Alternatief plan voor Bruinisse déDRVKKERY 22 en 23 25 Kleurrijke prikborden na middagje knutselen Hennepkwekerij ontmanteld almanak Popquiz Sinterklaasliedjes door David Duijnmayer BRUINISSE - Glastuinbouwbedrijf Kik uit Bruinisse heeft een alterna tief plan bedacht om nieuwbouw in het dorp te realiseren en de ac commodatie van voetbalclub Bru- se Boys te verbeteren. Kik BV wil op eigen grond aan de Molenweg, tussen Langejveg en Dorpsweg, nieuwbouw ontwikke len. Bruse Boys blijft in het plan op de huidige locatie. Tegen het tweede veld aan kan volgens Kik BV een extra veld komen met kan tine en kleedlokalen. Ook is daar plek voor een parkeerterrein. Zelf wil Kik BV graag uitbreiden en vernieuwen, maar het bedrijf heeft daar op de huidige locatie geen mogelijkheden voor. Daarom wil het samen met vastgoedbedrijf Vine Batenburg woningen ontwik kelen op de grond waar nu kassen staan. De tuinbouwactiviteiten kunnen dan verhuizen naar el ders. Kik BV komt met het plan op een moment dat de plannen om Bruse Boys te verplaatsen al vergevoi;- derd zijn. Zoals het er nu uitziet, verhuist de club in 2011 naar de groene zone tussen de Molenweg en het industrieterrein. De kosten van die verhuizing schiet de ge meente voor uit de algemene reser ve, maar moet uiteindelijk betaald worden met opbrengsten van het nieuwbouwproject Riekusweel IV - dat komt op de huidige stek van Bruse Boys. Het is echter onzeker of dat voldoende geld oplevert. De verhuizing van de voetbalclub vormt daarom een financieel risi co. Mede daarom denkt Kik BV een aantrekkelijk alternatief te heb ben. „Het financiële risico voor de gemeente is in ons scenario zeer beperkt, want er is geen voorfinan ciering nodig", zegt Jaco Kievit van Kik BV. De aanleg van een der de veld en andere voorzieningen kan volgens hem betaald worden door de groene zone bij het indus trieterrein te voegen, wat geld ge nereert. Ook is Kik BV bereid een bijdrage te leveren voor de voetbal club vanuit de grondontwikkeling. Kievit benadrukt dat zijn voorstel ook voor Bruse Boys voordelig kan zijn. „Volgens mij hebben we een goede oplossing gevonden voor ie dereen, zonder dat het de gemeen te veel geld hoeft te kosten." Serviceflat Vrijburg krijgt tweede leven als 't Nieuwe Vrije Donderdag 26 november 2009 Mooi grafbloemstuk is een bijdrage aan het rouwproces Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl MASTERPLAN Tuinbouwbedrijf wil plaatsmaken voor woningen en voetbalclub op huidige plek laten ZIERIKZEE - Er werd geknipt, gekleurd, ge plakt en getekend op Kinderboerderij De Punt in Zierikzee en dat had kleurrijk resultaat. De knutselmiddag in de Zierikzeese kinderboer derij trok gisteren zo'n 20 kinderen en die kre gen als opdracht het versieren van een prik bord. Een taak waarvan ze zich - letterlijk soms - met verve kweten. De komende tijd staan nog meer activiteiten op het program ma. Woensdag 2 december wordt op het ter rein van de kinderboerderij een sinterklaas middag gehouden. Deze begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Opgeven kan via www.knutselpunt.nl of 0111 -413179. Voor 20 januari 2010 staat vliegtuigjes maken of ste- Markt 51 Middelburg T0118 886 886 MIDDELBURC - De politie heeft gis termiddag in een woning aan de Radenhove in Middelburg een hennepkwekerij ontmanteld. Agenten troffen bij een inval in de woning een werkende kwekerij aan met 22 oogstrijpe planten. De bewoners van de woning zijn als verdachten gehoord op het politie bureau. fn samenwerking met de gemeente zijn alle spullen die met de kwekerij te maken hadden ge ruimd en vernietigd. nen versieren op het programma. Op 24 maart is het paasmiddag en op 28 april wor den er driedimensionale figuurtjes gemaakt op de kinderboerderij. foto Dirk-Jan Cjeltema Tip? redactie@pzc.nl je kan geen bakker binnenlopen, even stilstaan op de hoek van de straat voor een praatje, of het gaat er wel over: dé griep. Was het aantal gevallen geveld door de overzeese va riant in Zeeland een paar weken gele den nog op één hand te tellen, inmid dels lijkt iedereen injzijn directe om geving wel iemand te kennen die een bezoekje heeft gekregen van het voortwoekerende virus. Nou kun je daar ongerust van worden, zoniet de drummer van de Zierikzeese band die steevast dinsdagavond de Middel eeuwse Zuidhavenpoort op z'n grondvesten doet schudden. De gelou terde vijftiger blinkt uit in nuchter heid. Bij de beleefde uitwisseling van heersende kwaaltjes in de groep, kwam het gesprek op zijn zoon. ja wel, geveld door de gnep. „De Mexi caanse?", wilden zijn bandgenoten natuurlijk gelijk weten. „Ik geloof het niet. Hij lult nog steeds Zeeuws." donderdag 26 november 19.30-20.30 uur zaterdag 28 november 15.00-16.00 uur Zeeuwse Koorschool boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57