361 sport Marleen Veldhuis (30) Seppe Smits mikt op Spe en in Vancouver SWIM CUP EINDHOVEN Zwemster verwacht in juni haar eerste kind, maar is niet van plan te stoppen. Ze richt zich op de Spelen van 2012 Nico Schoute stopt bij DFS Van Buuren trainer Tholense Boys donderdag 26 november 2009 Anthony Smits in actie op de lage schans van de skibaan in Terneuzen. foto Mark Neelemans door René van Stee TERNEUZEN - Deelname aan de winterspelen in het Russische So- tchi in 2014 was het oorspronkelij ke doel waar de Belgische broers Anthony en Seppe Smits naartoe werkten. De 18-jarige Seppe loopt echter voor op schema. De snow- boarder uit Westmalle maakt zelfs nog kans op een plek in de olympi sche equipe die volgend jaar naar het Canadese Vancouver afreist. Daartoe moet hij op 5 januari op het onderdeel halfpipe, letterlijk een halve pijp waarin de snow- boarders hun trucs doen, in de top twintig eindigen van een kwalifica tiewedstrijd in het Oostenrijkse Kreischberg. Het wordt spannend, want Seppe zit nog steeds in de lappenmand vanwege een knie blessure. „Ik hoop dat ik tegen die tijd volle dig ben hersteld. Gemakkelijk wordt het zeker niet, want de half pipe is nog niet echt mijn speciali teit. Toch is niks onmogelijk", ver telt hij in het restaurant van skihal Snowbase in Terneuzen. Samen- met zijn één jaar oudere broer Anthony was de jonge Belg daar gisteren onder meer in het kader van een promotiecampagne en te levisie-opnames. Op het onderdeel big air (spron gen maken vanaf een grote schans) steeg Seppe inmiddels let terlijk naar grote hoogten. Op het WK begin dit jaar in het Koreaan se Gangwon veroverde hij zilver. Op de halfpipe was er een 22e UIT BILJARTEN Driebanden, derde divisie. De Heerenstraat 2-'s Lands Welvaren 3 6-2: Bert de Ruiter-Syl- via Eckel 30-27, 67; Rinus Rijk-Wim Walraven 22-25, 51; Rob Jacobs-André Schouwenaar 25- 14, 46; Wim Zandee-Rinus Verbeek 20-6, 37. BRIDGE Damesparen competitie district Zeeland. A- lijn: 1. dms. v.d. Brink-v. Rijn 60,83%, 2. dms. Huisman-Labrujere 55,83%, 3. dms. v.d. Laan-v. Leeuwen 55,42%, 4. dms. Prosman-Staalman 52,50%, 5. dms. v.d. Hil-v.d.Vinne. B-lijn: 1. dms v .Loo-Timmerman, 2. dms v.d. Hey- den-Schillemans, 3. dms Terwisscha-v.d. Berg, 4. dms Bruynzeel-Dekker, 5. dms v. Boven-v.Es. C-lijn: 1. dms Banga-Mol, 2. dms de Ruy- ter-Sparreboom, 3. dms Sarneel-Stomp, 4. dms Pol-den Boer, 5. dms Meeuwissen-v.Om- bergen. Totaalstand na 3 zittingen. A-iijn: 1 dms v.d. Laan-v. Leeuwen, 2. dms v.d. Hil-v.d. Vinne, 3. dms v.d. Brink-v. Rijn. B-lijn: 1. dms Terwisscha-v.d.Berg, 3. dms Kemetmuller-Kr- omhoutv.d. Meer. C-lijn: 1. dms Pol-den Boer, 2. dms de Ruyter-Sparreboom, 3. dms v. Ga- len-v. Ombergen. SCHAATSEN Heerenveen. Skate-off. Mannen, eerste 500m: 1. Simon Kuipers 35,64 seconden, 2. Bos 35,91, 3. De Koning 35,92, 4. Nijenhuis door Rob de Bruyn plaats. Ook stond hij in het sei zoen 2008-2009 bij de big air al eens op het podium tijdens een wereldbekerwedstrijd in Stock holm (brons). „Jammer genoeg is de big air geen olympisch onderdeel. Alles draait daar om de halfpipe. Vandaar dat ik daar nu mijn volle aandacht op richt", verklaart Smits. Net als veel andere kinderen leerde hij eerst op jonge leeftijd skiën, waarna hij verslingerd raakte aan het snow- boarden. Gaandeweg werden de in- doorhallen verruild voor echte pis tes. Tegenwoordig reist Seppe voor zijn sport de hele wereld over. „Zo train ik 's zomers in Nieuw-Zee- land, omdat het daar dan winter is." Anthony was in principe het groot ste snowboardtalent in de familie Smits. Hij lag echter acht maan den stil vanwege een zware blessu re aan de knieschijf „Ik kom weer langzaam terug op niveau", zei de oudste van de gebroeders Smits. Hij demonstreerde zijn groeiende vorm met gewaagde capriolen op de lage schans van de skibaan in Terneuzen. Seppe keek noodge dwongen toe, ook al is hij zijn broer (voorlopig) voorbijgestreefd. Hij hoopt dat zijn olympische droom bewaarheid wordt. Gelet op zijn resultaten tot dusverre re kent hij nergens op. Lachend: „Meedoen is al reuze tof Ik gooi al les op 2014. Het streven is dan mee te doen om de medailles. En - natuurlijk dat mijn broer en ik na mens België meedoen aan de Spe len." 35,96, 5. Elgersman, Schipper 36,02, 7. Michel Mulder 36,06, 8. Poot 36,16. 1500m: 1. Si mon Kuipers 1.46,24, 2. Nuis 1.46,68, 3. Rem- co Olde Heuvel 1.47,17, 4. Kramer 1.47,55, 5. Blokhuijsen 1.47,84, 6. Nijenhuis 1.48,90, 7. Wennemars 1.49,05, 8. Verweij 1.51,16. Vrou wen, 1e 500m: 1. Van Riessen 39,07, 2. Bruin tjes 39,30, 3. Mayon Kuipers 39,93, 4. Van der Star 40,17, 5. Hilbrands 40,34, 6. Nijman 40,46, 7. Kranenborg 40,58. 1500m: 1. De Vries 1.58,67, 2. Leenstra 1.59,90, 3. Van Ries sen 2.00,03, 4. Voorhuis 2.00,24, 5. Van Deute- kom 2.01,90, 6. Bruintjes 2.05,09. SCHIETINGEN Baarland Soranus wip 1: 1e hoofdvogel G. v. Garsel (Soranus II), 2e hoofdvogel J. Repkes (Victoria), 1e zijvogel E. Maat (Zorgvlied), 2e zijvogel J. Kopmels (Victoria), 3e en 4e zijvogel C. Jeremiasse (Zorgvlied), 1e kal C. Riemens (Victoria), 2e kal J. de Jonge (Soranus II), 3e kal G. v. Garsel, 4e kal P. Ossewaarde (Doel naar Hoger), meeste kleine vogels F. Koens (Spes Nostra). Wip 2: 1 e hoofdvogel P. Repkes (Vic toria), 2e hoofdvogel J. de Jonge, 1 e zijvogel C. Jeremiasse, 2e zijvogel Sj. Raas (Victoria), 3e zij vogel P. Repkes, 4e J. Kopmels, 1e kal P. Osse waarde, 2e kal G. v. Garsel, meeste kleine vo gels C. Riemens, vliegende vogel M. Govers (Victoria), E. Maat. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl EINDHOVEN - Zwemster Marleen Veldhuis is zwanger. Ze hoopt in juni moeder te worden. Maar haar carrière is nog niet ten einde. Inte gendeel, Veldhuis denkt al aan ere metaal op de Olympische Spelen van 2012. Ze dacht na het wisselvallig verlo pen wereldkampioenschap in Ro me eens goed na over haar toe komst. Zwemster Marleen Veld huis (30) wist vrij snel wat ze wil de: moeder worden én prijzen pak ken op de Olympische Spelen van 2012 in Londen. Stap één is bijna gezet; Veldhuis is zwanger. De Twentse vertelde dat gisteren tijdens de persconferentie van de Swim Cup Eindhoven. Ze straalde aan alle kanten toen ze het nieuws wereldkundig maakte. Veldhuis is begin juni uitgerekend en komt dit seizoen niet meer in actie, ook niet komend weekeinde op de Swim Cup. „Ik heb pas dins dagavond besloten dat ik niet mee doe. Ik ben hartstikke fit en wilde in eerste instantie gewoon zwem men, maar het echte sprinten, toch mijn sterkste punt, is er nu al niet meer bij en dan heeft het wei nig zin," Veldhuis blijft wel gewoon door- trainen. „Juist zwemmen is iets wat goed kan voor zwangere vrou wen en ik heb natuurlijk ook een geweldige begeleidingsstaf ter be schikking." Veldhuis krijgt met haar zwangerschap wellicht dé uit daging waarnaar ze op zoek was. „Ik houd van hard trainen, van dis cipline. Maar ik ben ook een nieuwsgierig type en houd van va riatie," Daarom ging ze de afgelo pen jaren in trainingen al nieuwe dingen proberen, nam ze er vorig jaar de vlinderslag weer bij en heeft ze naast haar sport ook haar studie. „Nu komt er gewoon even een tussenjaar, waarin er echt ruimte is voor andere dingen. Ik wil nu ook gaan afstuderen." Ze hoopt dat het moederschap een stimulans zal zijn die haar straks in de zwembaden weer naar grote hoogte zal stuwen. Met de motivatie is nog altijd niks mis, verzekerde Veldhuis. „Dit is niet het einde van mijn carrière, ik heb absoluut nog de wil om prestaties te leveren en weet zeker dat ik da delijk tijdens de grote zwemwed- BURGH-HAAMSTEDE Nico Schoute vertrekt aan het eind van het seizoen als trainer van DFS. Dat hebben de oefenmeester en het bestuur van de club uit Burgh-Haamstede besloten. Schoute is bezig aan zijn tweede seizoen bij de zaterdag-derdeklas ser. Vorig jaar haalde de ploeg de nacompetitie en werd daarin uitge schakeld door Klundert. Momen teel staat DFS 5e. Ook Nico Kind, trainer van het tweede, is bezig aan zijn laatste seizoen. Hij zet een punt achter zijn lange loopbaan. No Marleen Veldhuis zwaner is stopt ze met wedstrijden, maar ze blijft wel train* strijden met kromme tenen voor de tv zit. Ik zie alles wat er de ko mende tijd op me afkomt als een grote uitdaging." Veldhuis hield nog een kleine slag om de arm („Je weet nooit hoe je als kersverse moeder tegen dingen aankijkt"), maar op het lichamelij ke vlak lijkt ze op voorhand geen reden te hebben om terughou dend te zijn over haar rentree. Voorbeelden van topsportende moeders zijn er inmiddels meer dan genoeg. Sterker nog, Fanny Blankers-Koen, Atje Keulen-Deels tra, Dara Torres en - recentelijk - Kim Clijsters hebben bewezen dat je ook na de geboorte van een kind absolute topprestaties kunt neerzetten. „Het kan je ook een extra reden geven om heel graag medailles te willen winnen", wist THOLEN Paul van Buuren is met onmiddel lijke ingang de nieuwe trainer van zaterdag-derdeklasser Tholense Boys. De Roosendaaler volgt de twee weken geleden opgestapte Jac- co Theunisse op. Van Buuren (50) heeft een overeen komst tot het eind van dit seizoen. Hij is geen onbekende voor de club. De Brabander was eerder trai ner van de Boys in de seizoenen 1997-1998 en 1998-1999. Ook was hij onder meer actief als trainer bij Rillandia. Veldhuis. Ze maakte deel uit van het kwartet van de 4x 10a meter, dat bij de Olympische Spelen van 2008 in Peking goud won. Op het zelfde onderdeel veroverde ze dit jaar goud op het WK. Veldhuis heeft meerdere individuele we reld- en Europese titels op de kor- tebaan in haar bezit. Haar trainer Jacco Verhaeren zit niet in zak en as. „We moeten kij ken hoe alles zich ontwikkelt. Mis schien kunnen we wat de sport be treft ons vizier richten op decem ber 2010. Dan zijn bijvoorbeeld de WK en EK kortebaan." Verhaeren zegt blij te zijn met beide beslissin gen van zijn atlete. „Ze kwam naar me toe om het te vertellen. Haar eerste zin was: Ik ben zwanger, haar tweede: Ik wil wel doorgaan. Ze klonk heel vastberaden." MEEST CELEZEN 1. Siereveld wèer welkom bij Hoek 2. Andre Maas gaat weg bij GPC 3. Siereveld krijgt toch kans op 100e STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78