haalt het beste uit alle kinderen zeefern1 23 FVdA wil meer horeca op Groote Markt Sluis Geldprijs vooral om advies in te kopen Clubavond HtC donderdag 26 november 2009 VLISSINGEN - De Hobby Computer Club Zeeland houdt 3 december de maandelijkse clubavond van de Genealogie in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. Aanvang 19.30 uur en de toegang is voor leden zo wel als niet-leden gratis. Zwartepoorte Goes B.V. Amundsenweg 33, 4462 GP GOES T 0113-24 52 45 www.zwartepoorte.nl door Frank van Cooten SLUIS - De PvdA in de Sluise ge meenteraad pleit voor meer hore ca aan de Groote Markt in Siuis. De fractie dient vanavond in de vergadering van de gemeenteraad een motie in om dat voor elkaar te krijgen. Overal horeca rondom het plein betekent een economische versterking voor de stad Sluis, meent de PvdA. De gemeenteraad buigt zich van avond over het rapport 'Economi sche structuurversterking van de stad Sluis'. Dit rapport is geschre ven om de stad een economische impuls te geven. Het project 'Sluis aan Zee' zou voor deze impuls moeten zorgen maar dit project is door de ge meenteraad afgeschoten omdat het te risciovol was. In het rapport staat onder meer dat in gebieden met veel horeca slechts vijftig procent van een ge- vellengte uit horeca mag bestaan. Cafés en restaurants moeten wor den afgewisseld met bijvoorbeeld winkels. Deze methode betekent volgens de PvdA een beperking voor ondernemers. De Groote Markt moet daarom niet worden meegenomen in de verdeelsleutel, luidt de strekking van de motie. Z 'Reacties - 'ik weet nu waar ik goed in ben' en 'ik durf het zelf te 'De aandacht voor wat verkeerd gaat moet omslaan in het kijken vragen' - bewijzen dat de integrale aanpak kind-school-thuis werkt' naar wat goed gaat. Complimenten werken beter dan straf door René Hoonhorst Straf is niet de methode om kinderen die agres sief rumoerig, of verve lend zijn in het gareel te krijgen. Leer-, gedrags- en opvoedproblemen worden mak kelijker opgelost door het kind po sitief te benaderen en op zoek te gaan naar de talenten van het kind. Marleen Steijaert-de Rechter uit Nieuw-Namen wil het beste in kinderen boven halen. Na bijna twintig jaar als onderwijzeres en 'zorgcoördinator' van basisscholen te hebben gewerkt, begon ze voor zichzelf. Als 'Kidskoots Marleen' geeft ze kinderen zoveel zelfver trouwen dat ze zich beter kunnen weren. Reacties als 'ik weet nu waar ik goed in ben', 'ik durf het nu zelf te vragen' en 'ik weet dat het niet aan mij ligt dat mijn ouders gaan scheiden', bewijzen Marleen dat haar aanpak werkt. Marleen overtuigde vorige week ook een groot aantal mede-onder nemers inde regio. Ze won de Boost Award: de prijs van de Ju nior Kamer Zeeuws-Vlaanderen voor het meest innovatieve, nieu we bedrijf Marleen begon dik een half jaar geleden met Kidskoots. Ze had als zorgcoördinator van scholenkoepel de Linie al een tijd je 'het gevoel dat er iets miste'. Be halve kinderen die zich op school niet helemaal senang voelden, deed ze ook al aan leerkrachtbege leiding. Maar op de derde poot van de driehoek - de ouders - had ze minder zicht. Door haar eigen bedrijf te beginnen, kon ze kinde ren, leerkrachten én ouders bege leiden in de zoektocht naar de voor iedereen beste aanpak. Marleen hield de bezoekers van het feestje van de Junior Kamer een spiegel voor en vroeg hen of ze zich altijd bewust waren van hun eigen handelen. Eenieder moet zichzelf wat vaker een spie gel voorhouden om vervolgens na te denken over wat hij wil berei ken. Door de eigen talenten te her kennen en te gebruiken, zijn doel stellingen te benoemen én te reali seren, doceerde Marleen. „Zo leer ik kinderen oOk naar zich zelf te kijken en talenten in beeld te brengen. Het kind leert ook pro blemen te benoemen en te bekij ken. Door coaching en begeleiding leert het kind zijn talenten te ge bruiken en zijn problemen aan te pakken." De aanpak van Marleen werkt niet alleen bij kinderen, ook leer krachten en ouders kunnen er baat bij hebben. Zo kan een onderwijzer die moeite heeft met orde houden, leren om be wust te worden van het eigen ge drag en hoe dat gedrag overkomt op kinderen in de klas. Marleen observeert de leerkracht in zijn klas en neemt een aantal zaken op met een camera. Door het gedrag en de reacties daarop samen te ana lyseren, is goed te zien welke effec ten bepaalde handelingen hebben. Ook voor leerkrachten geldt dat Marleen uitgaat van positieve ei genschappen. Sociale vaardigheids training, individueel of in groeps verband, is in het belang van het kind én verhoogt het plezier in het lesgeven. „Er zijn zoveel kleine dingetjes die een les een stuk aan trekkelijker kunnen maken. Door leerkrachten daar bewust van te maken, wordt het voor alle betrok kenen leuker en vruchtbaarder." In haar onderwijscarrière kreeg Marleen te maken met allerlei 'la bels' waarom kinderen bepaald ge drag vertoonden. Dyslexie, autis me, adhd, faalangst. Het is mooi om te weten waarom een kind op een bepaalde wijze reageert, maar het mag niet blijven bij het opplak ken van een sticker. De focus op wat verkeerd gaat moet verdwij nen en omslaan in het kijken naar wat goed gaat, weet Marleen. „Complimenten werken beter dan standjes of straf. Aan jezelf of aan een ander, waardering werkt posi tief" Marleen coacht niet alleen leerkrachten en kinderen, maar ook ouders. Om het thuisfront op ontspannen wijze te kunnen bege leiden, wil Marleen binnen afzien bare tijd een 'Pipo de Clownwa gen' op haar erf zetten: een ver- blijfsaccommodatie waar kinderen en hun ouders relaxed met elkaar leren omgaan. 'Sociale vaardigheidstraining is in het belang van het kind én verhoogt het plezier in het les geven' De fundering voor het nieuwe Kidskootskantoor ligt al naast het huis van Marleen aan de Van Alsteindijk in Nieuw-Namen. foto Mark Neelemans ders (coaches) kinderen, ouders en onderwijzers kunnen helpen vol gens de door Marleen ontwikkel de methode. Met de Boost Award kan ze 'kennis inkopen' voor het vastleggen van haar methodiek en het opstellen van een bedrijfsplan. Als het aan Marleen ligt, rolt ze haar begeleidingsmethode over de hele wereld uit. „Maar laat ik maar beginnen in Zeeuws-Vlaanderen. Het zou mooi zijn als ik over een paar jaar twee collega's heb, die in de Kanaalzone en West-Zeeuws- Vlaanderen kinderen meer zelfver trouwen geven en ouders en leer krachten leren met hen om te gaan." Marleen hoopt tegen die tijd ook begonnen te zijn met het verzorgen van vakanties voor bege leide kinderen en hun ouders, broertjes en zusjes. De Boost Award, de prijs die Marleen Steijaert- de Rechter vorige week won, vertegenwoordigt een waarde van 50.000 euro. Maar dat geld stort de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen niet zomaar op de rekening van Marleen. Het kantoor dat momenteel als vleugel aan haar huis in Nieuw-Na men wordt gebouwd, was dan ook al in het gezinsbudget opgeno men. „De prijs is bedoeld voor de ontwikkeling van het winnende bedrijf Ik krijg niet zomaar een be drag in het handje, ik moet een ge degen plan maken." Marleen wil een handboek maken, waarin haar 'Kitskoots-concept' staat uitgelegd. Met dat concept moeten franchi sers uit de voeten kunnen, zodat ook elders professionele begelei- Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen e LUXAFLEX" VOUWGORDIJN www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47