leven van serviceflat 23 Treinconducteur krijgt klappen Racen voor onderzoek Provincie steunt promotieluik Van Zierik tot Zee met subsidie Vergadering Seniorenraad donderdag 26 november 2009 "de vrijburg1* Huidige serviceflat De Vrijburg. KRUININGEN - De politie heeft dins dagmiddag een agressieve treinpas- sagier aangehouden op de Stations weg in Kruiningen. De 37-jarige Fransman was uit de trein gezet door een conducteur, omdat hij niet in het bezit was van een gel dig vervoersbewijs. De 37-jarige be gon hierop de conducteur te slaan. De man was in het bezit van wiet, hasj, cocaïne en heroïne. De drugs zijn in beslag genomen. Enorme keuze in onze showroom! Openingstijden: doj vrij 10.00 - 18.00 uur za 10.00 - 17-00 uur Klarinetweg 2c i. 4337 RA Middelburg T. +31 (0) 118 - 67 49 55 www.ohcwalcheren.ni GOES - De familie Blankenstijn uit 's-Heer Arendskerke houdt zater dag 28 november in samenwer king met de Kiwanis een racefes tijn op het terrein van Tissink/- Bluekens aan de Verrijn Stuartweg in Goes. De opbrengst is voor on derzoek naar de zeldzame stofwis selingsziekte NKH, waarnaar de commercie nauwelijks onderzoek doet. Coureurs Tom Coronel, Ko Kasse en Adwin Hoondert tonen hun kunsten op de baan. Aanvang 13.00 uur. Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen UIT ETEN MET KERST ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse Seniorenraad houdt maan dag 30 november een vergadering in het gemeentehuis in Zierikzee. Op de agenda staan onder meer het minimabeleid van de gemeen te Schouwen-Duiveland en versla gen van de WMO-raad, de werk groep WIZ en de commissie wel zijn en zorg. Ook aan de orde komt de gemeen telijke concept-nota eenzaamheids- bestrijding. De vergadering begint om 9.30 uur. WWW.RESTAURANTJENUMMER7.NL ZIERIKZEE - Recreatiebelangenbe hartiger Recron kan rekenen op 15.500 euro subsidie van de provin cie voor het promotieluik Van Zie rik tot Zee. Aan de subsidie wor den prestatieafspraken gekoppeld. Bij Van Zierik tot Zee draait het om het ontwikkelen van (ver- blij fs) arrangementen en het realise ren van routestructuren. Schou- wen-Duivelandse recreatieonder nemers hopen zo samen met VW Record en Stichting Schouwen-Duiveland- Pas het seizoen te kunnen verbre den en in het verlengde daarvan hogere bestedingen van bezoekers te genereren. Het accent ligt hier bij op de relatie tussen natuur en cultuur. De provincie staat positief tegen over Van Zierikzee tot Zee en spreekt zelfs van een voorbeeldpro ject op het gebied van samenwer king met verschillende partijen. OUWERKERK - Sinds het Watersnoodmuseum in april de deuren heropende na een flinke uitbreiding, loopt het storm. Gisteren verwelkomde het mu seum de vijftigduizendste bezoeker van dit jaar, een recordaantal. „Alleen in 2003, vijftig jaar na de ramp, hadden we er ook ongeveer zoveel", zegt directeur Jaap Schoof. „De verwachting is dat we dit jaar rond de 55.000 uitkomen, terwijl er begroot is op 40.000." Wie precies de vijftigduizendste was, was niet helemaal duidelijk, dus kre gen drie scholieren uit Breda gezamenlijk de eer. Pelle Brakkee, Gijs Wil- lems en Kiki de Bruyn waren in het museum om onderzoek te doen voor hun profielwerkstuk over de ramp. De leerlingen van het Onze Lieve Vrou- wénlyceum in Breda werden verrast met een bos bloemen, een boek en twee dvd's. foto Dirk-Jan Gjeltema www.tmcwoonwinkels.nl Artist impression van het nieuwe appartementencomplex dat 't Nieuwe Vrije gaat heten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59