2e ronde Nieuwe prijzen VAN DER SLOOT Arduin toch in Goese Meer zeeland 27 Gratis OV 65-plussers Bewaking Neeltje Jans TOTALE LEEGVERKOOP TOPMERKSCHOENEN SCHOENMODE VERBOUWINGSUITVERKOOP VAN DER SLOOT GROTER, RUIMER! Lange Delft 48 Middelburg GROEPSWONING Opvang van verstandelijk gehandicapten past in bestemmingsplan Rechtbank ziet geen 'criminele organisatie' achter hennepkwekerij donderdag 26 november 2009 S mmmmmmmmmmsmmimmim sssgs® mm. mms sss ssgss door Eugène Verstraeten terneuzen - De wethouders Co van Schaik van Terneuzen en Clen de Kraker van Hulst roepen de ge meente Sluis op om mee te doen met een proef voor gratis open baar vervoer voor 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen. Het college van b en w van Terneu zen besloot eerder al daarvoor- geld uit te trekken. Deze week schaarde ook het Hulster college zich achter het pilotproject. In Sluis wil wet houder Maria le Roy de raad wel een voorstel doen, maar ze is nog op zoek naar geld. Het is de bedoeling dat de 65-plus- sers vanaf 1 februari gratis met de bus kunnen reizen, van 9.00 uur 's ochtends tot einde dienstregeling. „We willen daarmee ouderen sti muleren om meer mobiel te zijn. Ook willen we kijken welke in vloed gratis openbaar heeft op het huidige WMO-vervoer", zegt Van Schaik. „We zijn één regio, dus het is belangrijk dat alle gemeenten meedoen. Het staat nogal vreemd als ouderen uit de ene gemeente wel gratis met de bus mogen en anderen niet. Bovendien zijn er dan ook veel moeilijker conclusies te trekken uit de proef" De proef van één jaar kost 150.000 euro. De provincie betaalt de helft. I Terneuzen draag 37.000 euro bij, |zodat er voor Hulst en Sluis elk hog een bedrag van 18.500 euro \er blijft. door Rob Paardekam goes - Arduin mag toch zes ver standelijk gehandicapte jongeren huisvesten in een woning aan de Oesterbank in het Goese Meer. Dat heeft de Raad van State be paald. Enkele omwonenden hadden be zwaar gemaakt tegen de vergun ning die de gemeente heeft ver strekt voor de opvang. Dat deden ze naar eigen zeggen in het belang van de gehandicapte jongeren, om dat er voor hen helemaal geen voorzieningen zijn in de wijk. De gemeente verwierp het be zwaar van de omwonenden, maar de voorzieningenrechter in Middel burg stelde hen wel in het gelijk. Het draait allemaal om het begrip 'gezinswoning' dat in het bestem mingsplan staat. Volgens de voor zieningenrechter valt de opvang van Arduin niet onder dat begrip. De zorginstelling moest de verbou wing van de woning direct stopzet ten en de gemeente werd gedwon gen opnieuw een besluit te nemen op het bezwaar van de omwonen den. Zover komt het niet, want de neeltje jans - Er komt strandbewa- king op Neeltje Jans, maar alleen in het hoogseizoen. De gemeente Veere heeft dit opgedragen aan de Stichting Strandexploitatie Wal cheren. Het gaat vooralsnog om een proef van twee jaar. Er is 170.000 euro mee gemoeid. Elders in Veere worden de stran den steeds vier maanden lang be waakt, dagelijks van 12.00 tot 18.00 uur. Voor Neeltje Jans vindt de ge meente dat te duur. De bewaking blijft er beperkt tot zes weken. Het gaat om het noordelijk stranddeel. Dat werd de afgelopen jaren steeds Raad van State, waar de gemeente in beroep ging, heeft de uitspraak van de voorzieningenrechter ver nietigd. Het hoogste rechtsorgaan in ons land stelt dat de opvang van Arduin wel degelijk onder de noe mer gezinswoning valt. Volgens de Raad van State gaat het om een sa menlevingsverband dat vergelijk baar is met een gezin. De mensen doen samen boodschappen, kijken samen televisie en ook de maaltij den worden in de regel met elkaar genuttigd. Bestuurder Patty van Belle van Ar duin is zeer verheugd over de uit spraak. „Niet alleen voor ons", legt ze uit. „Maar voor de hele samenle ving. Deze uitspraak reikt verder dan alleen Goes. In talloze wijken in het land hebben zorginstellin gen woonvormen voor een kleine groep mensen ingericht." Binnenkort staat een gesprek tus sen Arduin en de omwonenden ge pland. Van Belle hoopt dat daarna de kou uit de lucht is. „Het is goed om elkaar eens recht in de ogen te kijken." Na het gesprek wordt de verbouwing hervat. Zonder tegen slag kunnen de cliënten in februa ri of maart in de woning terecht. drukker bezocht. Bij Neeltje Jans staat een sterke stroming en tre den snel diepteverschillen op. Afge lopen seizoen plaatste de gemeen te al waarschuwingsborden. Met de drukte, nam ook het aantal hulpverzoeken toe en ontstond overlast in de duinen. Daar komt nog bij dat het strand afgelegen ligt. Er is i,2 ton nodig voor de aan schaf van de bewakingspost en ma terialen. Daar komt jaarlijks 25 mil le bij aan bewakingskosten. De pro vincie vergoedt bijna 60 mille uit de pot Stimulering Voordelta. middelburg - Een 47-jarige Middel burger, zijn zus (45) en zijn zwa ger (42) zijn gisteren in Middel burg veroordeeld voor het exploite ren van drie hennepkwekerijen in Middelburg en Borssele. Zij kregen ieder een taakstraf van 240 uur en voorwaardelijke gevan genisstraf van zes maanden opge legd. Vijf knippers kwamen er van af met taakstraffen van 60 tot 120 uur. Dat de acht samen een criminele organisatie zouden vormen, achtte de rechtbank niet bewezen. Justi tie kwam de drie hoofddaders op het spoor, nadat eerst een halfjaar lang niets was gedaan met een ano nieme melding over een kwekerij aan de Nieuwe Vlissingseweg. Tij dens de zoeking kwam ook de kwekerij in Borssele en die aan het Molenwater in Middelburg boven water. Tegen de 47-jarige was twee we ken geleden twee jaar cel geëist. Zijn zus en haar partner, beiden uit Middelburg, hoorden ieder twintig maanden gevangenisstraf tegen zich eisen. Een claim van ruim 29.000 euro van Delta Nuts werd afgewezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63