81 buitenland effeweg.nl Israël wil Shalit dolgraag terug, UITGELICHT Wiesbaden Kijk op www.e/fe nveg nl of bel 0529 - 46 96 67 supervoordelige busreizen Berlijn99,- Praag99,- Parijs€109,- Londen v.a.€ 139,- Kopenhagenv.a.€ 149,- Oberhausen en Dortmund79,- Offenburg en Strasbourg119,- Brussel, Brugge en Antwerpen119,- Romantische Strasse134,- Bohemen en Praag€429,- Boedapest€429,- Inclusief: 3 dagen - Vertrek: 4, 11,18 december Hoogtepunten: Keulen met zes fascinerende kerstmarkten met mooi opgezette kerststallen, kerstconcerten en verschillende winkelmogelijkheden. Kerstmarkt Wiesbaden met sierkunstenaars, culinaire lekkernijen en een ijsbaan. Kerstmarkt Koblenz met livemuziek en ijsbeeldhouwwerk. 2 hotelovernachtingen, 2 maal ontbijtbuffet, 2 maal dinerbuffet, stadsrondrit en -wandeling" in Wiesbaden o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar^ Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- resenrermgskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd) Kijk voor meer informatie op www.effeweg.nl donderdag 26 november 2009 JEDDAH - Zeldzaam hevige regenval heeft de afgelopen dagen de organi satoren van de jaarlijkse moslimbe devaart naar Mekka hoofdpijn be zorgd. De organisatie zat al in haar maag met de dreiging van Mexicaan se griep, die gezien de miljoenen deelnemers voor een nachtmerrie scenario zou kunnen zorgen. Velen droegen een paraplu, sommigen een mondmasker. Menigeen kwam op weg naar het heiligdom vast te door onze correspondent Ad Bloemendaal tel aviv - De Israëlische dienst plichtige Gilad Shalit, al drie jaar gegijzeld door Harnas, ruilen tegen meer dan 1000 Palestijnse gevange nen. Of toch niet? „Wie er niets van weet, kan praten zoveel hij wil. Wie op de hoogte is, doet er beter aan zijn mond te houden", zei deze week een Israëlische mi nister. „Optimisme is geen onder deel van ons politieke woorden boek", zei een Palestijnse parle mentariër in Gaza. Slechts een handjevol mensen weet wat het overleg tussen Israël, Harnas en Egyptische en Duitse be middelaars echt behelst. Wel is het voor iedereen duidelijk dat er een kritieke fase is bereikt. Welke Palestijnen komen er vrij? Beide partijen zwijgen. Israël heeft zelfs de steun van de militaire cen sor ingeroepen. Uit veiligheidsover wegingen, zegt de regering. Uit po litieke overwegingen, menen te genstanders. Ze weten dat een een maal bereikt akkoord alsnog kan worden afgeblazen. Om de al drieënhalf jaar gevangen 'Fluwelen handschoenen uittrekken en ondraaglijke toestand creëren' gehouden Gilad Shalit heeft zich bijkans een cultus ontwikkeld. Overal in Israël hangt zijn portret. In een permanente tent bij de resi dentie van de premier houden acti visten het aantal dagen bij dat hij gevangen zit. Gilad is de verloren zoon geworden van alle Israëliërs. Want wie in dit land heeft er geen familie of vrienden in militaire dienst? Maar niet iedereen is be reid de prijs te betalen. De bewe ging van tegenstanders van de ruil hangt als los zand aan elkaar. Het verzet is het grootst in rechtse krin gen, bij organisaties van nabestaan den van terreurslachtoffers en bin nen de veiligheidsdiensten. Rami Igra was tot voor kort hoofd van de afdeling vermiste soldaten 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5,12, 19, 26 maart 4 dagen - Vertrek: 5, 12, 19, 26 maart jj^ 4 d; 2 dagen - Vertrek: 11 december 3 dagen - Vertrek: 11, 18 december 3 dagen - Vertrek: 4 december 3 dagen - Vertrek: 11 december 8 dagen - Vertrek: 22 december 8 dagen - Vertrek: 22 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8