Onrustpolder is in trek voor 22 CDA vraagt Eurlings om actie over spoorbak Markt in Goes voor Afrika Vrouw gewond bij ongeval GROOTSCHALIG PLAN Landhuizen, appartementen, luxe hotel en kuuroord op 28 hectare Landgoederen Landgoed Onrustpolder Oudhollandse sfeer op winterfair Winbela Feest met boodschap voor jonge tieners donderdag 26 november 2009 den haag - Het CDA in de Twee de Kamer wil dat minister Camiel Eurlings (CDA, Verkeer en Water staat) snel een oplossing zoekt voor het dilemma rond de aanleg van een bovengrondse spoorbak door Goes. CDA Tweede-Kamerlid Jan Mast wijk riep gisteravond tijdens de be grotingsbehandeling van Verkeer en Waterstaat de minister op om samen met Prorail en regionale overheden opnieuw aan tafel te gaan zitten. „Het dossier hangt op een paar miljoen euro", zegt Mast wijk desgevraagd. „Het is te gek voor woorden, want het gaat ner gens over. De minister moet zor gen dat er extra geld op tafel komt." Goes, provincie, Rijk, havenschap Zeeland Seaports en ProRail heb ben 38,5 miljoen euro op tafel ge legd om de overlast van geluid en trillingen langs het spoor te beper ken. Goes wil geen geluidsscher men in de stad en zoekt een ande re oplossing. Een half verdiept spoor bleek te duur. Nu wordt in gezet op een bovengrondse beton nen bak. De gemeente onderzoekt een aantal varianten. De kosten be dragen naar schatting tussen de 40 en 50 miljoen euro. goes - De christelijke zendingsor ganisatie Woord Daad houdt za terdag een markt met stoffen, four nituren en handwerkartikelen in de Grote Kerk in Goes. Er worden ook resultaten van handwerken, woonaccessoires en fairtrade-arti- kelen verkocht. De opbrengst komt ten goede aan projecten van Woord 8c Daad in Afrika. ellewoutsdijk - Bij een ongeval op de kruising Zwinweg-Papot- weg in Ellewoutsdijk is dinsdag rond 17.00 uur een 25-jarige vrouw uit de gemeente Borsele gewond geraakt aan haar hoofd. Zij botste frontaal op een 69-jarige automobilist uit de gemeente Bor sele, die vanuit de Papotweg kwam en geen voorrang gaf De vrouw werd met hoofdletsel per ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht, maar mocht dezelf de avond weer naar huis. Op de Noord-Bevelandse ak kers kunnen wel twintig landgoederen een plek vin den, luidde een verkenning vijfjaar geleden. Nu dagen de contouren van landgoed nummer vier. door Claudia Sondervan Vanavond inWissenker- ke presenteren project ontwikkelaars René Faasse en Willem Be- sems hun landgoed plan Groote Duynen aan de ge meenteraad. Hun project in de On rustpolder, tussen de Veerse dam en de Pijlerdam, moet de overbuur man worden van het zojuist ge reedgekomen appartementencom plex 't Veerse Duin. De ontwikke laars ambiëren een grootschalig plan, op 28 hectare, met bosaan- plant, luxe hotel, kuuroord, land huizen en appartementen. Zij vra gen om de medewerking van het Noord-Bevelandse gemeentebe stuur. Dat heeft zijn standpunt nog niet bepaald. Een totaal ander plan, veel kleiner in schaal, is in ontwikkeling voor de zuidhoek van dezelfde Onrust polder. Het staat ook op de agenda van de raadsvergadering van avond, maar bij de 'stukken ter kennisname'. Het is nog niet toe aan besluitvorming, maar heeft in principe de gunst van het Noord-Bevelands college. Landgoed Onrustpolder wordt een landgoed dat niet verscholen gaat achter bossen. De acht hecta ren ten zuiden van Kamperland worden volgens het plan van archi tecten Rothuizen Van Doorn 't Hooft ingericht als natuurlijk gras land met poelen en sloten met riet oevers. Het gebied langs de Onrust- weg en Ruiterplaatweg moet een overgang vormen van de akkers van de Jacobapolder naar de recrea tiebosschages en bungalowbouw van de flankerende parken Ran cho Grande en De Schotsman langs de Veerse Meeroever. Landgoederen kunnen het platte land nieuwe invulling geven zon der de ruimtelijkheid en natuur aan te tasten. Een nieuw landgoed moet aansluiten bij een dorp. Per bouwblok van 4500 kubieke meter moet minimaal vijf hectaren grond publiek toegankelijk zijn. Het duurde zes jaar eer het eerste landgoed, Rijckholt bij Geersdijk in 2007 in gebruik kwam. Het heeft diverse wandelpaden. Bosch en Slabbers landschapsarchitecten- tekenden het plan, en ook dat van het tweede landgoed Kogelhof aan de Ruiterplaatweg bij Kamperland. Het plan voorziet in drie woning blokken, die worden omgeven door groen zoals gebruikelijk is rond boerderijen in de polders. Over zeven van de landgoedhecta ren kan het publiek wandelen op half verharde paden. Nu is de grond nog in gebruik als akker. Er staat een schuur en op die plaats wordt ook de bebou wing voorzien. Of de bouw een traditionele of moderne uitvoe ring krijgt, staat nog niet vast. Rentmeesterskantoor Overwater in Strijen stelt het plan voor aan de gemeente Noord-Be veland uit naam van de belegger Het Weeshuis der Hervormden uit Schiedam, die eigenaar is van de grond. Zoals de naam doet ver moeden is die belegger voortgeko men uit het beheer van de fond sen voor de jeugdzorg van de ker ken. Volgens hoofd Beheer van Overwater, Pier Kerkstra, gaat het kantoor nu op zoek naar marktpar tijen die het landgoederenplan wil len uitvoeren. Voor Noord-Beve land en de provincie Zeeland lijkt het plan geen bezwaren op te wer pen. De nieuwe woningen zouden passen in de woningbouwplannen van de gemeente. Het voorgestelde landgoed sluit aan bij het provin ciale streven om het Zeeuwse plat teland meer economische dyna miek te geven en de leefbaarheid te vergroten maar met beperkte be volkingsgroei in het buitengebied. S3! g SS Sasm 5883 Advertentie Drie bedrijven in één pand: de klanten profiteren! Meesters de Koeijer schilders, Glasbedrijf Roegiers en Hogazon kozijnen en zonwering hebben elkaar op locatie gevonden. Ze opereren vanuit hetzelfde pand op de Schouwersweg 100 op het bedrijventerrein Noord- zak te Heinkenszand. Dat is een slimme zet van de drie afzonderlijke en zelfstandige bedrijven. Niet alleen vanwege de toplocatie (langs de A58) maar ook vanwege de kostenbesparing! Dat is een besparing in het voordeel van de klant, dit betekent een zeer scherpe prijs-kwaliteitver- houding. Een extra voordeel is dat de bedrijven met hun afzonderlijke specialiteiten elkaar aanvullen. Hogazon heeft zeer sterke voorwaarden, waaronder: Geen aanbetaling en de fabrieksgarantieregeling; De kunst stof- en zonweringspecialist bij uitstek! Roegiers glas is door zijn kwali teit uitgegroeid tot de grootste speler in Zeeland en heeft daarom al eer der Middelburg verlaten voor een centraler gelegen vestiging. Meesters de Koeijer heeft als schildersbedrijf een oude renommee. Drie bedrijven die bij de top van Zeeland behoren, elkaar aanvullend dus samen sterk! www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1PvdA wijst aquaduct/spoorbak af 2. Lange wachtrij voor vaccins 3. Dorpsraad Nisse: jop is niet mooi THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Het landgoed Onrustpolder, ingericht als natuurlijk grasland met rietomzoomde sloten, moet een overgang vormen tussen de uitgestrekte akkers in de polder naar de bungalows en bosschages van de recreatieparken. foto Ronald den Dekker HEINKENSZAND Winkeliersvereniging Winbela houdt vrijdag tot en met zondag een winterfair bij bloemisterij Wis se in Heinkenszand. Dit jaar is het thema 'Winterfair in Oudholland se wintersfeer'. Zo zijn standhou ders gekleed in kledij van weleer. De gemeente Borsele is zaterdag ook van de partij met een stand over fairtrade-producten, zoals kof fie, koekjes en chocola, maar ook sieraden, puzzels en schalen. Borse le richt zich met fairtrade op klei ne boeren in ontwikkelingslanden. WEMELDINGE Het jongerenwerk van de gemeen te Kapelle houdt morgenavond in samenwerking met YfC The Mali een feest voor jongeren van twaalf tot en met vijftien jaar. In De We- mel in Wemeldinge wordt een Frissfeest gehouden. Daarin draait het om verantwoord uitgaan. Het feest staat in het teken van alcohol misbruik. Er is een disco, maar er zijn ook veel spellen waarmee jon geren worden voorgelicht over de gevolgen van alcoholmisbruik. Aan vang: 19.30 uur. Entree: 2 euro. Ten zuiden van Kamperland zou het Landgoed Onrustpolder moeten komen. Een groot deel van het landgoed, 7 hectare, is open voor publiek. Op dit gedeelte komen halfverharde wandelpaden. Momenteel zijn er twee inrichtingsvarianten: een traditionele en een hedendaagse opzet. Landgoed Onrustpolder Kamperland Veerse Meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70