f riem 13 brieven Baroque Masterpieces www.pzc.nl/webwinkel vrijdag 27 november 2009 I 8 S O Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Herindeling Heb ik dezer dagen uit een tweetal courantenberichten goed begrepen dat op termijn op Walcheren op nieuw een herindeling is te ver wachten en dan nota bene tot één burgerlijke gemeente. Hoe is het mogelijk dat Middelburg, Vlissin- gen en Goes dan ineens in die toe komstige Raad op een vruchtbare wijze kunnen samenwerken, im mers dat is de laatste jaren bepaald niet gebleken, om over de daaruit te ontstane ruzies maar niet te spre ken. Mocht dat zo zijn, dan kun nen Provinciale Staten ook worden opgeheven en dat is in ieder geval dan een aanzienlijke besparing op de overheidskosten, want instand houding daarvan heeft dan geen enkele zin meer. Ook voor Zeeuws-Vlaanderen gloort dan een zeer aanzienlijke kostenbesparing, omdat je er gevoeglijk van kunt uit gaan dat het hier dan ook één bur gerlijke gemeente wordt! In dat ver band is het wellicht wenselijk dat de gemeente Sluis die plannen goed tot zich laat doordringen, om dat dan de bouw van een nieuw ge meentehuis in Oostburg kan wor den voorkomen, wat van groot be lang is voor haar financiële positie. D. Doeze Jager Poolster 31, Oostburg Massaslachting De foto in de krant van 25-11 met als titel 'Nepal offert massaal die ren' laat niets aan de verbeelding over. Ik ben zeer ruimdenkend, ze ker naar andere culturele gebrui ken toe, maar dit gaat mij te ver. Het zinloos ombrengen van hon derdduizenden dieren als dank voor verkregen wensen, is een vorm van cultureel egocentrisme, en verdient daarom alleen al een te genbericht in de vorm van deze brief. Dit schrijven zal daar zeker geen verandering in brengen, meer misschien als bewustwording van het feit hoe wij omgaan met datge ne waar wij als rentmeesters mee om zouden moeten gaan. De foto is het tegendeel van de mist die op getrokken wordt rond de vleespro ductie in ons deel van de wereld. Een productieproces dat voor ve len bewust ver weg wordt gehou den maar dat ten koste gaat van miljoenen dieren die alles tegenko men, behalve weloverwogen rent meesterschap. Ik wens u nu al een bewuste kerstmaaltijd waarbij een en ander u nu wel duidelijk zal zijn. Cees Cosijn Burgemeester Geillstraat 21, Terneuzen WCT Als de WCT wordt aangelegd op de Kaloot, dan is natuurcompensa tie nodig. Hiertoe zullen enkele polders tussen Ritthem en Nw.- en St. Joosland worden ontpol- derd. Veel goede landbouwgrond zou dan verloren gaan, alsmede de bestaande natuur (flora en fauna) in dat ook landschappelijk waarde volle gebied. Dit zou eigenlijk op zijn beurt ook weer moeten wor den gecompenseerd. Maar waar en tegen welke kosten? Over de kos ten van de ontpoldering geeft het krantenbericht geen informatie: onteigening van grond en boerde rijen, afgraven oude dijken, aanleg nieuwe dijken (Deltahoogte), om leggen wegen, kabels en leidingen enzovoort. Bovendien zullen er jaarlijks beheers- en onderhouds kosten optreden. De WCT zal wel zeer winstgevend moeten zijn, wil len al deze kosten, alsmede die van de bouw en de exploitatie van de WCT zelf, rendabel zijn. Of zou het de bedoeling zijn dat de overhe den (de belastingbetalers dus) deze kosten voor hun rekening nemen? Hierover moet snel duidelijkheid komen. S. van der Zee Spanjaardstraat 46, Middelburg Mobiliteit Twee berichten over Zeeuws- Vlaamse mobiliteit (krant, 26 nov). Poppelaars wil alleen declarerende veelgebruikers tegemoetkomen, en wethouder van Schaick (Terneu zen), 65-plussers uit Walsoorden een gratis wandeling aanbieden in Cadzand met vijf uur bussen. Of wil van Schaick alleen een goedko pere verbinding tussen zijn achter ban in Axel en Terneuzen? Beide heren zouden, net als die twee Zeeuwse families, eens een maand alleen gebruik moeten ma ken van fiets en openbaar vervoer. Poppelaars fietsend via het dure voetveer naar Terneuzen, en van Schaick met de bus door Zeeland. Vanuit een positie waarbij elke tun- nelrit en regionaal bezoekje gede clareerd wordt, is het makkelijk oordelen. Inmiddels is elke Zeeuw indirect aandeelhouder van de Westerschel- detunnel. Misschien moet de Texel se regeling voor de aandeelhouders ook hier toegepast worden. En van Schaick bewijzen dat een enkeltje uiterst Oost naar uiterst West maxi maal anderhalf uur duurt. Lokale verkiezingsretoriek brengt geen op lossing, en hopelijk brengt straks dijkgraaf Poppelaars een socialer beleid. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Sinterklaas Met veel plezier lees ik de columns van Willem van Dam. Die van 26 november gaf herinneringen aan Sinterklazen in soms lichtelijk be schonken staat. Maar altijd met mij ter met kruis. Aan kruizen is nu eenmaal niet te ontkomen. Hoe gaan we de kruiswoordpuzzels noe men, de inlegkruisjes, Kracht naar kruis, ieder huisje heeft zijn kruis je, het kruispunt, het kruisverhoor, kruisverband. En het kruis in onze broeken. Zonder lijkt mij 's win ters een koude bedoening. Wie weet kunnen we binnenkort kie zen voor een broek met ster, ha mer en sikkel of halve maan. Dat geeft een nieuw soort onderbroe- kenlol. Maar blijf af van het kruis van Sinterklaas! Martha Blom Heernisseweg 43, Goes GdZU De heer Jansen vindt het stuk van Goseling over Gaza kwaadaardig, misleidend en leugenachtig. Als er nou één kwaadaardig, misleidend en leugenachtig stuk is, dan is het dat stuk van de heer lansen zelf wel. In de tv-serie 'De oorlog' van Rob Trip bleek dat men de joden vervolging toen niet heeft willen zien. Er zijn zoveel gelijkenissen met wat daarna met de Palestijnen is gebeurd en nog gebeurt. En wéér wil men het niet zien. De slachtoffers van toen zijn de daders van nu. Het conflict begon niet met de zelfmoordaanslagen van Ha rnas, maar met de voortgaande et nische zuivering die startte in 1947. Dat zijn aantoonbare feiten. Deze zijn opgeschreven door vooraan staande joods-Israelische historici zoals Ilan Pappe, Tom Segev, Avi Shlaim en Benny Morris. Maar op grond van een paar teksten, die men uit de bijbel licht, waar nog zoveel meer in staat, denkt men zich deze genocide te mogen ver oorloven. Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Gaza 2 Wederom toont Israël zijn ware ge zicht en laat het zien zich niets aan te trekken van de rest van de we reld. Palestijnen worden uit hun huizen gezet en die worden ge sloopt voor de nieuwbouw van 900 Joodse onderkomens in Oost-Jeruzalem. De VS zijn boos, want de vredesonderhandelingen worden belemmerd. Zou het niet eens tijd worden voor echte sanc ties? Israëlische sporters uitsluiten van Europese toernooien, bijvoor beeld de Champions League zou een beginnetje zijn. Het zal wel weer bij boos zijn blijven. Ben be nieuwd wat Verhagen nou weer als verdediging aanvoert voor het wangedrag van zijn Israëlische vrienden. J. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Ziekenhuis Het verwondert mij dat ik nergens een eenvoudig sommetje tegen kom over het ziekenhuis. Wat kost de grond en de bouw van een nieuw ziekenhuis in de Mortiere in Middelburg en wat kost renove ren en uitbreiden van Ziekenhuis Walcheren op bestaande Vlissingse grond, (parkeren onder de grond), waardoor uitbreiding mogelijk wordt. Dan wordt er geen kapitaal vernietigd van bijvoorbeeld het pas 5 jaar geleden gebouwde Radio Technoligsche Inistutuut. De laat ste optie lijkt mij toch voordeliger. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen pooi? ve KUrnnmsvwu&w 'out rw OHM# L m MMfc UMK X BON CD-BOX BAROQUE MASTERPIECES I Hierbij bestel ik(boxen) x 'Cd-box Baroque Masterpieces' a 39,95* I exclusief verzendkosten van €5.95. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 I werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0.45 p.gHet is helaas niet mogelijk uw bestelling I telefonisch of per mail door te geven. I VOORLETTERSVOORNAAM 1 NAAMOM OV ADRES l POSTCODEPLAATS TELEFOON I E-MAIL 1 GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. I BANK-/GIR0REKENING I HANDTEKENING 1 Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Cd-box Baroque Masterpieces'. Postbus 1090,5004 BB Tilburg. Oe PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de I Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www pzc nl treft u nadere informatie aan 60 cd-box! Dit collectors item bevat maar liefst 60 CD's vol meesterwer ken uit de baroktijd. Met composities van o.a. Bach, Vivaldi, Handel en Scarlatti. Prachtig uitgevoerd door gerenommeerde muzikanten, waaronder Julian Bream, Frans Brüggen, Anner Bylsma, Gustav Leonhardt en alleen de allerbeste orkesten. Geniet van bijna 65 uur klassieke topmuziek! Adviesprijs 79,95 Lezersprijs €39,95 exclusief 5,95 verzendkosten t WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13