nieuwe landgoederen zeeland 123 Grote belangstelling voor huizen in Nisse UIT ETEN MET KERST Knallend begin voor rotonde Treinconducteur krijgt klappen Meidenavond in dorpshuis Waarde Aquariumshow bij de Vuurneon WALCHEREN donderdag 26 november 2009 WWW.RESTAURANTJENUMMER7.NL B KRUININGEN - De politie heeft dins dagmiddag een agressieve treinpas- sagier aangehouden op de Stations weg in Kruiningen. De 37-jarige Fransman was rond 14.15 uur uit de trein gezet door een conducteur, omdat hij niet in het bezit was van een geldig ver voersbewijs. De 37-jarige begon hierop de conducteur te slaan. De man was in het bezit van 5,8 gram wiet, 3,1 gram hasj, 0,7 gram cocaï ne en 0,5 gram heroïne. De drugs zijn in beslag genomen. YERSEKE - De nieuwe rotonde Molendijk-Welleweg in Yerseke is net open, maar het is al misgegaan. Een automobilist ramde een paaltje. Dat is vervan gen, maar vervolgens weer opgeblazen met vuurwerk, meldt een moedelo ze wethouder Kees Knuit. Ondanks die 'randverschijnselen' is de rotonde, met name voor fietsers, een hele verbetering. foto Ronald den Dekker WAARDE In het dorpshuis in Waarde wordt morgenavond een ladies night ge houden voor Reimerswaalse mei den van 12 tot en met 25 jaar. Vanaf 19.00 uur zijn er sportieve work shops, zoals een clinic zumba, zelf verdediging en trampoline sprin gen met gymvereniging VZOS uit Yerseke. Ook zijn er veel leuke mei- dendingen, zoals een workshop nailart, visagie en hairstyling. Ook kunnen bezoekers leren hoe je lek kere non-alcoholische mixjes maakt. De entree is een euro. KAPELLE - Aquarium- en vijververe niging De Vuurneon in Kapelle houdt morgenavond een lezing en presentatie van de gehouden huis keuring onder leden. In het vereni gingslokaal aan de Bruelistraat is vanaf 20.00 uur te zien wat er bin nen de vereniging wordt gedaan. Keurmeester A. van Holstein geeft tekst en uitleg. Enorme keuze in onze showroom! Openingstijden: do, vrij 10.00 - 18.00 tiur za 10.00 - 17.00 uur Klarinetweg 2c 4337 RA Middelburg T. +31 (0) 118 - 67 49 55 www.ohcwalcheren.nl door Raymond de Frel NISSE - Het grootste deel van de in woners van Nisse juicht de uitbrei ding van hun dorp met twaalf wo ningen toe. Op een inspraakavond over het plan om volgend jaar vier starters- woningen, twee twee-on- der-een-kappers, twee hoekwonin gen en vier vrijstaande huizen aan de Van der Poest Clementstraat te bouwen klonk nagenoeg geen on vertogen woord. Tot 2 december kunnen bezwaarmakers zich nog tot de gemeente Borsele wenden. „Er is vooral veel waardering voor het behoud van groen. Zo wordt het omliggende gebied verkocht aan Natuurmonumenten", zegt wethouder Marga Vermue van de gemeente Borsele.v Volgens haar hebben zich al vijftig belangstellenden voor een nieuw bouwhuis in Nisse gemeld. Vooral de starterswoningen (maximaal 150.000 euro) zijn gewild. Die wor den samen met de hoekwoningen gebouwd in de vorm van een Zeeuwse boerenschuur. Ook de an dere huizen krijgen de stijl van een karakteristieke boerderij. Willem Adriaansens foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71