Meer ruimte en zorg centraal in tweede 22|zeelan< Vrijburg niet de eerste, maar zeker ook niet de laatste renovatieklus RENOVATIE Minder maar wel grotere appartementen in 't Nieuwe Vrije Voor iedereen Tweede ronde Thuis in Malta' Discozwemmen in zwembad Dolfijn Elektropopsensatie Anderson in De Stulp donderdag 26 november 2009 s Leven als in een lang week end. Zo moet het wonen in 't Nieuwe Vrije - voorheen De Vrijburg - aan gaan voe len. Bij de renovatie van de serviceflat staan ruimte, licht en zorg centraal. door Piet Kleemans Zelfstandig wonen, voor zien van alle moderne gemakken, drempelvrij en met zorgfaciliteiten onder handbereik. Levensloopbe- stendig is het sleutelwoord voor 't Nieuwe Vrije'. De Vrijburg - in 1986 gebouwd op initiatief van wo ningbouwvereniging Zeeuwland - is technisch nog in goede staat, maar de opzet is ingehaald door de tijd. Zeeuwland heeft er daar om nu voor gekozen met de reno vatie een andere weg in te slaan. Zeeuwland-directeur Antoine de Ceuster: „Vandaar ook de nieuwe naam. Dat is om aan te geven dat het echt heel anders wordt." De gedachte om wellness - in de vorm van onder meer een zwem bad en fitnessruimten - in te brengen is in het uiteindelijke plan losgelaten. De Ceuster: „Daar wa ren simpelweg geen partners voor te vinden." Het aantal appartemen ten wordt teruggebracht van 32 in de oude naar 27 in de nieuwe op zet. Zeventien appartementen tel len twee kamers. Slim ingedeelde kamers waarbij onder meer door gebruik van schuifdeuren de ruim te optimaal wordt benut. Twee ap partementen zijn drie kamers groot en onder de noemer 3-plus worden drie appartementen aange boden met twee slaapkamers én de mogelijkheid om een derde te creëren. Voor wie dat nog niet vol doende is zijn er de vijf vierkamer- appartementen. Zorgvriendelijkheid heeft centraal gestaan bij het ontwerp en de maatvoering van de appartemen ten. Bewoners kunnen zich vol gens Zeeuwland makkelijk per rol- 't Nieuwe Vrije is voor iedereen. Bewoners van de voormalige Vrij burg hebben echter wel voorrang. Mensen met een zorgindicatie hebben eveneens een streepje voor als het gaat om een plekje in 't Nieuwe Vrije. 6 De garages aan de zijkant van het huidige gebouw worden gesloopt. Er komen parkeerplekken tegen over het wooncomplex voor in de plaats. Voor fietsen komt er een berging op de begane grond. Alle woningen van 't Nieuwe Vrije zijn intern bereikbaar. stoel of scootmobiel door de wo ning bewegen. Een videofoon- en alarminstallatie zorgt voor extra veiligheid. De zorg voor de bewo ners van 't Nieuwe Vrije wordt ge leverd door medewerkers van het nabijgelegen zorgcentrum De Wie ken en daarbij gaat het zowel om thuiszorg als een volledig verzor gingshuiszorg. De bewoners kun nen de zorgmogelijkheden bespre ken met een speciaal daartoe aan gestelde zorgadviseur. „Zorg op njaat", omschrijft De Wieken-di- recteur Arie Pinxteren. De Ceus ter: „En daar gaan we heel ver in." Veel van de oude Vrijburg ver dwijnt, maar niet alles. Ook 't Nieuwe Vrije krijgt een gastheer en gastvrouw bij wie bewoners te recht kunnen met vragen of klach ten. Op de begane grond komt een lounge die dient als centraal ont moetingspunt voor de bewoners. De bewoners van de Vrijburg zijn inmiddels - al dan niet tijdelijk - verhuisd naar wooncomplex Vallet ta in buitenwijk Malta. Januari 2010 wil Zeeuwland begin nen met het omtoveren van De Vrijburg in 't Nieuwe Vrije. Daar bij wordt ook het aanzicht van het gebouw aangepakt. De typische schuine dakjes verdwijnen. Er komt een strakke gevelwand voor in de plaats. Zeeuwland wil de werkzaamheden voor eind 2010 af ronden waarna de oud-Vrijburgbe woners die dat willen hun intrek kunnen nemen in 't Nieuwe Vrije. Victoria, Valetta, 't Nieuwe Vrije. De Schou- wen-Duivelandse woningbouwcorporatie Zeeuwland zit bepaald niet stil als het gaat om de bouw van nieuwe wooncomplexen en het re noveren van oude(re) appartementsgebouwen. De af gelopen jaren is stevig aan de weg getimmerd in met name de Zierikzeese buitenwijk Malta. Ouderwetse etagewoningen aan de Kaersemaker- straat maakten een aantal jaren geleden plaats voor een modern appartementencomplex voor senioren en cliënten van 't Gors. Dat appartementsgebouw werd later - middels een prijsvraag onder de bewo ners - voorzien van een passende naam: Floriana. De etagewoningen aan de De Brauwstraat en De Huij- bertstraat werden eveneens gesloopt om plaats te ma ken voor een modern appartementencomplex. Op de hoek van de Grachtweg en de Schuurbeque Boeijestraat werden enkele Noorse en Deense ge schenkwoningen gesloopt en verrees wooncomplex Victoria. Ook aan de De Jongestraat sloeg Zeeuwland de hand aan de ploeg. De verouderde etagewoningen werden gesloopt waarna project Valletta werd gereali seerd: drie appartementengebouwen. Daarmee is Zeeuwland er - weet directeur Antoine de Ceuster - nog lang niet. Het aan het Havenpark in hartje Zierik- zee gelegen complex De Mossele is inmiddels ook al weer aan een opfrisbeurt toe en in Malta wacht de Schouwen-Duivelandse woningbouwvereniging in de (verre) toekomst nog een stevige uitdaging in de vorm van renovatie of vervanging van de flats aan de Vagerstraat en de Plevierstraat. Een tijdpad voor deze plannen is door Zeeuwland nog niet uitgezet en dat gebeurt volgens De Ceustrer voorlopig ook niet. Wel wordt achter de schermen hard gewerkt aan de plannen voor een metamorfose van Plan Buijse. Deze na de Tweede Wereldoorlog gebouwde stadswijk gaat compleet tegen de vlakte om plaats te maken voor iets geheel nieuws. In de eerste helft van 2010 hoopt Zeeuwland een compleet uitgewerkt plan gereed te hebben en worden mogelijk de eerste woningen ge sloopt. De eerste nieuwe woningen in Plan Buijse worden naar verwachting in 2011 opgeleverd. Advertentie Drie bedrijven in één pand: de klanten profiteren! Meesters de Koeijer schilders, Glasbedrijf Roegiers en Hogazon kozijnen en zonwering hebben elkaar op locatie gevonden. Ze opereren vanuit hetzelfde pand op de Schouwersweg 100 op het bedrijventerrein Noord- zak te Heinkenszand. Dat is een slimme zet van de drie afzonderlijke en zelfstandige bedrijven. Niet alleen vanwege de toplocatie (langs de A58) maar ook vanwege de kostenbesparing! Dat is een besparing in het voordeel van de klant, dit betekent een zeer scherpe prijs-kwaliteitver- houding. Een extra voordeel is dat de bedrijven met hun afzonderlijke specialiteiten elkaar aanvullen. Hogazon heeft zeer sterke voorwaarden, waaronder: Geen aanbetaling en de fabrieksgarantieregeling; De kunst stof- en zonweringspecialist bij uitstek! Roegiers glas is door zijn kwali teit uitgegroeid tot de grootste speler in Zeeland en heeft daarom al eer der Middelburg verlaten voor een centraler gelegen vestiging. Meesters de Koeijer heeft als schildersbedrijf een oude renommee. Drie bedrijven die bij de top van Zeeland behoren, elkaar aanvullend dus samen sterk! ZIERIKZEE De tweede ronde kofïietafelge- sprekken voor het project Thuis in Malta wordt dinsdag 1 december in het MFC in Zierikzee gehouden. Om de leefbaarheid een impuls te geven, gaan initiatiefnemers (waar onder Zeeuwland) en buurtbewo ners aan de slag met 5 thema's. Er wordt onder meer gesproken over de Maltabus, een bezoekteam en ontmoeting in de wijk. De eerste gespreksronde bracht 80 mensen bijeen. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur. NIEUWERKERK In zwembad Dolfijn in Nieuwer- kerk wordt morgenavond een dis- co-zwemavond gehouden. De avond wordt gesponsord en ver zorgd door Haringparty Schouwse Maatjes, FeestService Nederland en Stichting Ojee ADHD. Voor de bezoekers van het disco- zwemmen is er limonade, chips en snoep. De opbrengst van de avond komt geheel ten goede aan het zwembad. Het discozwemmen in Dolfijn begint vrijdagavond om 19.15 uur. RENESSE Liefhebbers van elektropop dienen zich zaterdag te vervoegen in bar De Stulp in Renesse. Dan treedt daar het Rotterdams/Amsterdams elektropopduo Anderson op. De twee speelden onder meer in Ne derland, Japan, Zweden, Noorwe gen en Duitsland. Anderson maakt muziek om bij weg te dromen maar is ook vaak te dansbaar om stil bij te blijven staan. Het voorpro gramma wordt verzorgd door Duf- van uit Zweden. Aanvang 22.00 uur. oto uit de jaren '80 van de toenmalige Ambachtsschool aan 't Vrije. Montage Rolant Quist foto's Ronald den Dekker (boven) en Johan Berrevoets (links), artist impression Zeeuwland Januari volgend jaar begint woningbouwvereniging Zeeuwland met het renoveren van - nu nog - de Vrijburg. De serviceflat aan het Jannewekken in Zierikzee gaat compleet op de schop. Het aantal appartementen wordt teruggebracht van 32 naar 27. De nieuwe appartementen worden lichter en ruimer. Eind 2010 hoopt Zeeuwland de werkzaamheden af te kunnen ronden. De bewoners van de Vrijburg zijn tijdelijk gehuisvest in wooncomplex Valetta aan de De Jongestraat in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58