Zeelan Parkeerplaats lastig bereikbaar PZC 100% ZEKERHEID! GÉÉN AANBETALING! VERBOUWING OPRUIMING!!! Juiste moment Nu tot wel 70% korting. BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 RIOOLWERK Goes maakt het klanten van winkeliers aan Kolveniershof nog moeilijker Dierengekte 17 21 Drankelwinkel mag niet op bedrijfsterrein Nieuwe eigenaar hervormde kerk Helpende hand voor eigenaar twee huizen almanak Hogazon Bekijk ook onze nieuwe collectie (fff www.prontowonen.nl voor onze andere aanbiedingen Zakloop trekt al tien jaar iedere keer meer hardlopers naar Nisse Vrijdag 27 november 2009 door Frank Balkenende GOES - Het tijdelijke parkeerterrein aan de Goese Rommerswalestraat, bedoeld als alternatief voor Bleekveld/Kolveniershof waar de laatste hand wordt gelegd aan de bouw van een parkeergarage, is momenteel lastiger te bereiken. De route naar het parkeerterrein in Goes-West, de Schengestraat, ligt open omdat de riolering wordt verbeterd. De planning is ongeluk kig, want de parkeergarage gaat 18 december in bedrijf, zo heeft aan nemer BAM Woningbouw BV af gesproken met de gemeente. Had de gemeente zo vlak voor Sin terklaas niet even kunnen wach ten? Volgens wethouder Rinus Dieleman was dat niet mogelijk. Voor het Masterplan Goes-West is het noodzakelijk nu de riolering in de Schengestraat aan te pakken. Aan die straat worden binnenkort woningen gerenoveerd, maar daar voor dienen eerst de riolen bij de tijd te worden gebracht. „We kon den dat karwei niet uitstellen, want begin januari is de kans op vorst te groot. Dan loop je het risi co dat je de grond niet inkomt." Dieleman erkent dat de samen loop van omstandigheden ongeluk kig is. Er was immers aan winke liers een goed, bereikbaar alterna tief terrein toegezegd. Dat kwam er aan de Rommerswalestraat, op de kavel waar een nieuw gebouw van de Stichting Zuidwester komt. Ook is er een loopbrug over de west vest gelegd. Automobilisten kunnen nog wel via de Westsingel naar het parkeer terrein. De entree vanaf de Middel burgsestraat is wel smalletjes en enigszins onduidelijk voor men sen die er niet bekend zijn. Ook Goes-West uit levert weer een sla- lomrit op. Dieleman heeft echter nog geen klachten gehoord. Frans-Canadees fietst tegen olie-oorlog door Europa Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES World of Drinks, een keten in dran ken- en cadeauwinkels, mag zich niet vestigen op bedrijventerrein Klein Frankrijk in Goes. Volgens het college van burgemeester en wethouders past dergelijke detail handel niet op een bedrijventer rein. Bovendien is vestiging in strijd met het bestemmingsplan. Volgens wethouder Rinus Diele man hoort zo'n zaak thuis in het centrum of aan de rand ervan. De drankenhandel wil in de nieuwe Goese vestiging ook een proef- en kooklokaal inrichten. OVEZANDE De voormalige hervormde kerk aan de Hoofdstraat in Ovezande is verkocht. Barbara van Dijk uit Weert is de nieuwe eigenaar. Ze wil het in slechte staat verkerende gebouw restaureren en 'er iets moois van maken'. Zelf wil zij in het bijgebouw gaan wonen. Sinds 2003 zijn er geen diensten meer in het kerkje en verder gebeurt er ook weinig mee. De huidige eigenaar, Anne Sijbrand uit Kapelle, zei een jaar geleden al te overwegen om het gebouw af te stoten. GOES Goesenaren die met twee huizen zitten, waarvan er één moeilijk te verkopen is, kunnen een vergun ning krijgen om het lege huis voor maximaal twee jaar te verhuren. De vergunning valt onder de leeg- standwet, zodat de normale huur- bescherming niet geldt. Omdat ban ken ook akkoord gaan met een der gelijke wijze van verhuur, kan een vergunning helpen een moeilijke tijd te overbruggen. De vergunnin gen worden afgegeven door de af deling Stadsontwikkeling. Tip? redactie@pzc.nl Het klonk allemaal heel weldoor dacht in de aankondiging. Een Po- werpointdemonstratie, uitleg van een deskundige, schema's en een handboek kwamen eraan te pas. En een plechtige ondertekening van een samenwerkingsverband tot besluit. De PR-medewerker van de samen werkende partners had er echt alles aan gedaan om het journaille terwil- le te zijn. Plaats, tijd, geschatte duur van de bijeenkomst, echt alles stond erin. Zelfs het moment waarop de foto graaf het beste in actie kon komen werd genoemd. De medische professionals kozen de woorden geheel in lijn met hun pro fessie. De ondertekening, dat was toch wel hét persmoment. Tja, daar weet je als verloskundige natuurlijk alles van... GOES - Ze zijn allebei gek van dieren. Geen won der dus dat dieren een hoofdrol spelen in het werk van Els de Ruiter uit 's-Gravenpolder (foto) en Sien Beekmans uit Goes. De cliënten van het dagbestedingscentrum Galerie Atelier De Kaai in Goes exposeren tot 2 maart 2010 hun tekenin gen en schilderijen in het atelier aan de J. A. van der Goeskade. Het werk van beide dames is krachtig en kleurrijk. Gisteren werd hun tentoon stelling Dierengekte geopend. Idee was dat te doen met hulp van een blindengeleidehond, maar het beest durfde de trap niet op en bleef dus maar beneden. foto Willem Mieras ÊpM video op www.pzc.nl/bevelanden www.hogazon.nl Hogazon dé specialist in kozijnen en zonwering Een nieuw team met meer dan 50 jaar ervaring! Hogazon is onderdeel van Rogeko Groep BV Schouwersweg 100 B 4451 HT Heinkenszand B T 0113 - 56 40 04 B F 0113 - 56 30 09 info@hogazon.nl B www.hogazon.nl SunCinje sOmfy. VELUX Mortiereboulevard 16, Middelburg, T: 0118-41 45 04, E: info@prontomiddelburg.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19