Arduin mag toch in het Goese Meer deÜRVKKERY Griep 22 en 23 25 GROEPSWONING Opvang van verstandelijk gehandicapten past volgens Raad van State in bestemmingsplan 'Het was totale gekte' Sint-Maartensdijk almanak in de Oranjeroute Popquiz Sinterklaasliedjes door Rob Paardekam GOES - Arduin mag toch zes ver standelijk gehandicapte jongeren huisvesten in een woning aan de Oesterbank in het Goese Meer. Dat heeft de Raad van State be paald. Enkele omwonenden hadden be zwaar gemaakt tegen de vergun ning die de gemeente heeft ver strekt voor de opvang. Dat deden ze naar eigen zeggen in het belang van de gehandicapte jongeren, om dat er voor hen helemaal geen voorzieningen zijn in de wijk. De gemeente verwierp het be zwaar van de omwonenden, maar de voorzieningenrechter in Middel burg stelde hen wel in het gelijk. Het draait allemaal om het begrip 'gezinswoning' dat in het bestem mingsplan staat. Volgens de voor zieningenrechter valt de opvang van Arduin niet onder dat begrip. De zorginstelling moest de verbou wing van de woning direct stopzet ten en de gemeente werd-gedwon gen opnieuw een besluit te nemen op het bezwaar van de omwonen den. Zover komt het niet, want de Raad van State, waar de gemeente in beroep ging, heeft de uitspraak van de voorzieningenrechter ver nietigd. Het hoogste rechtsorgaan in ons land stelt dat de opvang van Arduin wel degelijk onder de noe mer gezinswoning valt. Volgens de Raad van State gaat het om een sa menlevingsverband dat vergelijk baar is met een gezin. De mensen doen samen boodschappen, kijken samen televisie en ook de maaltij den worden in de regel met elkaar genuttigd. Bestuurder Patty van Belle van Ar duin is zeer verheugd over de uit spraak. „Niet alleen voor ons", legt ze uit. „Maar voor de hele samenle ving. Deze uitspraak reikt verder dan alleen Goes. In talloze wijken in het land hebben zorginstellin gen woonvormen voor een kleine groep mensen ingericht." Binnenkort staat een gesprek tus sen Arduin en de omwonenden ge pland. Van Belle hoopt dat daarna de kou uit de lucht is. „Het is goed om elkaar eens recht in de ogen te kijken." Na het gesprek wordt de verbouwing hervat. Zonder tegen slag kunnen de cliënten in februa ri of maart in de woning terecht. Donderdag 26 november 2009 Plannen maken van Onrustpolder een luxe verblijfsoord Spoedig druppelt eerste Zeeuwse whisky uit de destilleerkolom Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl RILLAND - Totale gekte. Zo omschrijft Carlo de Neve van de Spar-supermarkt in Rilland de voetbalplaatjesactie die hij de afgelopen zes weken heeft gehouden. Klanten van de winkel konden de lokale voetbalhelden van W Rillan- dia sparen in een speciaal album. Cisteren was er de mogelijkheid om de laatste ontbre kende stickers op te halen in de kantine van de voetbalclub. „Je zag echt dat er een soort van verbroedering ontstond in het dorp. De kantine zat ook elke dinsdag en donderdag avond vol met mensen die plaatjes ruilden", zegt De Neve. Hij is in elk geval trendsettend, want Spar-winkels in Sint Philipsland en Bier vliet gaan ook een soortgelijke actie opzetten. De voetbalplaatjesmanie heeft De Neve de af gelopen weken geen windeieren gelegd. „De omzet was tien, twaalf procent hoger dan nor maal. Nu maar hopen dat er iets van blijft han gen." foto Ronald den Dekker Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.ni SINT-MAARTENSDIJK - Sint-Maar tensdijk wordt opgenomen in de Oranjeroute. Ook Vlissingen, Mid delburg en Veere komen erin. Alle vier hebben ze gisteren de toe zegging gekregen dat ze in maart worden geprestenteerd tijdens de toeristenbeurs in Berlijn. De route leidt langs plaatsen die een verle den met de Oranjes hebben. Je kan geen bakker binnenlopen of het gaat er wel overdé griep. Was het aantal gevallen geveld door de overzeese variant in Zeeland een paar weken geleden nog op één hand te tellen, inmiddels lijkt iedereen in zijn directe omgeving wel iemand te kennen die het virus onder de leden heeft. Nou kun je daar ongerust van worden, zoniet de drummer van de Zierikzeese band. De vijftiger blinkt uit in nuchterheid. Bij de beleefde uit wisseling van kwaaltjes in de groep, kwam het gesprek op zijn zoon. Ja wel, geveld door de griep. „De Mexi caanse?", wilden zijn bandgenoten natuurlijk gelijk weten. „Ik geloof het niet. Hij lult nog steeds Zeeuws." donderdag 26 november 19.30-20.30 uur zaterdag 28 november 15.00-16.00 uur Zeeuwse Koorschool boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69