61 binnenland Zoon dood gevonden na suïcide vader 'n Slimme ondernemer weet wanneer-ie toe moet slaan. Overheid pakt 'Verdachten wilden Tano fraude aanKbij naakt aan boom binden' schoonmakers Distributie griepvaccins op geheime plek Foute profielkeus kan hersteld r donderdag 26 november 2009 LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie en comfort LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) tel. (0118) 62 88 79 fax (0118) 67 00 79 infory.leichtkeukensmiddelburg.nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl OISTERWIJK Drama met zevenjarig kind oisterwijk - De politie heeft gister middag in een woning aan de Bim van der Kleistraat in Oisterwijk een 7-jarig kind dood aangetrof fen. Zijn vader had zich 's och tends van het leven beroofd door ter hoogte van de Heukelomseweg tussen Tilburg en Oisterwijk voor de trein te springen. De politie wil niet ingaan op de vraag of de dood van de vader en zijn kind met elkaar te maken heb ben. „Die relatie wordt nog onder zocht", aldus een woordvoerder. „Maar we sluiten een familiedra ma niet uit." De 7-jarige jongen is door geweld om het leven geko men. Het gezin, dat nog niet zo lang in de woning aan de rand van de wijk Pannenschuur woonde, be staat verder uit de moeder en een 4-jarig zoontje. De politie vond het levenloze lichaam van het 7-jarige zoontje bij het onderzoek naar de identi teit van de vader na zijn zelf moord. De woordvoerder: „We zijn naar de woning gegaan. Toen er nier 'armer leaseprijzen gebase< Bespaar duizenden euro's met de Economy Edition! FordTransit Connect Economy Edition nu 9.995,- Lease vanaf 299,- p.mnd. met FordBusinessPartner, FordTransit Economy Edition nu 13.995,- Lease vanaf 379,- p.mnd. met FordBusinessPartner.- Feel the difference Kijk op de nieuwe dtte www.ford.nl voor de Ford dealer bij u in de buurt. zutphen - De jongens die de 16-ja- rige Tano Jansen uit Apeldoorn in juni de dood in hebben gejaagd door hem op te sluiten in een zee container op een verlaten indus trieterrein hebben meerdere plan nen gehad om hun slachtoffer een lesje te leren. Zo is eerder op die dramatische dag bijna het idee uit gevoerd om Tano uitgekleed aan een boom vast te binden op een homo-ontmoetingsplaats in Apeldoorn. Dit blijkt uit het dossier van de strafzaak die op 16 december in Zutphen wordt behandeld. Voor het proces kan beginnen, moeten er nog veel vragen worden beant woord. Zo willen de rechters we ten hoe snel iemand overlijdt met 84,5 procent koolmonoxide in zijn bloed en of reanimatie dan nog zin heeft. Het antwoord daarop is onder meer van belang voor de vraag of de vijf verdachten zijn le ven hadden kunnen redden als ze meteen alarm hadden geslagen toen ze na anderhalf uur ontdek ten dat er brand had gewoed in de container en Tano levenloos op de grond lag. De jongeren zijn ver trokken zonder hulp in te roepen. Justitie heeft gisteren laten weten de vijf verdachten in elk geval niet te vervolgen voor het doden van Tano door brandstichting. den haag - De overheid start een grote campagne tegen fraude in de schoonmaakbranche. De branche heeft een slechte reputatie door het grote aantal gevallen van uitke ringsfraude, belastingontduiking en illegale arbeid. Tot eind vol gend jaar worden 1500 extra con troles uitgevoerd. Vorig jaar bleek bij controles dat meer dan een derde van alle schoonmaakbedrijven illegale .werknemers in dienst had. De or ganisatie van schoonmaakbedrij ven OSB juicht de campagne toe. „Het is belangrijk dat de sector niet langer wordt geassocieerd met illegaliteit." OSB vertegenwoordigt zo'n 3000 bedrijven. werd opengedaan is een ruit gefor ceerd en het kind dood aangetrof fen." Naar verluidt waren de jongen en zijn vader thuis omdat ze ziek wa ren. Het broertje was naar school en de moeder op haar werk. In de buurt heerst grote verslagen heid. Elkaar troostende en soms hevig geëmotioneerde bewoners werden gisteren opgevangen in de nabijgelegen openbare basisschool de Wingerd, waar beide zoontjes van het gezin op zaten. In de aula, die alleen toegankelijk was voor de buurtbewoners, sprak burgemees ter Hans Janssen zijn ontzetting uit over het drama. Medewerkers van Slachtofferhulp hielpen bij de opvang. „Op school wordt nog gekeken hoe hier verder mee om te gaan", aldus de burgemeester in een reac tie na afloop. De technische recherche was gis teravond nog druk doende met het onderzoek. In de loop van de avond werd een deel van de straat afgezet met hekken. De politie gaat ervan uit dat het sporenonder zoek vandaag verder gaat. BILTHOVEN - Medewerkers van het Nederlands Vaccin In stituut (NVI) pakken woensdag in Bilthoven vaccins te gen de Mexicaanse griep in. Vanaf een geheime opslag locatie wordt gewerkt aan de distributie van de tweede lichting vaccins naar huisartsen en zorginstellingen. Ruim een kwart van de mensen die gevaccineerd wor den tegen de Mexicaanse griep, heeft na de prik last van 'een lichte bijwerking'. De meeste mensen die ge vaccineerd zijn (72 procent), hebben helemaal geen last van de griepprik. Dat heeft het Nederlands Bijwerkin gen Centrum Lareb gisteren gemeld. De meeste men sen hebben last van wat pijn. foto Robert Vos/ANP heerlen - Havo- en vwo-leerlin- gen die niet de juiste eindexamen vakken hebben gekozen om een bepaalde vervolgstudie te kunnen volgen, kunnen hun fout herstel len. Vanaf komend voorjaar is het mogelijk om aan de Open Univer siteit voor natuurkunde, wiskun de, scheikunde en biologie een voorbereidingscursus te volgen en vervolgens een voortentamen te doen. Een verkeerde profielkeuze is een veelvoorkomend probleem onder eindexamenkandidaten. Scholieren moeten al in de derde klas voor de eerste keer hun rich ting bepalen en sluiten dan al be paalde studiemogelijkheden af In de laatste schooljaren verandert hun interesse nogal eens, maar dan is er geen weg terug meer. Nieuwe politiekogel De politie krijgt vanaf volgend jaar een nieuwe en verbeterde kogel; de Action np. De Action NP reageert nauwkeuriger en is daardoor minder gevaarlijk voor onschuldige omstanders. In het slaghoedje van de kogel zit een merkstof, waardoor kan worden vastgesteld wie heeft geschoten. Omdat plastic niet te zien is op een röntgenapparaat, is de plastic plug voorzien van een speciale door röntgen detecteerbare stof. Naam kogel: Action np (np Nederlandse Politie) Kaliber: 9x19 mm Gedicht patroon: 10,6 gram Kogelkop: solide holle punt afgedicht met plastic plug Gewicht kogelkop: 6,1 gram Snelheid: ca. 420 m/sec. 10% Rake schoten naar getroffen lichaamsdeel. Slachtoffers politiekogels Het dienstwapen wordt in Nederland ongeveer 20 keer per jaar daadwerkelijk gebruikt om een verdachte uit te schakelen. In een enkel geval leidt dit tot een dode. infographic: CWS Bron: TNO, RUAC Slaghoedje Bodem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6