met de Kiwanis een racefestijn op het terrein van Tissink/Bluekens aan de Verrijn Stuartweg in Goes. De opbrengst is voor onderzoek naar de zeldzame stofwisselingsziekte NKH. Cou reurs Tom Coronel, Ko Kasse en Ad- win Hoondert tonen onder de titel Flo4Kids hun kunsten op de baan. Het spektakel begint om 13.00 uur. De entree is vijf euro. ELLEWOUTSDIJK De wens van de dorpsraad Elle- woutsdijk wordt ingewilligd; het stukje gras op de hoek van de Lan- geviele en Grindweg wordt, als het weer meewerkt, nog dit jaar voor zien van beplanting. Er komt een li guster en nog een plant die zorgt voor wat meer kleur. Wethouder Vermue heeft afgelopen voorjaar nog viooltjes geplant op het stukje groen naar aanleiding van de wens van de dorpsraad. GOES Wiliemijn en het Urker mannen koor Hallelujah treden morgen, za terdag, op in de Grote Kerk in Goes. Harry Hamer begeleidt koor en zangeres op orgel en piano. De liederen op het programma staan in het teken van Advent. De op brengst van concert en collecte komt ten goede aan Hope Enterpri ses in Ethiopië. Het concert begint om 19.00 uur. THOLEN De vroegere NCRV-omroepster Els Buitendijk speelt morgen, zater dag, fragmenten uit het boek Anna Boom van Judith Koelemeijer. An na Boom stapte in 1942 op de trein naar Boedapest en begon daarmee een veelbewogen leven. De middag voorstelling in het gebouw van de NPB in Tholen begint om 15.00 uur, maar is ongeschikt voor jonge kinderen. GOES Het harmonieorkest en de percus siegroep van Ons Genoegen uit Ka- pelle brengen zondagmiddag 29 no vember een programma in De My the onder de naam The African Connection. Het concert wordt ge houden in het kader van het Goese Afrikajaar en meer dan 65 muzikan ten nemen het publiek mee op reis door het continent. Het concert be gint om 15.00 uur. Entree: 10 euro. De Grote Zakloop trok ook vorig jaar een recordaantal deelnemers. Voor dit jaar hebben zich al 500 lopers ingeschreven. Het zijn het landschap en de ongedwongen sfeer die steeds meer lopers trekken. foto André Otte DEN HAAG - Hyundai Motor Com pany wil dat Autobedrijf Van der Vliet Goes BV onmiddellijk het ge bruik van de merknaam staakt. In kort geding bij de Haagse recht bank eiste Hyundai donderdag dat het autobedrijf de merknaam van de gevel en website weghaalt op straffe van een dwangsom van 5000 euro per dag. Hyundai heeft twee jaar geleden de distributieovereenkomst met Van der Vliet opgezegd. Het be drijf zou niet meer voldoen aan de kwaliteitseisen, die Hyundai aan dealers en reparateurs stelt. Het be drijf heeft inmiddels een deel van de reclame met de merknaam weg gehaald, maar tegen de gevel prijkt nog steeds een blauwe band met de merknaam Hyundai en de web site werft nog steeds klanten voor het automerk. door Luc Oggel KRUININGEN - Bedrijven of particu lieren die in Reimerswaalse dor pen huisvesting bieden aan arbeid- migranten, hebben tot 16 decem ber de tijd dat officieel kenbaar te maken bij de gemeente. Die is dan bereid om eventueel een onthef fing te verlenen van het bestem mingsplan. De gemeente roept op om bestaan de situaties te melden, omdat bin nenkort de nieuwe beleidsregels ten aanzien van de huisvesting van arbeidsmigranten van kracht wordt. Daarin is vastgelegd dat B en W in bepaalde gevallen kun nen toestaan dat seizoensarbeiders tijdelijk worden gehuisvest in pan den waarop de bestemming woon- doeleinden rust (en dus feitelijk voorbehouden aan een huishou den). Een voorwaarde is dat er maximaal vier arbeidsmigranten in een woning mogen zitten. Uit zendbureaus NL Jobs en De Jager Detachering vinden dat te strak, maar volgens B en W is er te wei nig draagvlak bij omwonenden als er bijvoorbeeld 8 of 10 mensen in een huis zitten. Op bedrijven die niet voor 16 de cember melden waar zij buiten landse werknemers hebben onder gebracht, wordt het nieuwe beleid van toepassing. Dat is aanmerke lijk strenger. Zo moet er onder meer minimaal 250 meter zitten tussen twee panden waar arbeids migranten zijn ondergebracht. Wethouder Jaap Sinke hoopt dat de gemeente met de beleidsregel 'grip kan krijgen op de zaak'. De af gelopen jaren is de gemeente steeds geconfronteerd met nieuwe locaties waar arbeidsmigranten wa ren ondergebracht. Niet zelden was er sprake van overlastsituaties. Onder meer in Bath liep het de spuigaten uit. Dat probleem heeft zichzelf echter opgelost, omdat de huur van het betreffende pand per 31 december is opgezegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20